Šta je novo?

LG G4

Pa to nije toliko daleko od istine,iako sam zaboravio tamo da napisem da je to moj licni stav :)

G4 ima "samo" bolji displej i kameru. Da m9 ima bolji displej onda bi g4 ostao samo na kameri.. Jer u tom slucaju m9 bi imao bolji soc,zvucnike,audio kroz sluske,softver,izradu i verovatno i bateriju.
 
Pa to nije toliko daleko od istine,iako sam zaboravio tamo da napisem da je to moj licni stav :)

G4 ima "samo" bolji displej i kameru. Da m9 ima bolji displej onda bi g4 ostao samo na kameri.. Jer u tom slucaju m9 bi imao bolji soc,zvucnike,audio kroz sluske,softver,izradu i verovatno i bateriju.

misliš bolji soc prva 3 minuta :D
 
@fkloznica
sto se tice samih smartfona,verujem da najvise ljudi gleda upravo to,dispel,kameru i dizajn. tu je M9 u prednosti samo zbog metalnog kucista. a kazes da "M9 ima bolji displej"... tako moze da se kaze da "G4 ima unibody metal dizajn bio bi istog kvaliteta kao M9,a mozda i bolji" :) a i da je tako opet G4 ne bi bio duplo bolji od M9,to je smesno reci :)
sam sistem i fluidnost rada je u nijansama,ja ne znam da li iko primecuje razlike pri svakodnevnom obicnom radu. za zvuk iz slusalica ne znam,ne znam kakvi su im cipovi,ali to sto M9 ima najglasniji zvuk ne mora da znaci da je najkvalitetniji. verujem da iP6 i S6 imaju kvalitetniji zvuk od M9 iako nisu toliko glasni. tako da je i G4 tu. mozda gresim.

po tvojoj logici znaci da je S6 tri puta bolji od M9 :) ima mnooogo bolju kameru,mnogo bolji displej,bolju bateriju,bolji soc,bolji softver,bolju izradu (nekima je gotivnije staklo,pa jos i zakrivljeno), potencijalno bolji zvuk na slusalicama. ali jednostavno nije. kao sto,naravno,nije ni duplo bolji.

jednostavno nijanse su u pitanju izmedju flegsipa,takvo je trziste.

reci da je nesto sr**e a drugo dizati u nebo je cist fanbojizam. necemo kao neki sa drugog kraja foruma,honda i apple su dar sa neba,ostali treba da nestanu,kao i ljudi koji to ne koriste :d

ja razumem tebe,gotivis htc,gotivim ih i ja,ali mislim da je tvoje misljenje suvise subjektivno i daleko od istine :)
 
Ja znam da nisam vec nekoliko dana nista tako nerealno procitao kao ovo "duplo bolji". Ali dobro je doslo za podici raspolozenje, kao dobar vic recimo :D
Tako se moze reci za sve; da G4 ima i7-4940MX i 32 GB RAMa, bio bi bolji od skoro svakog laptopa. Ako cemo da pricamo viceve...

misliš bolji soc prva 3 minuta :D
:D
 
Poslednja izmena:
@beyondtime
Slazem se sa tobom. Plus nisam rekao da je g4 s"anje nego da bi MENI bio duplo losiji od m9 da se htc nije ustekao za panel.
S6 ne bih ubacivao u racunicu,iako je ozbiljan mob.

Na kraju krajeva to je moje licno misljenje,valjda ovde covek moze imati pravo na taj luksuz ? :)


Edit: a sada da i obrazlozim zasto nikada ne bih kupio g4 cak i pored "ovakve" m9. :)

Potencijalno pucanje plasticnog rama bez razloga ( citaj n5,g3) ,softver koji naprave korejanci ne moze da valja, ogroman mob ( licno mislim da je velicina m8,m9 idealna za koriscenje jednom rukom ) , zvucnik pozadi , i kamera koja mi je licno na 5tom mestu po vaznosti na mobu. Itd itd

Suma sumarum pre bih dao 450e za m9 nego 300 za g4 ( ovo mu dodje da je 50% bolji a ne duplo :) )
 
Poslednja izmena:
Poštujem svačije mišljenje pa i tvoje ali ne mogu da opet ne zalolam, oprosti, jer ovo je naprosto užitak čitati :D

ogroman mob ( licno mislim da je velicina m8,m9 idealna za koriscenje jednom rukom )
Tako da sam upravo naučio kako je razlika između pojma idealno i ogromno veoma mjerljiva i iznosi 4.3 mm u visinu i golema 6.4 mm u širinu :D
Vic :D
 
@beyondtime
Slazem se sa tobom. Plus nisam rekao da je g4 s"anje nego da bi MENI bio duplo losiji od m9 da se htc nije ustekao za panel.
S6 ne bih ubacivao u racunicu,iako je ozbiljan mob.

Na kraju krajeva to je moje licno misljenje,valjda ovde covek moze imati pravo na taj luksuz ? :)


Edit: a sada da i obrazlozim zasto nikada ne bih kupio g4 cak i pored "ovakve" m9. :)

Potencijalno pucanje plasticnog rama bez razloga ( citaj n5,g3) ,softver koji naprave korejanci ne moze da valja, ogroman mob ( licno mislim da je velicina m8,m9 idealna za koriscenje jednom rukom ) , zvucnik pozadi , i kamera koja mi je licno na 5tom mestu po vaznosti na mobu. Itd itd

Suma sumarum pre bih dao 450e za m9 nego 300 za g4 ( ovo mu dodje da je 50% bolji a ne duplo :) )

ma okej,naravno,tebi su drugaciji prioriteti :) meni je bas kamera bitna,velicina displeja itd. a zvucnici su mi skroz nebitni :)

sve u svemu zato i postoje toliko modela ;)
 
Tako da sam upravo naučio kako je razlika između pojma idealno i ogromno veoma mjerljiva i iznosi 4.3 mm u visinu i golema 6.4 mm u širinu :D
Vic :D

Ne moras sve bukvalno da shvatis ali dacu ti licni primer. G2 koji je sirok 71mm nisam mogao normalno da koristim jednom rukom dok n5 lagano a on je 69mm.(u prevodu sirina od 76mm-g4 je ogromna u odnosu na 69-m9)
Tako da su milimetri itekako bitni ako gledas nesto sto je sirine 6,7cm

Da prekinemo ovaj off sa legendom iz geta

[youtube]CSAsryUZtYM[/youtube]
 
Poslednja izmena:
To je za njegovo koriscenje odlican rezultat.
Lepo ga nahvalio :)
 
Koliko UI lici na TW... settings i ikonice u istom, camera ui... cak su i dual window iskopirali.
 
Nahvali ga crnja valjano :) Ne bih se složio za bateriju, mene rezulat nije oduševio, ali to je to, više od ovoga u smartfonima izgleda nećemo videti, iz godine u godinu autonomije sve lošije i lošije. Kamera sve u svemu sabija, pomenuo je oštrenje, ali nije baš obratio pažnju na noćne fotke i onaj dobri stari "ulje na platnu" izgled koji LG fura. Određene noćne fotke dobiju taj neki plastičan/strip izgled, ako zumiraš i malo više obratiš pažnju - evo jedan crop gde je izraženije, kao Picaso da je naslikao :)

crop.jpg
 
Sacekajmo opo 2,z4,moto x 2015 ,note 5 i nexus honor pa cemo moci da sudimo o bateriji na flagshipovima ove god ;)

Prva polovina godine je uzas zivi..
 
Poslednja izmena:
Nahvali ga crnja valjano :) Ne bih se složio za bateriju, mene rezulat nije oduševio, ali to je to, više od ovoga u smartfonima izgleda nećemo videti, iz godine u godinu autonomije sve lošije i lošije. Kamera sve u svemu sabija, pomenuo je oštrenje, ali nije baš obratio pažnju na noćne fotke i onaj dobri stari "ulje na platnu" izgled koji LG fura. Određene noćne fotke dobiju taj neki plastičan/strip izgled, ako zumiraš i malo više obratiš pažnju - evo jedan crop gde je izraženije, kao Picaso da je naslikao :)

crop.jpg


Bas tako,nocne slike kao da su vostano bojene,to sam primetio i na G2 i G3.Sony moze bolju nocnu fotku da napravi.
 
To se desava zato sto je u pitanju velika kolicina softverskog sharpeninga da bi nocne fotke izgledale "bolje" na oko, ali u stvari se gubi na detaljima.
 
^ ne bas, ima tu i izostravanja ali za taj problem o cemu prica Gizmo je kriva agresivna redukcija suma, kao kad neko prvi put upali PS i klikne na full noise reduction pa dobije zejtin na platnu :)
 
@ Emix kada uzmem G4,javljam se da napravimo koju nocnu sliku ;)

Evo dve nocne sa G3,cisto onako iz zezanja slikane

 
Poslednja izmena:
Nahvali ga crnja valjano :) Ne bih se složio za bateriju, mene rezulat nije oduševio, ali to je to, više od ovoga u smartfonima izgleda nećemo videti, iz godine u godinu autonomije sve lošije i lošije. Kamera sve u svemu sabija, pomenuo je oštrenje, ali nije baš obratio pažnju na noćne fotke i onaj dobri stari "ulje na platnu" izgled koji LG fura. Određene noćne fotke dobiju taj neki plastičan/strip izgled, ako zumiraš i malo više obratiš pažnju - evo jedan crop gde je izraženije, kao Picaso da je naslikao :)
Ako imaš telefon još uvek kod sebe, možeš li u manual modu da podesiš ISO a da ostaviš ss na auto?



Koliko UI lici na TW... settings i ikonice u istom, camera ui... cak su i dual window iskopirali.

Aj to, nego su iskopirali i odsečene naslove tabova u settingsu :D
 
Poslednja izmena:
Au, nisam očekivao da će ga crnja ovoliko nahvaliti :)
I to je testirao ovu plastičnu verziju, jedina zamerka je na to bila ...




G4 vs S6 detalji noćna

 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]kG-Fg4upxZw[/YOUTUBE]
 


"This is a simple test that I want to show. I was using the camera in the real world and found that sadly the bitrate of G4 4K video is very poor. It's about 30mbps. It should be much higher. Looks like LG learned NOTHING from the G3. I will wait for a mod from XDA. REVIEW COMING SOON! Filming it!"
 
inače ta slika je okačena kao primer agresivnog oštrenja koje LG radi :) nema tu ništa više detalja, samo softversko oštrenje. kao posledicu toga pogledaj lišće iza konjske glave na obe fotke.
 
Samsung ne oštri on šilji, to smo ustanovili za N4 kameru :)
 
Nazad
Vrh Dno