Šta je novo?

Windows (phone) 10

Radi ti u pozadini messaging i ne stiže ?

Hard reset ? Napišite sledeći put da li je rađen reset čisto da se zna...

Naravno da radi u pozadini. Hard reset sam odradio jos kad sam stavio 10586, radilo normalno sve evo do danas kad sam provalio da nema nikakvih obavestenja.
 
evo već nedelju dana se dvoumim dali da moju 640XL bacim na kupujem-prodajem ili da čekam final verziju W10. Bolje da nikad nisam ni ulazio u Insaider .

Pa mislim bre ljudi - osnovne stvari ne mogu da srede, notifikacije za poruke i mailove ... i sl. Aplikacije ih čas ima čas nema, totalno rasulo, organizacija 0.

Sent from mTalk
 
Ja stvarno nemam nikakvih problema sa 10586 i prethodna 2 builda na mojoj 730. Mozda je problem do modela jer ja cak ta zadnja 3 builda ni hard ni soft reset nisam morao da radim. :d

BTW neke od aplikacija koje nisu pre izvesnog vremena htele da se instaliraju (placaju se a uzeli ste ih kad su bile free) kao npr. Prognoza, Pocket FIle Manager i slicni opet mogu da se instaliraju i racunaju se kao placene tj. onako kako je trebalo da bude oduvek. :smoke:
 
Ne znam kako to. Imam 640 Xl DS, Digao sam sa 10549 na 10581 pa sada na 10586.11, sve bez hard reseta. Ni na jednom buildu nisam imao kasnjenje notifikacija, ili da ne sviraju. Desi se nekad da ostane notifikacija na glance-u ali ubrzo nestane. Ostale funkcije mi rade skroz korektno. WA, Viber, fb mesenger, kamera ne susti... Fluidan je dosta. Na 10581 mi je ponekad ponekad izbacivao iz Photos, ali sada se ni to ne desava...
 
I meni na L830 sve radi kako treba. Bas sam zadovoljan, evo za par dana sam se skroz navikao na w10m.
Ima par manjih bagova. Mada na te bagove i ne obracam previse paznju, osnovne stvari rade kako treba, wp aplikacije rade isto a ove nove rade bolje, sam sistem je brzi, lepsi, intuitivniji, cak mi i baterija gura 24h normalnog do jaceg koriscenja...
 
Here Maps dobio update, sada korektno radi...meni Viber prsne ponekad (zumira se) pa moram da restartujem, sem toga i nemogućnosti izlistavanjat appova za lock screen setovanje, sve u redu. S tim što hard reset nisam radio.
 
kod mene ne radi here drive+. stalno mi pise da gps nije ukljucen iako naravno jeste..
 
HERE Maps opet dobio update i opet ne radi. Drive+ radi za sada.

Pitanje. Da li svi audio plejeri isto troše bateriju? Čini mi se da Musicus troši više od Groove Music. Nisam testirao već više kao neko zapažanje. Možda mi se samo učinilo.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko primetio da Store radi, moglo bi se reci poprilicno bolje u zadnje vreme..
 
Da li je neko primetio da Store radi, moglo bi se reci poprilicno bolje u zadnje vreme..

Ja sam primetio bar na PC-u dosta je brži, nema više čekanja pri paljenju.E sad ne znam kako je na Mobile-u, ali ako je univerzalna app, onda je sigurno isto tako.
 
Radi store dosta brze i ne zapucava kao nekad. Jedina zamerka je sto ponekad kad mi je ekran ugasen (glance mi je na peek) kad lupnem dva puta prstima po ekranu ne "probudi" se odmah, vec posle 3 puta, dok recimo ako mi je telefon u rukama nemam taj problem, ili odraguje posle 2 puta.
 
To bi trebalo da ima veze sa deep sleep-om... To sam i ja primetio, ako je fon duze vremena miran (na stolu) onda mu treba vise vremena da se probudi. Dupli tap i brojis do 5 i onda se probudi a ako je u pokretu tj. ruci onda skoro odmah.



Inace, danas mi se prvi put desila veza izmedju fona i w10 na desktopu: Imao sam propusten poziv a desktop mi je izbacio notifikaciju sa mogucnoscu da uradim "text back" sto sam i uradio cisto da vidim hoce li otici sms (zenin telefon). Stigao joj sms ali kroz par minuta a na fonu sam imao notifikaciju od Cortane da je poslala poruku. :-D

Ludilo!
 
Ne znam da li mi se cini, da li sam se navikao na win os, pa sada vise primecujem detalje, ali ja se razmisljam da se vratim na 8.1...da li me je prosla ona ushicenost posle prelaska sa S3 na win, pa mi je sve letelo (sto i nije bio neki izazov,jel), ali sa w10 nesto malo-malo ucitava, resuming (malopre cekam da otvori sms, a vec sam u sms "app"), te se razlaci viber (znam da nije bas ni sama aplikacija zategnuta za win), ali cini mi se da je nekako 8.1 fluidniji.
Pre neki dan mi je lik doneo u prodavnicu da mu podesim, da l' 535 ili 435, nekako mi sve letelo.
Druga stvar sto me smara je sync. Zbog toga sam presao sa w7 na 8, sada na 10 i opet ne radi sync edge-a (history, tabovi), a IE nema za w10, izmedju kompa i moba...nesto mi sve sad deluje polovno...
Jedino sto mi je rebus, jel neko mozda poredio kameru na w8 i w10?
Ima li tu nekih poboljsanja? Ja bas nisam stigao da se poigram i da poredim.
 
A da mozda ukljucis "sync" da bi imao favorites sa kompa i obrnuto? Ne bih da zvuci nadmeno ali ako nesto ne znas onda prvo pitaj a nemoj da tvrdis kako ne radi.



Da bi ti radila sinhronizacija u oba pravca moras da ukljucis "sync" i na kompu i na fonu. :p
 
Mogao si pre par strana da procitac kako sam se raspitivao za verifikaciju naloga (koja jedno vreme nije radila) zbog sync-a, tako da sam sa tom opcijom upoznat. ;)
Sync Edge-a ne radi kako treba, to je cak i zvanicna informacija koju sam procitao na nekom od win blog sajtova pre par dana.
Povuce pass-ove, ali ne i browsing (bar meni ne vuce), dok, ako se ne varam i ako se dobro secam (posto vec mesec i kusur dana, mozda i duze koristim w10) na 8.1 to radi sasvim normalno izmedju IE na kompu i fonu.

Inace u pitanju je 640XL, mada to ne verujem da ima nekog uticaja.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li mi se cini, da li sam se navikao na win os, pa sada vise primecujem detalje, ali ja se razmisljam da se vratim na 8.1...da li me je prosla ona ushicenost posle prelaska sa S3 na win, pa mi je sve letelo (sto i nije bio neki izazov,jel), ali sa w10 nesto malo-malo ucitava, resuming (malopre cekam da otvori sms, a vec sam u sms "app"), te se razlaci viber (znam da nije bas ni sama aplikacija zategnuta za win), ali cini mi se da je nekako 8.1 fluidniji.
Pre neki dan mi je lik doneo u prodavnicu da mu podesim, da l' 535 ili 435, nekako mi sve letelo.
Druga stvar sto me smara je sync. Zbog toga sam presao sa w7 na 8, sada na 10 i opet ne radi sync edge-a (history, tabovi), a IE nema za w10, izmedju kompa i moba...nesto mi sve sad deluje polovno...
Jedino sto mi je rebus, jel neko mozda poredio kameru na w8 i w10?
Ima li tu nekih poboljsanja? Ja bas nisam stigao da se poigram i da poredim.

Meni se čini da je kamera gora od lumia kamere sa 8.1...
 
Haleluja! Proradila obavestenja za SMS - proveravao da threadovi nisu bili mutirani, fora je (barem) kod mene da kad je namesten zvuk na default nema sanse da te obavesti da imas novi SMS. Promenis na bilo koji drugi - radi. Jedino sto mi i dalje smeta je Outlook-ov live tile koji prikazuje mailove koji su procitani/obrisani...
 
Stavih i ja da se skida 10586, al moracu HR da radim posle jer sam radio sa proslim buildom... :D
Samo se nadam da prodje sve kako valja, do sad nisam imao problema sa WP10 :D
 
http://www.dodaj.rs/?20/9j/4XcuMOn7/wpss201511290001.png

Otkud sad ovaj build? o_O
Skinuo se 10586, instalirao, nije isao na boot vec se restartovao, uradim HR, uradim update aplikacija, restartujem, bude migrating data sve kako treba. Udjem u windows insider kad sam video ovo, kaze da ima update, restartuje telefon i to je to. I dalje pise da je ovaj build a ne 10586...
 
Tamo pise OS build: 10.0.10586.11 znaci sve je ok, sad sam pogledao, ali zasto je ovamo pisalo drugo nesto ko zna...
 
Od kad sam inst windows 10 restArtuje mi se telefon i nema mi nogde tastature.Ne znam sta da radim
 
Ne znam bas gde da savim pitanje, al ajde ovde da probam :)
Kuci imam WiFi sa 100% signala :) Takodje kuci "vatam" i UniFi od sbb-a, doduse slab signal ali se konektuje i mogu da surfujem. Problem je sledeci. Odem iz kuce i kada se vratim, telefon se konektuje na slab UniFi a ne na moj WiFi sa 100% signala.
 
Ne znam bas gde da savim pitanje, al ajde ovde da probam :)
Kuci imam WiFi sa 100% signala :) Takodje kuci "vatam" i UniFi od sbb-a, doduse slab signal ali se konektuje i mogu da surfujem. Problem je sledeci. Odem iz kuce i kada se vratim, telefon se konektuje na slab UniFi a ne na moj WiFi sa 100% signala.

forget unifi-a ???
 
E, fino je ovo. Baš. Nisam očekivao da će i 10 da mi se svidi ovoliko, na slikama mi i nije bio baš nešto... Samo da se bar malo promeni situacija sa aplikacijama...
 
Ima par novih WiFi aplilakcija, wifi monitor , wifi analyzer preview. Mada mislim da one samo pokazuju kanale I koji signal je jaci a ne povezuju ih automatski. Probaj...
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas gde da savim pitanje, al ajde ovde da probam :)
Kuci imam WiFi sa 100% signala :) Takodje kuci "vatam" i UniFi od sbb-a, doduse slab signal ali se konektuje i mogu da surfujem. Problem je sledeci. Odem iz kuce i kada se vratim, telefon se konektuje na slab UniFi a ne na moj WiFi sa 100% signala.
Када се поново пријави на UniFi, уђу у подешавање мреже и кликни на своју мрежу. Одмах ће се пријавити и више се неће пријављивати на UniFi мрежу.
Написао сам из искуства, тако је било код мене.
 
Nazad
Vrh Dno