Šta je novo?

Windows (phone) 10

Samo nema Denima jos uvek za 1520 :D Tj pusten je samo za par drzava. Ne znam sto toliko koce sa tim apdejtomtrebalibsu da ga puste jos oko nove g ali nista od toga evobga mart :)
 
Moze neki SS Camera aplikacije na W10??? Kazu da je kao Lumia camera?? Kakva su podesavanja, kvalitet fotografija u odnosu na LC?
Bilo bi dobro da mi sa 1020 dobijemo nove algoritme za Kameru...uz W10

https://www.youtube.com/watch?v=A6HOZbTo0og
ladno je stavio WP7.8 u review :D
 
Poslednja izmena:
Moze neki SS Camera aplikacije na W10??? Kazu da je kao Lumia camera?? Kakva su podesavanja, kvalitet fotografija u odnosu na LC?
Bilo bi dobro da mi sa 1020 dobijemo nove algoritme za Kameru...uz W10

29a851ccad0b5610aed28497984ebbc8.png

Ovo sam uhvatio za drugi forum SS da se vidi koja je verzija kamere u pitanju. To je valjda ta nova Lumia Camera. Malo su bolje fotke i na 630 i cak brze "skljoca" nego stara.
Samo sto sam se ja vratio danas na 8.1 pa cu ipak sacekati da stigne PFD za 10ku (ili kako ce se tad zvati) jer mi je insajder previse bagovit.
Jeste da sam se dosta navikao vec na nove funkcije, ali nisu vredne nerviranja. :D
 
Super bice to kamera za sve WP, voleo bih da podrzava native raw za jace modele, onda bi lumia camera polako bila blago jaca varijanta app za fotkanje a mozda time zele da rade jednu verziju (univerzalnu) pa sta koji model moze da podrzi to je i prisutno.. Bice to dobro za mesec ili dva kada prosire listu podrzanih modela , a preview ce valjda u aprilu ili maju..
 
Poslednja izmena:
Da li su menjali sta za mail aplikaciju? Generalno mislim za rukovanje sa attatchmentima, to je dosta lose odradjeno na 8.1
 
Meni POP3 nalog jako sporo radi, baš me nervira (onaj sistemski)
 
Ako krenes sa flesovanjem, tacno zapisuj korake i kopiraj linkove, pa baci ovde sve sazvakano :d

Kao krenuo skinuo Nokia care suite ali kad ga otvorim ne nudi mi opciju "Data Package Manager". Sve ima li ta prva stavka nema i odustao sta da radim :)
 
Ma tako sam i radio ali skinem program instaliram otvorim i nema prve opcije "data package manager"! Ne razumem sto je nema???
 
Mi meni apsolutno nije jasno. Jednostavno ta opcija u programu koji instaliram jednostavno ne postoji a ostalo sve ima kao na screenschoot-u sa xda
 
Znam da su updateovali tu aplikaciju, možda su namerno nešto zeznuli...
 
Zato što nema nikakve rasprave i sve je jasno, dominira u svakom pogledu i kraj :D

+1

Samo nema Denima jos uvek za 1520 :D Tj pusten je samo za par drzava. Ne znam sto toliko koce sa tim apdejtomtrebalibsu da ga puste jos oko nove g ali nista od toga evobga mart :)

Nisam siguran da li sam razumeo najbolje, ali zvanican 1520 Denim update za Srbiju postoji. Ja sam ga uradio 24.01.2015. u ranim jutarnjim casovima. Trebalo bi da mozes jer je dostupan.

Link ka zvanicnim informacijama o dostupnosti: http://goo.gl/MhmOYA
 
Nije me sramota da kazem da ne znam gde da pogledam product code za svoj model 1520. Probudila se dodatna ceznja sada. Naime, na kutiji primecujem da pise niz kodova CV CZ HU SK, dok u Settings pod kategorijom extras+info imam informaciju pod stavkom Manufacturer Name: RM-937_eu_hungary_1002. Pretpostavljam da je nesto od navedenog, ali nisam siguran koja sifra tacno. Znam da RM-937 predstavlja oznaku (fabricku sifru) za konkretan model.

Voleo bih kada bi postajala posebna tema za 1520 jer ovako ne znam gde da postavim pitanja koja imam za ovaj model telefona. Naizmenicno se spominje u ovoj temi, kao i u temi Windows Phone 8.1. Znam da je postojala. Mozda postoji adekvatnije mesto od ovog kako bih znao za ubuduce.
 
Najbolje je da instaliraš lumia software recovery tool, spojiš telefon i sve ti piše...
 
Poslednja izmena:
Možda se neki ne slažu samnom, ali mislim da je postojeće rešenje pomeranja kursora kad pogrešiš pri kucanju, ******ski rešeno...
Nikad da ubodem gde treba, kako je na W10?
Bolje rešenje mi je bilo zadržavanje prsta, pa se pojavi crtica... :(
 
Meni se bas nikako ne svidja editovanje teksta na WP telefonima. Mnogo su lose to resili. Ja bi nekako da npr. zadrzim prst otprilike gde mislim da editujem, u tom trenutku se taj deo zumira i onda se pomera postojeca crtica za kruzicem.
Bem li ga, mozda i to nije neko resenje ali neka smisle nesto bolje od postojeceg :)
 
Možda se neki ne slažu samnom, ali mislim da je postojeće rešenje pomeranja kursora kad pogrešiš pri kucanju, ******ski rešeno...
Nikad da ubodem gde treba, kako je na W10?
Bolje rešenje mi je bilo zadržavanje prsta, pa se pojavi crtica... :(

Po meni mnogo bolje sada na win 10 , sigurno će još malo štelovati osetljivost ovog kursora ali radi i sada super.
 
iskreno se nadam da ce biti nesto od toga i za telefone koji su kupljeni sa win 8.1 a ne samo za neke nove koji ce biti predstavljeni sa win 10..
 
Ma za starije modele ce biti prica ,ne podrzava hardwer i tako to ...
 
Nazad
Vrh Dno