Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ne znam bas gde da savim pitanje, al ajde ovde da probam :)
Kuci imam WiFi sa 100% signala :) Takodje kuci "vatam" i UniFi od sbb-a, doduse slab signal ali se konektuje i mogu da surfujem. Problem je sledeci. Odem iz kuce i kada se vratim, telefon se konektuje na slab UniFi a ne na moj WiFi sa 100% signala.
Isto se ponasa i kod mene. Sugav je ovaj implementirani wifi sense za windows phone :(
Na Androidu postoji aplikacija wi-fly, ili tako nekako, koja perfekrno odradjuje svoj posao. Pisao sam developeru sa nadom da ce razviti istu i za wp ali je lik ne zainteresovan...
Za sada nema resenja... Moras rucno da prebacujes na zeljenu mrezu...
 
Ne mogu sad da se setim, ali dal je nekad u porukama ispod imena kontakta pisao broj telefona? Problematicno je kod kontakata sa vise brojeva, u momentu zaboravim na koji broj saljem, a ne pise.
Takodje tu kod pisanja poruka prvi put, gde se bira dal hocu sms ili skype, padajuci meni izgleda ima malo problema sa scalingom, jer je direkt ispod sata, al to i nije neki problem. :)
 
Nemam gde da ubacim ovakvu vest pa ajde ovde

NuAns Neo, a customizable Windows 10 Mobile device running Snapdragon 617 launched in Japan


Interesantno "drveno" telefonče :) Podseća na stare Nokie sa ovim dizajnom.

NuAns Neo Specifications, Features & Release Date:
◾Highly Customizable with lots of back cover & Flip cover that works as a stand too
◾Size : 141 x 74.2 x 11.3mm
◾Weight : About 150g
◾OS : Windows 10 Mobile
◾CPU : Snapdragon 617 (MSM8952) – Cortex-A53 Octa-core 1.5Ghz
◾Memory : 2GB RAM / 16GB Storage and microSD slot
◾SIM : micro-SIM (nano SIM adapter is included)
◾Support band : 2G(Quad band) 3G(Band 1/6/8/9/19 42Mbps/5.76Mbps) 4G LTE(Band 1/3/8/19/28 Cat.4 、Up to 150Mbps)
◾Display : 5 inch 1280*720 with anti-fingerprint coating
◾Camera : 13MP, F2.0, BSI, 28mm Lens (back) / 5MP, F2.4, BSI, 24mm Lens (front)
◾Battery : 3,350mAh, standby more than 400 mins
◾WLAN : 802.11 a/b/g/n/ac
◾One speaker, two microphones
◾USB Type-C (support Quick Charge 2.0


imgParallax.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li ce stici vise aplikacija ? I da li rade aplikacije sa androidas i ios?
 
Da li ce stici vise aplikacija ? I da li rade aplikacije sa androidas i ios?

Nadamo se da će aplikacija biti više, aplikacije sa Androida ne rade, jer su napustili taj projekat, a sa iOS-a će raditi,ako ih developer-i port-uju.
 
Meni nece nesto prodavnicsa tj nece da pretrazuje pise da se ne podudra.moze pomoc?
 
Na l925 nisam dobio, a kad sam stavio karticu u obbican mob odmah je stigla... Zasto ne znam...
 
Na win 8.1 stizala povratna momentalno a sad ni da opepeli po stoti put..
 
Pre jedno mesec dana sam hteo da se prijavim na vkontakte, čisto onako, bezveze. Tu mora da se unese broj telefona, pa sam stavio mts pripejd broj, onda na taj broj vam stize pin kod. Pokusao sam 20puta, kod nije stigao. Vadio sam karticu, stavljao u drugi telefon, ništa. Kad sam, umesto mts stavio vip karticu, kod stigao odmah. Tako da ne znam sta je problem sa mts-om, vrlo cudno...
 
Danas mi se desila bezveze stvar, kad me zove neko ciji skype kontakt imam pise mi skype id, a ne ime iz imenika, a u porukama pise kako je u imeniku... I kad udjem u People app, i probam da obrisem taj skype id, ne dozvoli mi.
Jel se desilo nekom nesto slicno?
 
Meni nece nista da skine iz prodavnice, htelo je do skoro evo danas probah nes i nece
 
Jel istina da u decembru prvo dobijaju L640 i 1520? Pa onda tek ostali u februaru?
 
Jel istina da u decembru prvo dobijaju L640 i 1520? Pa onda tek ostali u februaru?

Ne baš , to je bila objava samo jednog operatera.Mislim da je 14 decembar u pitanju . U principu mahom noviji uređaji dobijaju decembra, sd 400, sd 200, sd 800 procesori. Stari s4 bi trebali ili krajem januara ili početkom februara.

Mada to nije definitivno , zavisi i od samih operatera .
 
Jel istina da u decembru prvo dobijaju L640 i 1520? Pa onda tek ostali u februaru?

Lumia 640 (XL) zasigurno dobija prva, ali po nezvaničnim izveštajima, sa njom dobijaju i ovi modeli:
Lumia 430, 435, 532, 535, 540 , 730/735, 830, 930, HTC One (M8)
 
Stavio sam Windows 10 na 640XL i mogu reci da sam zadovoljan kako sve izgleda.

Jedinu manu stavljam na dial pad / smart dialer... Kad ukucam prvi broj cekam i cuje se duzi zvuk. Ako to tako ostane onda telefon nema svrhu postojanja... Ja da treba da cekam sekundu da ukucam sledeci broj.... Samo da se nerviras.
 
Stavio sam Windows 10 na 640XL i mogu reci da sam zadovoljan kako sve izgleda.

Jedinu manu stavljam na dial pad / smart dialer... Kad ukucam prvi broj cekam i cuje se duzi zvuk. Ako to tako ostane onda telefon nema svrhu postojanja... Ja da treba da cekam sekundu da ukucam sledeci broj.... Samo da se nerviras.

To nešto kod tebe nije dobro , izlazi instant čim pritisneš jedno slovo . Sa druge strane nemam ni zvuk , ugasi taj zvuk u sound key press možda te to zeza. Mada probao sam sada sa uključenim i isto radi. Ti pritiskaš ili držiš taster ?
 
Poslednja izmena:
I ja instalirao na moj Ativ S ponovo, prvi utisci su odlicni, store radi, abdejtuje sve bez problema, WattsApp odlicno, brzi nego na 8.1 .. Nema resuming-a, prvi utisci su odlicni i ako nije Ativ S na listi uredjaja za wm 10!
 
Sms poslat na dva broja simultano ne stiže, za jedan od dva broja mi je stigao izveštaj iako sam sms nije stigao. U setovanjima za sms je grupni sms dozvoljen...ima li još koga da je to primetio?
 
Poslednja izmena:
To nešto kod tebe nije dobro , izlazi instant čim pritisneš jedno slovo . Sa druge strane nemam ni zvuk , ugasi taj zvuk u sound key press možda te to zeza. Mada probao sam sada sa uključenim i isto radi. Ti pritiskaš ili držiš taster ?


I kod mene je isto ovako na 925... Nisam radio hard reset na ovom i prethodnom bildu mrzi me sve da namestam...
 
Ja sam imao taj problem sa duzim zvukom u dialeru. Jedino je hard reset pomogao.
 
Sms poslat na dva broja simultano ne stiže, za jedan od dva broja mi je stigao izveštaj iako sam sms nije stigao. U setovanjima za sms je grupni sms dozvoljen...ima li još koga da je to primetio?

Imao sam jednom ovaj problem a davno koristim w10mobile. Restart telefona je resio problem.
 
Nazad
Vrh Dno