Šta je novo?

Par nedoumica sa MSI 880GMA E35 FX

-SH-

Cenjen
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
6
Poena
152
Pozdrav,

Instalirao sam win 8.1 na ploči iz vremena Win 7 (MSI 880GMA E35 FX). Od drajvera MSI sajt mi daje samo zvuk i lan za moj OS, a onima koji imaju Win 7 nudi i USB 3 i još ponešto, uključujući AMD chipsed/VGA driver. Taj VGA driver mi ne treba jer je to za integrisanu grafiku koju ne koristim, ali zanima me da li da instaliram taj chipset drajver koji je skoro 800mb i da li da instaliram i druge Win 7 drajvere... to je mašina koju sklapam za jednog klinca i neću posle moći svaki čas da trčim.

Drugo, ne radi mi smart fan target u biosu nego stalno cepa CPU vent na 100%, bez obzira da li je uključen AMD cool&quiet i šta trenutno radi komp. Speedfan nisam uspeo da podesim, a fan kontroler ne bih da kačim jer će klinac zaboraviti da pojača kad igra igrice. Ima li nekog magičnog rešenja da usporim taj ventilator? Ima i neka smešna MSI aplikacije koja kao može da smanji (MSI control center), ali i tu kad kliknem se ništa ne dešava.

I treće pitanje glasi: Posle BIOS update-a putem MSI live aplikacije (navodno je sve prošlo super tokom rada aplikacije), izašao mi je CMOS checksum bad, ali je posle desetak restarta i automatskog Win 8.1 troubleshootinga koji me je odvelo u safe mod sada sve ok. Da li smem da pipam BIOS (koji se izgleda stvarno apdejtovao), ili da ga ostavim u failsafe modu da ne prizivam Đavola...

HVALA UNAPRED
 
Nema potrebe za tim drajverima. Samo za zvuk/lan ako zatreba.
 
Ako nema znakova uzvika u device manager ne mora drajveri za chipset.
 
Nazad
Vrh Dno