Šta je novo?

LG G4

Moje nebulozne izjave? Ahahha.
Pa ti poredis detalje u senkama a keylight na jednoj ti je lampa koja je cak preexponirana pa se zato vide senke, a na drugoj sunce koje je taman exponirano i onda gledas senke. Znas li ti koliko je sunce u senzor jaci izvor svetla od ulicne lampe koja ti je cak i preeksponirana. Trebas prvo da naucis sta je dinamika i dinamicki raspon da bi mogao da uporedis.
Ako bas zelis da testiras detalje to se radi u istim uslovima decace :d
A i jos jedna stvar stavi tu fotku sa G2 na 100% zoom pa pogledaj kako je software ispeglao sum i time napravio akvarel i unistio detalje na fotki. Pa to moze svaka fotka softwareski tako da se ispegla sum pa i sa tipa S3 ili neceg losijeg...
A ako cemo o relevantnosti komentarisanja o fotografiji da korisnici mozda odu na moj flickr i na tvoj flickr?
 
^ Vazi kralju. Samo ti uzivaj u dinamici,realnom prikazu i sumu na S6 modelu,i svi sretni i zadovoljni ;)
 
Poslednja izmena:
:D sto 60e u dzep malo li je. Idem za koji dan na more a za to imam vec spreman asortiman. Malo u tvoj kraj. Susanj zakon ;)
 
Eh, da je ostao G4 pa da odradimo jedan shootout, ovako nista. ;)
Mada ja sam kuci do 10-og samo. idem i ja malo, ali u planine. :d
 
^ Vazi kralju. Samo ti uzivaj u dinamici,realnom prikazu i sumu na S6 modelu,i svi sretni i zadovoljni ;)
Ja nisam pricao o S6 vec sam samo rekao da je G4 kao i prethodnici ima losu kameru. Hteo ti to prihvatiti ili ne. Pravis se relevantnim sa fotografskim iskustvom i poznavanjem tehnike, a sada kada kazem da pokazemo nase iskustvo onda ti se ne diskutuje vise :)
 
O svasta :), kamera je BRUTALNA za phone kameru, nema smisla dalje diskutirati
 
Pravis se relevantnim sa fotografskim iskustvom i poznavanjem tehnike, a sada kada kazem da pokazemo nase iskustvo onda ti se ne diskutuje vise :)

Moze. Uzmi koji hoces telefon iz Android sveta,odemo na Adu,i pravimo test. Rezultat ovde okacimo
 
Cekaj bre o cemu ti pricas. Pricam o relevantnosti analiziranja samih fotki sa testova. Zar ti ne vidis da LG ima akvarel zbog software-skog uklanjanja suma? Dzabe bi ja isao na Adu ako ti to ne vidis, niti imam nameru da opet kupim Android flagship ikad u skorijoj buducnosti.
Kod Androida flagship LG je skoro najgori, a svi Androidi su manje vise losi, nesto bolji su iPhone uredjaji i par Nokia je na vrhu mobilnih.
 
Zasto bih ja sa tobom analizirao testove kada ti jedini na ovom forumu mislis i kazes da LG ima najgori flagship po pitanju kamere u Android svetu?
Osmeh :-D
Nema potrebe vise o tome da pricamo
 
Stvarno bre nitro, ako nešto valja na tom raspalom LG to je kamera :D
Pri tom naravno treba budž i tu, probaj xcam (ali obavezno uz settings app) ili fv5 na tvom G3.
 
Poslednja izmena:
2015-07-06132528.jpg


2015-07-06132712.jpg


:d
 
Poslednja izmena:
^^ Naravno...Pogledaj samo kako uziva u telefonu :d
 
Da li je kuglica u 17 ? :)
Ozbiljno deluju obe kamere,ali kao totalnom laiku s6 mi malo bolje izgleda.
 
Poslednja izmena:
S6 definitivno manje softverske obrade, manje ostrenja, manje suma, fotke koje izgledaju prirodnije sto je svima vec poznato. Razlike su minimalne i G4 je odlican.
 
S6 ISO 500 a G4 ISO 800 i ajde da se igramo :Klanjanje:Klanjanje
 
ljudi sta vam je više sa tim kamerama jeste bolesni? dobar je i jedan i drugi pa i m9-vi kao da ste svi profesionalni fotografi pa se zaludjujete kamerama - kome nisu dobre neka kupi fotoaparat
 
S6 ISO 500 a G4 ISO 800 i ajde da se igramo :Klanjanje:Klanjanje

Zar sam telefon ne bi trebalo da odluci koje je najbolje podesavanje? Stvarno se ne lozim na kameru i za mene su oba dobra, ali izes kameru na telefonu ako ja moram rucno da babram podesavanja.
 
^ Naravno da telefon sam odlucuje ISO vrednost. Ali ako se pravi test,onda se parametri stavljaju na istu vrednost.
Konkretno,u ovom slucaju,mislim da je na S6 bila automatika (ISO 500) a na G4 rucno nastelovan ( ISO 800)
Normalno je da ce u zatvorenoj prostoriji manja ISO vrednost biti bolja ;-)
 
piše u exifu Exposure Mode - Auto, ne znam jel to pokazuje mod u kom je slikano.
 
Prednost lg g4 je u manuelnom modu i biranju ss. Limit samsunga je trenutno 0.5s.Znaci da moze da se napravi mnogo kvalitetnija fotka sa stativa sa manjim iso i duzim ss. E sad kome to treba u to ne ulazim.
 
Hunder da li si u konkretnom testu kos S6 koristio automatiku a kod G4 manuelno stelovao ISO?
 
Na oba samo iso digao na 800. Ostalo je automatika odradila. Posto im je otvor blende slican f1.8 i f1.9 i ss je slican.
 
Nazad
Vrh Dno