Šta je novo?

Windows (phone) 10

Dosta su poradili na stabilnosti u poslednjim verzijama, uglavnom od .164. DH5 sam ranije imao na telefonu i tada mi je lagovao. Ne znam da li je zbog brzine MicroSD kartice ili jednostavno hardver u L640 nije dovoljno jak. Na računaru sam prestao da ga igram jer mi je često pucao.

10586.242 ću da instaliram kad puste na Production kanal. Ranije mi je bilo zanimljivo da isprobavam novije verzije jer su donosile i nove opcije i redizajn. Sada mi je bitnije da fon radi stabilno, novih opcija na Release Preview kanalu nema a Redstone kod mene ima previše bagova.
 
Da li postoji i dalje način da se Win 10 instalira na starije telefone preko Insider-a (Lumia 820), posto kad udjem u aplikaciju, ne nudi mi nikakve opcije za biranje branch-a na koji bih se prebacio. A čitao sam na netu da su ljudi ranije to uspevali. Možda su i to onemogucili?
 
Možda.
Jesi li probao preko Upgrade Advisor-a?
 
Nisam, jer kontam da bi to trebalo preko insidera?
 
Nije mi samo jasno, na šta telefon to treba da troši 8GB RAMa... Ali dobro, neka telefon bude dobar.:)
 
Mislim da to dodaju zbog Continuum-a i portovanja Win32 aplikacija. Win32 aplikacije mogu da zauzmu baš dosta memoriju. A korisno i za igre pošto će hardver telefona biti sve jači.

Evo, upoređujem rezultate Firefox-a na Kraken 1.1 testu. Moj računar sa 4GB RAM-a i Haswell Pentium G3220@3GHz, dual-core ostvaruje 1330 poena dok iPhone 6s ostvaruje 1737 poena. Skoro pa je iPhone sustigao moj računar. Naspram toga moja Lumia 640 DS na istom testu dobija oko 18000 poena (manje je bolje).
 
A da možda prvo srede probleme na sistemu pa neka onda trpaju i 64 GB RAM ako hoće?
Dodatni RAM im sigurno neće rešiti problem sa mešanjem kontakata u imeniku kojima se broj razlikuje u jednoj cifri, što ja ne mogu da verujem da još nije sređeno.
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
A da možda prvo srede probleme na sistemu pa neka onda trpaju i 64 GB RAM ako hoće?


Dodatni RAM im sigurno neće rešiti problem sa mešanjem kontakata u imeniku kojima se broj razlikuje u jednoj cifri, što ja ne mogu da verujem da još nije sređeno.


Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk



Ako ne reši taj problem 64GB, ja bih probao sa 128... Ono, što da ne. :D

Inače, 4GB RAMa je za internet i win32 aplikacije sasvim dovoljno, mada OK, svakako ima i dosta laptopova sa 8GB u prodaji. A inače, ako ne pričamo o kontinuumu, onda je besmisleno porediti Lumiju i kompjuter, jer telefon uglavnom učitava sajteve koji su za njega prilagođeni, a silom prilike oni su onda i optimizovaniji.
 
Poslednja izmena:
Tolika memorija je potrebna da bi polako počeo pravi multitasking i sa Continuum a i ovako. Ne treba se čuditi, to je postavljanje temelja da telefoni mogu šta mogu i računari, više programa bez bojazni da će neki da ugasi. I na računarima je bilo vreme dok je 512MB bilo mnogo. A da ne pričam pre toga.
 
Šta je ovo ? :)

netmarketshare

ticx4rM.png



Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Instalirali ljudi win 10 na Mi4 ili koji već podržava ☺
 
Pa da, skroz je logicno da MS ima pad prodaje od 73% u odnosu na isti kvartal prosle godine a da im istovremeno udeo na smartfon trzistu globalno skoci sa 2.x % na 4% :)

bilo bi lepo da je zaista i prodaja skočila jer netmarketshare pokazuje usage market share koji je realniji od sale market share

prošli kvartal je obuhvata period do decembra ili do kraja januara :)

grafik pokazuje april koji pripada tekućem kvartalu

eve još jedan članak

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ali šta je tačno net market share?
 
Kompanija koja prikuplja statistiku sa sajtova koji sistem se koristi, uređaj, browser itd.
 
LUMIA 830

Interesuje me da li još neko ima problema sa punjenjem baterije ?
Pre jedno 5-6 dana stavim mob na originalni punjač i pojavi mi se notifikacija da se telefon puni sporo i da treba telefon da priključim na originalni punjač ?
U okviru notifikacije otvorim link ka MS help-u i tu dobijem informaciju kako bih trebao da kupim " USB-c" type konektor ???? ( prosto neverovatno za L830 ).
Naravno, uradim soft reset i priključim telefon ponovo na punjač i problem je rešen. Taman sam se ponadao da je to neki privremeni bug, ( kad ja tamo a ono međutim ) sinoć stavim telefon da se puni i dobijem istu notifikaciju :smash:
 
probaj drugi punjac, bez obzira sto je taj originalni.
ja imam drugacije iskustvo. na svakom kucnom punjacu mi se puni ok, medjutim, na power bank i u autu mi uvek pokazuje da se sporo puni iako je izlaz od 2A.

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me da li još neko ima problema sa punjenjem baterije ?
Pre jedno 5-6 dana stavim mob na originalni punjač i pojavi mi se notifikacija da se telefon puni sporo i da treba telefon da priključim na originalni punjač ?
U okviru notifikacije otvorim link ka MS help-u i tu dobijem informaciju kako bih trebao da kupim " USB-c" type konektor ???? ( prosto neverovatno za L830 ).
Naravno, uradim soft reset i priključim telefon ponovo na punjač i problem je rešen. Taman sam se ponadao da je to neki privremeni bug, ( kad ja tamo a ono međutim ) sinoć stavim telefon da se puni i dobijem istu notifikaciju :smash:


To je uobičajena stvar na w10m, ja bih to ignorisao. I meni se povremeno pojavi, ali ignorišem pošto je u pitanju besmislica. :)
 
Meni se to dešavalo u zadnje vreme samo kad koristim power bank, ili neposredno nakon punjenja sa power bankom. Tj. eksternom baterijom, kako već to zovemo.:)
 
Probajte i druge kablove, ja testirao vise puta testerom i skoro uvek je kabl problem, to jest smanjuje amperazu jer je loseg kvaliteta ili star pa samim tim i produzava vreme punjenja.
 
Probajte i druge kablove, ja testirao vise puta testerom i skoro uvek je kabl problem, to jest smanjuje amperazu jer je loseg kvaliteta ili star pa samim tim i produzava vreme punjenja.


Moj originalni punjač sam po sebi ima manju amperažu. Valjda 550mA...
 
Brzinsko pitanje gde i kako da obrišem kopiran txt u memoriji, tj nema potrebe da ga ima više pa sam hteo da txt obrišem, odradio sam copy paste :) i ostao mi paste koji nemam pojma kako obrisati :D

Soylent Green is People
 
Nazad
Vrh Dno