Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ako su ga uzeli za dinar, prodajte i uzmite 640 iz oglasa, Bog da vas vidi. :D

Pa imao i 640 za dinar :) .

Ja mislim da je 640 i dalje najbolji telefon sto se tice odnosa cene i kvaliteta.

Planiram da kupim 950 do kraja ovog meseca ali iskren da budem ne mogu da opravdam sam sebi tu kupovinu. Jer 640 mi radi odlicno i radi sve sto ce i 950 da radi.
Ajde eto 950 ima tu bolju kameru koju ja skoro uopste i ne koristim.

Ne znam koliku cu prednost da vidim sa 3 gb rama i hexa core procesorom ali mislim da to nece biti neka drasticna razlika jer i 1 gb rama i quad core na 640 rade odlicno.

Ali eto doslo mi da zelim da promenim telefon pa to ti je :D .
 
Realno kad kupis najgori/najjeftniniji windows telefon ne mozes bas da se zalis mnogo na sam sistem.

Mogu, jer matore L520/525 rade 100x bolje i stabilnije od L550 sa .29 a mene kao kupca uopste ne treba da zanima zasto MS jos uvek nije izbacio krstene verzije W10m :)
Uz to i dalje tvrdim da LG Spirit radi daleko bolje od L550 sa .29 i malo brze, fluidnije od istog telefona sa .71 (a kostaju isto u nekim vip paketima) ali ima vremena, moram jos da testiram.

Ako W10m u finalnoj verziji bude odlican i 100% stabilan OS i ako cale navikne na sve sto taj OS nudi vrlo je realno da predje na polovnu L930 ili bar L830 (glavni razlozi - bolja kamera, izrada i ekran pa i brzina). A ja i dalje nisam bas raspolozen za ovaj os, makar sve bilo 100% stabilno za par meseci, jednostavni mi android vise odgovara.
 
Poslednja izmena:
Jel taj Spirit imas negde pri ruci, ili su to utisci od par minuta u radnji?
 
Ja imam i LG spirit i L640, i rećiću samo ovo, nemoj ga dizati u visine.
Ne znam kakva je L550, al znam kakav je Spirit kad se napuca aplikacijama ili kad treba neka da se pokrene iz pozadine itd.
Realno ok telefončić i ništa više, čak mislim da mu lolipop i ne leži baš dobro i da bi bio brži sa nekom prethodnom verzijom.
 
Vise puta sam rekao da ne znam kako se ponasa posle nekoliko meseci kada se napuni aplikacijama itd ali da ovako ostavlja bolji prvi utisak od L550 + ima i malo bolji IPS panel i 1080p snimanje.
 
Ma izgleda kao i svi drugi (po meni). Samo neka je više različitih proizvođača na tržištu.
Madaa kada malo bolje razmislim, čemu to kada je na svakom modelu sve isto i nijedan proizvođač ne može da se iskaže nekim poboljšanjem...
 
Mogu, jer matore L520/525 rade 100x bolje i stabilnije od L550 sa .29 a mene kao kupca uopste ne treba da zanima zasto MS jos uvek nije izbacio krstene verzije W10m :)
Uz to i dalje tvrdim da LG Spirit radi daleko bolje od L550 sa .29 i malo brze, fluidnije od istog telefona sa .71 (a kostaju isto u nekim vip paketima) ali ima vremena, moram jos da testiram.

Ako W10m u finalnoj verziji bude odlican i 100% stabilan OS i ako cale navikne na sve sto taj OS nudi vrlo je realno da predje na polovnu L930 ili bar L830 (glavni razlozi - bolja kamera, izrada i ekran pa i brzina). A ja i dalje nisam bas raspolozen za ovaj os, makar sve bilo 100% stabilno za par meseci, jednostavni mi android vise odgovara.

Ja evo upravo uzeo lumiu 720 sa windowsom 8.1 i poredim je sa 640 na win 10 .71 i u vecini stvari je 640 brza.
Osim kad otvara neke ove kompleksnije aplikacije kao npr mail za win 10 u odnusu na mail app na 8.1 koja je mnogo prostija na win 8.1 .

A 640 i 720 imaju skoro isti hardware tako da opet kazem windows 10 nije bas kao 8.1 jeste zahtevniji sistem pa ovi low end modeli su dosta losiji nego sto su bili na 8.1 zato ti i kazem trebali ste da uzmete bar 640 koji je solidan low end ali radi odlicno sa win 10
 
Ma izgleda kao i svi drugi (po meni). Samo neka je više različitih proizvođača na tržištu.
Madaa kada malo bolje razmislim, čemu to kada je na svakom modelu sve isto i nijedan proizvođač ne može da se iskaže nekim poboljšanjem...

Bas tako.

Iskreno meni od svih ovih sad metalnih staklenih telefona se najvise svidja L950 :D .

Plastican i svi kukaju na njegov dizajn a meni se bas svidja jer se istice iz mase pa makar i po tome.

Nekako mi telefon izgleda mnogo elegantnije i ozbiljnije sa tom crnom mat plastikom nego svi ovi stakleni/ alu telefoni.
 
Iskreno, ja se ne secam kad sam zadnji put palio kameru, mozda zbog foruma da probam nesto. Evo juce citam 640XL 5mp prednja kamera. Ne bih se setio nikad da me neko pitao. :D
 
Ja juce cackao lg spirit kod ortaka ,pa ono je katastrofa kako telefon radi ,aplikacije prestaju sa radom same od sebe .

Sent from mTalk
 
Ja juce cackao lg spirit kod ortaka ,pa ono je katastrofa kako telefon radi ,aplikacije prestaju sa radom same od sebe .

Sent from mTalk

Nije tema da se prica o tome. Par mojih drugara ima razne te androide za dinar lenovo lg meizu xaomi itd i nema ni potrebe da se prica o tome koliko su zadovoljni.

Hteo sam samo da kazem da bilo koji sistem (osim IOS posto oni nemaju jeftin telefon) najjeftiniji telefon da uzmes taj sistem ce relativno lose da se ponasa na tom telefonu.
I za android i za windows to vazi.
Malo je manje vazelo za 8.1 ali win10 je dosta napredniji i kompleksiniji sistem, samim tim i zahtevniji.

A i nazalost MS je ponovo pravio kompletan sistem od nule , novi kernel itd pa umesto da je 8.1 unapredjen kao sto radi andorid sa svakom verzijom, ovi vec treci put krecu izpocetka. Pa je sad ovo opet jako mlad sistem na kom ima jos dosta da se radi :D .
 
Hteo sam samo da kazem da bilo koji sistem (osim IOS posto oni nemaju jeftin telefon) najjeftiniji telefon da uzmes taj sistem ce relativno lose da se ponasa na tom telefonu.
I za android i za windows to vazi.
Malo je manje vazelo za 8.1 ali win10 je dosta napredniji i kompleksiniji sistem, samim tim i zahtevniji.
Ja bih ipak rekao da ce i na jeftinijim telefonima w10m raditi odlicno. L532 DS je skoro pa najjeftinija lumija koja se prodaje (samo je L435 jeftinija ako se ne varam, obicno u radnjama 532 bude 13.000, a 435 12.000, mada ima i jeftinije da se nadju), a ipak - sa wp8.1 radi savrseno, a sa w10m ume da malko sporije ulazi u poruke samo, ali ako se s nekim dopisujete onda i nema potrebe da se ta aplikacija konstantno zatvara ako ocekujete odgovor ili izvestaj u roku od minuta. :) Ako otvarate pristiglu poruku, a aplikacija bila u pozadini - otvara se poruka u trenutku. Naravno, ovo kazem uz ocekivanje da ce doraditi to oni, i da ce se u poruke i brze ulaziti.
 
Nije tema da se prica o tome. Par mojih drugara ima razne te androide za dinar lenovo lg meizu xaomi itd i nema ni potrebe da se prica o tome koliko su zadovoljni.

Hteo sam samo da kazem da bilo koji sistem (osim IOS posto oni nemaju jeftin telefon) najjeftiniji telefon da uzmes taj sistem ce relativno lose da se ponasa na tom telefonu.
I za android i za windows to vazi.
Malo je manje vazelo za 8.1 ali win10 je dosta napredniji i kompleksiniji sistem, samim tim i zahtevniji.

A i nazalost MS je ponovo pravio kompletan sistem od nule , novi kernel itd pa umesto da je 8.1 unapredjen kao sto radi andorid sa svakom verzijom, ovi vec treci put krecu izpocetka. Pa je sad ovo opet jako mlad sistem na kom ima jos dosta da se radi :D .

Sta ti je, pa oni ce i W10M za dve godine ubiti ko zeca.. :)
 
cortana

Pozdrav, sinoc sam dobio build 71 na 535, prebacio na english uk, i pokrenuo cortanu. Posto mi je to prvi put nisam vidio da imam english us u speech kao default i krenem sa download-om english uk i vec 24h mi stoji download i onako nemocan ajde da probam english canada i sad mi kod njega 24h stoji pending. Ugasio, upalio telefon i isto. Sta da radim? Jer sad kad hocu da pokrenem cortanu uvjek me vodi na speech ....
 
Hmm, jel moze cortana da se deinstalira, pa da se ponovo instalira, pa bez da se dira ovo za prepoznavanje govora..? Moguce da je do njih neki problem, tako neko vreme nismo mogli da preuzimamo tastaturu - ugl. smo imali tastature zapravo, ali predikcija nije mogla da se preuzme. Mada ja licno ne koristim Cortanu, neko drugi ce znati bolje... :)
 
Planiram da uradim hard reset, ali me mrzi ponovo sve da instaliram i podesavam ponovo.

Ako napravim backup, kako da ga posle vratim, i da li mogu da selektujem sta ce se instalirati, ili ce instalirati sve sto je bilo? Jel bekapuje poruke? (mada mi to i nije bitno)
 
Poruke se vrate ako je prethodno bilo podeseno da se poruke sinhronizuju. (to je u podesavanjima kod poruka)

Sto se backupa tice, nakon sto uradis hard reset u nekom momentu odmah nakon sto pocnes da podesavas osnovne stvari i kad se ulogujes na svoj microsoft nalog bude ti ponudjeno da sve podesis ponovo rucno, ili da restorujes sve iz backupa. Ako restorujes sve iz backupa, onda ce ti se skoro sve vratiti. Sve aplikacije ce se ponovo instalirati, i vecina podesavanja. Prvo on njega pokrene kako tako, a onda se u pozadini instaliraju sve aplikacije ponovo. Samo ces trebati ponovo da uneses lozinku(e) za mejl, ulogovati se na skype, aktivirati ponovo vajber, il sta vec koristis. :) Mislim i da ti melodije koje si podesio ostaju zapamcene.
 
cortana

Rjeseno. Poslje gasenja pa paljenja je downloadovao jezike i radi ok. Ali je i ja necu koristiti. Cisto me je zanimalo da probam kako radi. Hvala. Pozdrav.
 
Jel neko primetio da web verzija benchmark foruma radi sporije na edge-u u odnosu na chrom. Ukorenjivao uporedo. Na drugim sajtovima je sve podjednako tj nekad je edge brzi nekad chrom. Dok se ovaj forum na edge buce kao puz. Ne razumem zašto?
 
Nisam imao priliku da ih poredim, taj android što mi mama ima je inače slabiji, pa poređenje ne bi bilo pravedno. Ipak, ja često idem preko Edga na ovaj forum, stranice se brzo učitavaju. Čini mi se da za oko sekundu i po - dve otvori drugu stanicu.
 
Da li se i vama desavalo u Moli Plejeru da vidite ove neke dat fajlove..? Ne znam da li su mi tu duze vreme, ili su mi tu od kako sam pustao TV listu pomocu Tvizzle (TV) aplikacije. Naknadno sam sad obrisao tu aplikaciju, ipak mi nece biti potrebna... Ne mogu da ih obrisem - barem ne iz Moli Plejera. Probao sam da selektujem sve pa da ih obrisem, al iako pise da su obrisani i dalje su tu.

wp_ss_20160205_0004.png
 
Ja poredim L1520 i Flex 2. Oba su sa jako dobrim hardverom i uporedo sam otvarao vise sajtova istovremeno i po brzini su tu negde. Dok se benchmark sajt bas sporije ucitava na edge od chroma
 
Edge su sad ubrzali u .71 nadogradnji inače je bio još sporiji. Kakva vam je baterija? Meni na l925 za nijansu bolja
 
Ma edge radi sasvim solidno nego ovaj sajt ucitava dosta duze od chroma. Dok na ostalim sajtovima nema problema. Egal su u 90% slucajeva.
A na bateriju se nisam zalio. Radi dobro i nosam imao problema pa da pravim poredjenja sa predhodnom.63 verzijom
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno