Šta je novo?

Windows (phone) 10

Hvala, Cvoruga. :)

Mada, sta ja znam, mozda nije ta opcija od strane Microsofta ponudjena razvijacima na tacni, ali ne vidim zasto neko to ne bi mogao da omoguci u svojoj aplikaciji na svoju ruku. Mozda gresim. :trust:
 
A sta je tacno rds? I jel mislis na Radio FM Phone, FM Radio Player, ili bas FM Radio?







RDS je funkcija na radiju koja na displeju radija ispisuje info radija ime stanice, naziv pesme ali i neke druge informacije btw nije toliko bitno ali ok je imati obzirom da je to sad uobičajena funkcija. Upitanju je radio fm phone prva app koju si predložio da instaliram umesto njihove app. Ja onako iz bzvz poslao poruku develeperima aplikacije kad mi oni hitro odgovorili :D. Pretpostavljam da su iz MS time želeli da spreče da neko ubaci kakvu psinu preko third party
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Da li je neko probao windows mape posle ovog anniversary apdejta jer meni sada ne radi glasovno navodjenje na srpskom a radilo je pre. Ne radi cak ni kada su region i jezik podeseni na srpski
 
Ne radi srpski, nema veze ni sa regionom i jezikom.
Nadamo se da će biti popravljeno nekim sledećim apdejtom.
 
Ili da se pogleda na yt neki kraci tutorijal engleskog jezika za pocetnike.

Sent from ass
 
nije mi potreban tutorijal engleskog vec iritantno zvuce nase ulice izgovorene na engleskom jeziku
Da, vidiš, ovo mi je padalo isto na pamet. Zašto da ne može da se podesi telefon da se govori na engleskom, a da imena ljudi u kontaktima i nazive ulica u Srbiji čita na srpskom. Pa naravno, ako odeš u SAD, nisi postao Dejđan ili šta god, nego si i dalje Dejan, i ispravljaćeš ljude koji ne znaju. I još bolje - odabrati podrazumevani jezik za imenik, i imati opciju da nekoga označiš kao Amera, i tako da mi i telefon čita ime.
 
Da su prevideli srpski me ne čudi. Nema razloga da to bude na visokoj listi prioriteta.
 
Pozdrav,
Da li je neko probao windows mape posle ovog anniversary apdejta jer meni sada ne radi glasovno navodjenje na srpskom a radilo je pre. Ne radi cak ni kada su region i jezik podeseni na srpski

Koristim Sygic navigaciju i mogu reći da sam veoma zadovoljan njome, ima glasovno navođenje na srpskom kao i interfejs koji je na srpskom jeziku. Možeš je potražiti u prodavnici, problem je što nije free i licenca treba da se plati da bi mogla da je korsitiš. Svakako sa tom plaćenom licencom navigaciju možeš da koristiš na tri uređaja istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Zašto da plaćam kad sam imao i sve mi je lepo radilo,dok mi nisu,zbog Cortane oduzeli ono što su mi prvo dali ?
 
Zašto da plaćam kad sam imao i sve mi je lepo radilo,dok mi nisu,zbog Cortane oduzeli ono što su mi prvo dali ?



Nisam rekao da mora da se plaća ja sam platio bez obzira što sam tada imao here meni je više odgovarao Sygic.
 
Poslednja izmena:
Планирам HR због преласка на AU, доста је било десетак дана ;)
Сем вибера јел има још нека од "класичних" апп да има неку зајебанцију, и како беше "процедура" за вибер.
 
Na šta misliš? I nema potrebe da radiš HR najverovatnije.
 
Na šta misliš? I nema potrebe da radiš HR najverovatnije.


Ма мора HR, није рађен од фебруара. Приметио сам неке глупости у смс порукама... А мислио сам на ове "социјалне" апп, вибер је имао неко зезање око поновног пријављивања.
 
Nisam rekao da mora da se plaća ja sam platio bez obzira što sam tada imao here meni je više odgovarao Sygic.
Nisam ljut na tebe nego na njih jer se nisu potrudili da srede ono sto su pokvarili a nadao sam se da rade na tome u stvari nisam mogao da verujem da ce pustiti AU sa takvom greskom,uopste mi nisu jasni .
 
Poslednja izmena:
Nisam ljut na tebe nego na njih jer se nisu potrudili da srede ono sto su pokvarili a nadao sam se da rade na tome u stvari nisam mogao da verujem da ce pustiti AU sa takvom greskom,uopste mi nisu jasni .

hehe druze ja nisam ni shvatio da si ljut na mene slazem se sa tobom i kazem da je bzvze da nesto sto je radilo vise ne radi jeste za pist off, trenutno me vise komp nervira nego telefon AU mi zezno komp i sad jedva cekam neki hot fix, a tesi me to sto nisam jedini. Ja po navici uzeo Sygic jer sam koristio pre i znao sam da je okej navigacija tako da svakako preporuka ko zeli. Valjda ce to srediti kao i ostale greske koje su isplivale.
 
hehe druze ja nisam ni shvatio da si ljut na mene slazem se sa tobom i kazem da je bzvze da nesto sto je radilo vise ne radi jeste za pist off, trenutno me vise komp nervira nego telefon AU mi zezno komp i sad jedva cekam neki hot fix, a tesi me to sto nisam jedini. Ja po navici uzeo Sygic jer sam koristio pre i znao sam da je okej navigacija tako da svakako preporuka ko zeli. Valjda ce to srediti kao i ostale greske koje su isplivale.
Sta ti je au zeznuo komp? Procitao tvoj post bukvalno par minuta nakon sto sam kluknuo da mi na kompu odradi au. Evo ga na 7%. Ako mi i komp sje*u onda stvarno nek se nose. I onako mi je i do sac radio njanjavo na w10. A telefon sam zbog te iste w10m morao da batalim...bese to l640ds, dobar telefon ali krastavac, upropastise ga softverom, a nije mi se vracalo na 8.1 i nije mi se cekalo dve i po godine da nesto malo dovedu u red. Ako mi i komp zeznu, pocecu i ja ms dizgori. :)
 
Sta ti je au zeznuo komp? Procitao tvoj post bukvalno par minuta nakon sto sam kluknuo da mi na kompu odradi au. Evo ga na 7%. Ako mi i komp sje*u onda stvarno nek se nose. I onako mi je i do sac radio njanjavo na w10. A telefon sam zbog te iste w10m morao da batalim...bese to l640ds, dobar telefon ali krastavac, upropastise ga softverom, a nije mi se vracalo na 8.1 i nije mi se cekalo dve i po godine da nesto malo dovedu u red. Ako mi i komp zeznu, pocecu i ja ms dizgori. :)

Nadam se da ce to ispraviti sa poslednjim pecom, da ne sirim pricu ovde u temi imas na ovom linku sve napisano, imam problem sa zamrzavanjem kompa ali kao sto rekoh nadam se da ce taj problem biti resen
sa srecom i pozdrav :)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...10-(FAQ-u-drugom-postu)&p=4768837#post4768837
 
Poslednja izmena:
evo jutros mi nesto stiglo na insideru...
e2d92d6c994cdc89d33580ce0e7bfa4d.jpg


Poslato sa Note 3
 
Sto volim kad mi ovako pocne dan...budim se, uzimam tel u ruke, vremenska prognoza live tile je tu, radi....a kalendar ? Ladno mi i dalje pise cetvrtak 25...uopste nije promenio datum. Kad udjes u aplikaciju datum je promenjen, al na live tile nije

I sta ja sad da mu radim ? HR sam mu radio prosli vikend..i sto je najgore bilo sta da mu uradim moram da cekam sutra jutro da vidim dal ce da proradi
 
Poslednja izmena:
Sto volim kad mi ovako pocne dan...budim se, uzimam tel u ruke, vremenska prognoza live tile je tu, radi....a kalendar ? Ladno mi i dalje pise cetvrtak 25...uopste nije promenio datum. Kad udjes u aplikaciju datum je promenjen, al na live tile nije

I sta ja sad da mu radim ? HR sam mu radio prosli vikend..i sto je najgore bilo sta da mu uradim moram da cekam sutra jutro da vidim dal ce da proradi

To je sigurno do windowsa, a ne do tvog telefona sigurno će biti ispravka koja će to popraviti ternutno je puštena ispravka za PC i mobile ali za insajdere, ona donosi sledeće izmene

http://www.windowsnovosti.com/2016/08/insider-dostupan-windows-insider_25.html#more
 
Sto volim kad mi ovako pocne dan...budim se, uzimam tel u ruke, vremenska prognoza live tile je tu, radi....a kalendar ? Ladno mi i dalje pise cetvrtak 25...uopste nije promenio datum. Kad udjes u aplikaciju datum je promenjen, al na live tile nije

I sta ja sad da mu radim ? HR sam mu radio prosli vikend..i sto je najgore bilo sta da mu uradim moram da cekam sutra jutro da vidim dal ce da proradi
Ništa, dobrodošao u klub. :D Live tile se samo ne ažurira, a lockscreen i glance uredno rade.
 
Evo i ja da se pohvalim sa novim (a možda i starim) bugom.
Telefon ne prikazuje tačno koliko je baterija puna. Npr sinoć ga skinem sa punjača u dnevnoj sobi i vidim 99%. Kad sam otišao u spavaću da ga ubodem na drugi punjač 5s kasnije piše 95%.
Sad je opet slična situacija...

Sent from mTalk
 
Evo i ja da se pohvalim sa novim (a možda i starim) bugom.
Telefon ne prikazuje tačno koliko je baterija puna. Npr sinoć ga skinem sa punjača u dnevnoj sobi i vidim 99%. Kad sam otišao u spavaću da ga ubodem na drugi punjač 5s kasnije piše 95%.
Sad je opet slična situacija...

Sent from mTalk
Da, bas sam i ja to pomenuo, i mislim da se taj problem pojavljuje kada se baterija puni nakon što se malo više ispraznila - do 20% na primer... Barem je kod mene tako.
 
Ne znam za vas, ali meni od poslednjeg update-a, telefon radi perfektno i nekih 10-15% brze. Bio sam na odmoru, tako da nisam ispratio koje su verzije izlazile, ali nije ni bitno.. cim sam se vratio, odradjen je update i od tada sam prezadovoljan.. radi kao 8.1 u najboljim danima.
 
Nazad
Vrh Dno