Šta je novo?

Windows (phone) 10

Kalifat Windows 10 Mobile. Stvarno nema smisla. Prosli put sam kontaktirao support zbog coveka kome se puni Instagram i Facebook (na stranu to sto njihov support nema blage veze sa zivotom, a kamoli sa lumijom). Cak sam poslao i feedback instagramu i facebook-u (ovu zadnju licno ne koristim) da ubace opciju za ciscenje cache-a. Ako neko stvarno ima ozbiljniji problem, ja bih ipak pomogao coveku preko PP-a, nego li na forumu, obicno bude docekan na noz, da je Google-ov/Apple-ov placenik ili troll (hint: Danijela), posto vama sve radi, a mi smo *****i. Koliko sam samo feedbacka i mailova poslao, twitter sam prvi put u zivotu otvorio da pisem glavonjavama sta im fali i gde ima bagova, jer taj isti feedback nisu izgleda ni citali. To sto vama sve radi out of box, zahvalite nama kojima sve to nije radilo, ali nas nije mrzelo da iskucamo par recenica u feedbacku.
 
Ma i ko zna koliko uopšte i čitaju feedback ili čitaju samo ono što njima odgovara. Još sa prvom pojavom W10m insajdera sam im prijavio problem sa mešanjem kontakata u imeniku čiji se brojevi razlikuju u jednoj cifri i eto koliko je prošlo, a da oni to još nisu sredili. Pustio sam im feedback sa istim problemom još par puta. Zato me i ne čudi ako developeri aplikacija ne čitaju feedback kad i sam Msft iskulira neke prijave.

A ono za pop upove sam i ja imao na Edge. Prednost je samo bila što većina tih sajtova ne ume da prepozna Windows telefon pa nudi .apk fajlove i prijavljuje ih kao Androide. :d

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Drustvo! Preporucio drugarici 10 na 535 i sad nema tastaturu. Znao sam za to pa sam je upozorio da skine sifru. Sad me zanima ima li tome nekog drugog leka osim hard reseta?

Sent from mTalk
 
Nema drugog leka osim Hard Reset.
Ja licno nisam imao tih problema. Ali zaista kako neko kao ona, a takvih je dosta da kupi opet windows phone? Prvo naravno nije znala za advisor. Nikad ne bi ni zaznala. Sad nema tastaturu, mora hard reset. Nece vec sat i vise da joj skine .494 jer je .107 sr*nje i restartuje se. Pa download krece ispocetka. Zasto se u stavili da se prvo apdejtuje na .107? Sve je krenulo od toga sto je koristila 6tag i kaze da joj fale aplikacije. Ja joj onda kazem da na 10 ima dobra instagram aplikacija... Ja licno nisam imai nikakvih problema. Zadovoljan sam 10, ali zaista puno je bezveznih problema zbog koga neki kao ona nikad vise nece uzeti wp. Mada mene to ne zanima, ja ZADOVOLJAN.

Sent from mTalk
 
Svaki put posle instalacije win 10 preko win 8.1 morao sam da radim hard reset nije bilo tastature i radio je nestabilno,ali posle hard reseta sve se stabilizovalo i radilo bez problema sad sam na zanjoj fast verziji i sve radi dobro.Znaci prvi put kad instaliras win 10 obavezno hard reset pa sve posle po redu. Inace tel je l535.
 
Ja jesam kukao i pljuvao MS, i opet ću čim mi ne bude radio kako treba, ali Samsung je pobedio :smash: .
S5 sa ne više od 5 aplikacija, Here najveća, B92, Bljuc, doduše ima brdo slika na SD,
4 puta se zamrzao na kratko, jednom morao restart, u petak 15m nije hteo da uhvati wifi
iako je pre i posle toga normalno radilo sve, i sve to za 5 dana.
Znam da nije Nexus ali što je mnogo mnogo je.
Šteta što MS uništi WP, baš šteta.
 
Sta ce kad ljudi kupuju Samsung i misle da je to neki vrh,to sto se muce njima nije problem ,opet ce da kupe isto...




Ne znaju za bolje i što je fora misle da to tako treba :) i uvek misle da će sa novim aparatom ti problemi biti rešeni. To sam ja tako kontao dok nisam rešio da promenim platformu, za sada se ne žalim ali se nadam da za godinu do dve ako budem menjao aparat ću imati neki izbor telefona sa windows os.
 
Poslednja izmena:
Ne znaju za bolje i što je fora misle da to tako treba :) i uvek misle da će sa novim aparatom ti problemi biti tešeni. To sam ja tako kontao dok nisam rešio da promenim platformu, za sada se ne žalim ali se nadam da za godinu do dve ako budem menjao aparat ću imati neki izbor telefona sa windows os.
Tacno tako .I sta je tu onda kriv MS ,jedino da pokloni svakom po telefon pa da ljudi vide sta je najbolje.Mnogima ni to ne bi bilo dovoljno,nazalost.
 
Nije baš sve tako crno-belo. Među prvima sam ovde počeo da koristim WP i stojim iza svega što sam ikada ovde napisao. Fenomenalan sistem. Tu i tamo poneka glupost ali za moj ukus i potrebe 3 klase iznad Androida. Sa druge strane app gap je toliko veliki, pogotovo kada su domaće app u pitanju da koliko god čovek želeo da ga koristi kao primarni uređaj jednostavno uvek nešto fali... Sve se kao nadaš promeniće se nešto po tom pitanju ali ipak je sada već previše ne meseci već godina prošlo da bismo u to verovali... A šteta. Da je situacija sa aplikacijama 1-1 mislim da ne bi bilo dileme...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Da je situacija sa brojem i kvalitetom aplikacija 1-1 i da je desetka 100% stabilna i bez bagova i ja bih razmislio o kupovini w10m smarfona ali samo u slucaju da naprave "full premium" flagship (5.2-5.5" displej) u Nokia stilu a da ima bateriju od bar 3.2k mAh, vrhunsku kameru, haac mikrofone itd.
U prevodu rekoh da ne bih kupio L950 iako imaju dosta toga sa spiska ali ne sve sto zahtevam.

Samo to je ipak previse "ali" i "da je" u jednoj recenici, zato situacija i jeste ovakva.

S5 je telefon koji nikada ne bih koristio duzi period, pre svega zbog TW-om unakazenog androida kao i dizajna/izrade.

Na srecu tu su nexusi, sony, htc kao i egzotika Motorole, OPO..

Valjda ce se MS konacno opametiti i ponuditi pravi premium surface flagship inace mogu da batale smartfon trziste.

Idealno bi bilo da izbace Surface tel. u 3 velicine - sa displejima 4.8", 5.2" i 5.8-6" i da budu hardverski sjajni u svakom smislu i sa unapredjenim dizajnom-materijalima na osnovi L930 npr.

Onda bi mogli da napadnu trziste, za pocetak bi se borili za udeo od oko 5% a kasnije je uz kvalitetne uredjaje, softver i dugu podrsku sve bi bilo moguce.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Mnogo pustih želja u prethodnih par postova i šbb kbb... Ne mogu da srede ni ovo što imaju, a ne još i da postignu to o čemu pišete. Naravno, voleo bih da bude tako, ali kako sada stoje stvari to sve deluje veoma nerealno.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Da, definitivno nedostaje neka Nokia. Mislim na taj doživljaj telefona. Prve Lumie su sad matore ali se vidi jasna razlika kada uzmeš njih u ruku i ovo sad...

Hardver kao takav nije problem, verujem da se sve to da sklopiti samo bi to imalo i cenu, kao što će je imati ovaj sad HP. A upitno je jako dati tolike pare za uređaj za koji je tržište aplikacija pa... znamo kakvo.

Ja znam da nijedan Android ne radi ni približno dobro kao što meni evo radi 625 na w10m i to na 512 rama. Ali šta to vredi kada dosta aplikacija nema.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Pa neka ima "jaku" cenu, mislim na te Surface smartfone koji treba da se pojave.
Ali naravno pod uslovom da budu "top notch" u svakom smislu (hw, sw/app) i uz dugu, kvalitetnu podrsku, onda bi neka "ajfonolika" cena bila opravdana.


Sent from my D6503
 
Ja znam da nijedan Android ne radi ni približno dobro kao što meni evo radi 625 na w10m i to na 512 rama.
Da potvrdim da je 625 neverovatno dobar uređaj, imao sam ga pre 830 i prezadovoljan sam bio.

Da je situacija sa brojem i kvalitetom aplikacija 1-1 i da je desetka 100% stabilna i bez bagova i ja bih razmislio o kupovini w10m smarfona ali samo u slucaju da naprave "full premium" flagship (5.2-5.5" displej) u Nokia stilu a da ima bateriju od bar 3.2k mAh, vrhunsku kameru, haac mikrofone itd.
U prevodu rekoh da ne bih kupio L950 iako imaju dosta toga sa spiska ali ne sve sto zahtevam
Postoji li uopšte mobilni koji ispunjava sve tvoje zahteve, ozbiljno pitam?
 
Ima ih sasvim dovoljno samo nijedan nije sa win os-om ;-) kao ni sa zadjubrenim androidom.
Uostalom za osrednji iznos sam kupio nov smartfon koji mi u potpunosti odgovara, radi kao sat a sve to uz odlicnu autonomiju.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Kojih nema,tj koje ti fale na wp?
Od onoga što imam instalirano na telefonu na WP nema: Telenor banka, Busplus, Aliexpress, Gearbest, komplet GApps, Popcorntime, Katalozi... Da ne idem u nedogled. Tapatalk je na WP... Pa.. A platio sam ga! Htedoh juče na 625 da izmerim LTE signal, nema! Ranije sam muku mučio sa ljudskom dlna aplikacijom itd.

Maltene sve od domaćih aplikacija što izađe je Android only. I to ne kažem da bih likovao, ja prvi kukam što je to tako i zato sam i morao da napustim WP. Ali da je tako, tako je.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ima ih sasvim dovoljno samo nijedan nije sa win os-om ;-)
Uostalom za osrednji iznos sam kupio smartfon koji mi u potpunosti odgovara a radi kao sat a sve to uz odlicnu autonomiju.
Nije me briga za OS, niti za brend, samo pitam postoji li mob koji ispunjava tvoje zahteve,
ako ti nije cim baci 3 komada da pročitam cheers .
 
Da potvrdim da je 625 neverovatno dobar uređaj, imao sam ga pre 830 i prezadovoljan sam bio.

Ja sam oduševljen. I to sam dobio jer sam ocu dao 550, stoji u fioci bukvalno jer imam druga dva telefona i ovo je eto tako, da ne zaboravim kako izgleda windows telefon. Ali da mi je neko rekao da dualcore na 1.2ghz i 512mb rama ovako radi oterao bih ga u @%%#&#&@ bez da ga saslušam do kraja. Ozbiljna razlika u odnosu na 520 recimo a kao "tu su negde"....


Sent from my A0001 using Tapatalk
 
@ Cvoruga

Evo - ip6s plus, samsung s6 active, s7/egde/active ali bih njima morao da cistim tw djubre/xda a i da se pomirim sa Samsung "podrskom", htc m8/m9, htc 10, nexus 6p, kompletna sony Z serija od dvojke pa do petice, OPO i OPT, Motorole razne..

E al' nisam bas nesto zainteresovan za nabrojane phablete, vise za neke manje cigle ali valjda bih vremenom nekako navikao i na te cigletine..

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
625 ozbiljno šije 520 i 630 a ako sam ja dobro ukapirao zbog malo piksela je košta baš povoljno.
Prava old school neuništiva Nokija.
Na 830 već imam zamerki a koštao je poprilično kad se pojavio.
 
@ Cvoruga

Evo - ip6s plus, samsung s6 active, s7/egde/active ali bih njima morao da cistim tw djubre/xda a i da se pomirim sa Samsung "podrskom", htc m8/m9, htc 10, nexus 6p, kompletna sony Z serija od dvojke pa do petice, OPO i OPT, Motorole razne..

E al' nisam bas nesto zainteresovan za phablete, vise za neke manje cigle.

Sent from my D6503


Odlični su to telefoni samo imaju po mom mišljenju falinku, a to je da nisu win telefoni, bilo bi extra da na htc ubacim windows da li bi to bilo moguće?
 
Pasa nisam siguran da je l520 uopšte predviđen za W10m ?

....shit has hit the fan...
 
Ljudi dajte da hvalimo 625 u temi za taj telefon, a i u temi o Wm10 i 512MB rama. Ovako informacije odlutaju pa neki ne mogu da nađu.
I ja potpisujem da je 625 fantastičan telefon. Do duše nisam probao 10-ku na njemu.
Ne da mi se da ga menjam, da se ne razočaram u drugi.
 
Nije, kao nijedan drugi sa 512mb rama. Ali razlika u tome kako rade je baš velika.
Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
 
@hsv, sve odlični uređaji, kad rešim da menjam ova 2 idem na Nexus ili iPhone zato i pitam koji su dobri jer ne pratim ništa odavno.
Tnx Hsv.
 
Nazad
Vrh Dno