Šta je novo?

LG G4

Septembar :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Moraš unlock bootloadera. Možeš 99% rootati a kingroot ali nakon restarta ode

Poslano sa mog Nexus 5X koristeći Tapatalk
 
cek, prvo moram bootloader, pa root, al kad ugasim i upalim tel, nemam vise root? o_O
 
Ne nego ako hoces bez unlock bootloadera, onda imas root do restarta...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Može neki link za taj root od restarta do restarta :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da se i ja pohvalim, posle dve i po godine korišćenja G2 došao je red da se zameni :D G4 sa kožnim leđima, posle mesec i po dana korišćenja ja prezadovoljan inače serija 511 Mađar :D i stvarno sam prezadovoljan telefenom što se svega tiče a ponajviše kamera i zvuk koji je glasan i fenomenalan. Toliko za sada :)
 
kingroot kod mene ne funkcionise. Reko da probam. U pitanju je V20d.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Hocu da kupim g4. Na sta da obratim paznju prilikom kupovine, da li se javlja ona zuta fleka od lepka na ekranu kao na g2, ili problem sa bazelima koji pucaju kao na g3, ili nesto drugo? I da li je baterija bolja od g3? Hvala
 
Hocu da kupim g4. Na sta da obratim paznju prilikom kupovine, da li se javlja ona zuta fleka od lepka na ekranu kao na g2, ili problem sa bazelima koji pucaju kao na g3, ili nesto drugo? I da li je baterija bolja od g3? Hvala
Gledaj da nije problematicna serija: 505-508. Baterija je verovatno malčice bolja od G3 na MM ali ne puno...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Postoje li neke glasine o ispravci ovog nakaradnog curenja baterije ? Tel me kod mene 2 nedelje sve mi je OK sem sto mi Android sistem zdere 50 posto baterije .
 
Ako si na mm vrati se na lp jedino to...ili kucaj lg g4 logd turn off na gugl... Taj sistemski proces logd je problematican i koristi non stop 15posto baterije....
 
Posto nema tema za G4c (ja nisam uspeo da je nadjem), pitacu ovde. Drugaru nece da instalira MM OTA, pise da je zbog ruta. Root je uradjen preko KingRoot app, i obrisan istom. Da li treba da se flesuje preko adb-a stock recovery ili sta?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ako je samo root onda nije do recoverya. Vjerojatno treba kdz flashati samo.
Imas u temi na xda kdz i jedan post nize je moja solucija za flashanje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Javicu ti se danas/sutra kada drugar donese telefon. Nisam uspeo kdz da flesujem,na svom G3 bez problema sve prolazi. Kod njega nece.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ako si na mm vrati se na lp jedino to...ili kucaj lg g4 logd turn off na gugl... Taj sistemski proces logd je problematican i koristi non stop 15posto baterije....
Moj G4 je stigao sa MM 6.0, da li je moguce da mu bez roota stavim LP ?
Nisam uopste vican cackanju po fonu, ne bih da ga sj..em ...
 
Mozes. Flesujes kdz... Instaliraj gsam battery monitor i pogledaj da li logd koristi bateriju?
 
NE vidim logd kao stavku. Gde treba da gledam? Kod aplikacija,pretpostavljam ,ali tu GA mema. Moze li jedan prnt scrn direktno iz gsam da vidim gde bi trrebao da vidim logd?
 
Pogledaj posle jednog praznjenja baterije. U gsamu na dnu levo od trouglica ima ikonicakao neka cetka... Nju kliknes
 
@ stopke Hvala !!! Jedva cekam da isprobam. Javljam rezultate.
 
Poslednja izmena:
Savetujem svakom ovo da odradi, gasi LOGD proces koji trosi 10ak % baterije.
Just follow the following steps:
1) Open Dialer app
2) Type the hidden menu code. For example, h815 international model: *#546368#*815#
for other models and more info go there: https://www.reddit.com/r/lgg4/commen...f_marshmallow/
3) You will see the following 4 options: Device Test, ELT Test, SVC Menu, Field Test
You select SVC Menu
4) Then you select Log Service
5) You will see that the Kernel log will be enabled and all the other options disabled. On my stock LG G3, i checked the same options and all was disabled from the day i have it.
So disable kernel log and check the others too! Everything has to be DISABLED
6) Exit the hidden menus and reboot your phone. After that if you check your stats with an app like GSAM you'll see that ''logd'' process is going down to 0%! (Check the picture below for proof!)
 
@ havier
Citao sam o ovom na xda ali su misljenja podeljena, ukratko-masa bas nije odusevljena. Jel neko zna , sta se gubi gasenjem logd procesa ( mora necemu da sluzi)?
 
Mislim da je to prosto logovanje tj praćenje rada telefona. Šta god da radi ako mi toliko troši bateriju ne treba mi. Inače nisam mogao da prebacim 3h SOT sad ćemo da vidimo ovaj put.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Neki lik je u toj temi dao hint da je to dobio time što je isključio Activity logs u About phone, još je i proverio to sa pomenutim hidden menu i bilo mu je isključeno.
 
Ako je rutovan mob odete u /system/bin i preimenujte logd fajl u nešto tipa logd.bakup ...
 
Nazad
Vrh Dno