Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ovaj prvi build je bas spor ,prodavnica katastrofa ,ne moze da ucita 5 min ,update aplikacije traje kao da uzimaju po 1gb ,sad sam ga ostavio kuci i pustio najnoviji update ,pa vcrs javljam .
 
Posle instalacije te zadnje verzije uradi hard reset pa sacekaj da instalira sve aplikacije,potrajaće dosta. Ja nisam išao na restore posle reseta.



Većina aplikacija ima nove verzije,store i druge app su nekoliko novih ažuriranja.
 
Nisam ni ja isao na restore al evo sad kad se instalira ovaj novi build odradicu hard reset .
 
Sta mislite da li ce biti nesto valjano od w10? Ja sam prodao svoju l520 i sad sam u dilemi sta uzeti, l640 ili g2. Mislim jeste wp imao svojih bubica, ali sam se malo zaljubio u njega <3 :). Evo sad koristjm neki zamenski android sa dual korom i giga rama i nema da se ne setim moje limiice svaki dan kad ovo cudo krene da baguje. Cenim da sa g2 necu imati tih problema, opet je to masina od hardvera, unutra snap 800 i 2gb, ali sa druge strane jedva ispod 200e neki polovnjaci, dok l640 nova s garancijom oko 140e, nije mala razlika, plus sto meni wp skroz odgovara, jedino me je nerviralo par nekh stvari. Viber me je izludjivao na wp, a ni tt se nije bas proslavio. IE je znao da me razocara, na nekim sajtovima se bas gubio, tj. ocigledno ti sajtovi nisu bili dovoljno optimizovani za njega, konkretno sajt mog faxa, nisu hteli da iskacu oni padajuci menii i slicno i plus nedostatak nekih apps, nasih i domacih, ali bez toga bih preziveo nekako. E sad kad bih znao da ce to da poprave u neko dogledno vreme (dao bih im sansu i do Nove godine), android me vise ne bi video. Ovako sam u dilemi...
 
Ja probao edge i potpuno je isti kao ie samo sa drugim imenom ,e sad ajde ovo je preview pa kako vidim kod nekih radi lepo kod nekih ne.
 
@mihailo...
Sa L640 dobijaš W10, uskoro... I razliku do 200€ u džepu...
E sad... LG G2 jeste dobar telefon!!!
 
Ako nije tajna, koliko si uzeo za l520? Ja cu verovatno sa l520 da predjem na alcatel idol 3 4.7, pogledaj i njega...
Ne znam sta ce biti sa win10, evo za neki dan ce septembar, a win10 jos nije ni beta(tako kazu ljudi koji su na tp)... Isto, glasine su da ce ms da predstavi nove modele krajem oktobra, to u vreme kad krene prodaja novih iPhone-a, starijim modelima ce jos vise da padne cena, ne znam stvarno sta misle da postignu...
 
Ja vidim da moju 1520 neću prodavati, nema šanse. Prosto se ne isplati, jašem W10 i sve dok se ne pregreva (toga više nema), fino radi, sve što mi treba, bez bitne frke. Sačekaću. Taman bio drugi telefon.
@stukolovac
Ne radi još uvek, provereno.
 
Alcatel ne bi uzeo da mi placaju ,najveci krs medju androidima .
 
A zasto krs? Gledam ovaj tel, svi ga hvale, ima odlicne opcije za razumnu cenu. Krs je recimo Sony, moja drugarica uzela m4 aqua, drugi dan crko zbog pregrevanja, htela nesto da slika i posle nekoliko minuta se nenormalno zagrejao i ugasio. Isti problem ima i t3, oni skoro duplo vise kostaju nego idol. Ili recimo Samsung, koji dere sa cenama, a karakteristike ni upola kao ovaj...
Da sam uzimao tel pre jedno 2 meseca, bez razmisljanja bih uzeo lumiju 640 ili 730, ovako za ove pare nema neki veliki izbor, da napomenem da uzimam tel kod operatera.
 
L640..ili 640xl. Sto se tice Androida, Alcatel Idol kolega koristi vec duze vremena i zadovoljan je. Pritom, nije dumb user. Ja bih iskreno uzeo L830, ali ne verujem da je ima kod operatera jos
 
Moja devojka imala neki alcatel idol 5 inca ,dva puta bio na servisu ,moj drug ima idol mini sprema ga za drugo servisiranje ,za prvo je puko 30 eura garancija nije pokrivala taj kvar a ne znam sta je bilo u pitanju,znam samo da mu je nesto ekran brljavio.
 
Inace desetka za sada radi katastrofa ,sve je usporeno ,cesto se pojavljuje loading ,action centar povucem iz treceg pokusaja ,tako da ne preporucujem na primarni telefon.
 
^^ Mozda je konkretno do tvog modela, meni ne usporava,action centar radi normalno.

Negde radi,negde ne.

Koliko sam zapazio lumia 1520,730,830,630 radi solidno. Bar tako kažu korisnici.
 
To sam i ja zapazio .
E da te pitam kako da namestim u people da mi pokazuje prijatelje sa fejsa ,samo stoji add social app a kad udjem vodi me u prodavnicu ,znaci ne vidi da imam face instaliran ,ali u news feed mi pokazuje pocetnu stranu.
 
Poslednja izmena:
A kako radi na L1020 :) Mrzi me da listam temu, a na yt sam,video par klipova i kao deluje ok..
 
Meni na 830 radi odlično, za nijansu slabije drži bateriju nego na 8.1 a nešto drugo vredno pomena bar meni da smeta neznam.
 
To sam i ja zapazio .
E da te pitam kako da namestim u people da mi pokazuje prijatelje sa fejsa ,samo stoji add social app a kad udjem vodi me u prodavnicu ,znaci ne vidi da imam face instaliran ,ali u news feed mi pokazuje pocetnu stranu.

Uđeš u contacts I gore piše showing contacts with phone numbers ili some contacts, zavisi kako si namestio . Klikneš na taj deo koji je obojen I namestiš da ti prikazuje fb kontakte.
 
Da li se izgube slike, poruke itd prilikom instalacije 10ke ili posle hard reseta? Tj. da li treba sve bekapovati?
 
Alcatel ne bi uzeo da mi placaju ,najveci krs medju androidima .
Ja sam imao pre nekoliko godina Alkatel OT 997 kupio dva komada za mene i ženu posle njega sam promenio 5 telefona. Moj telefon sam dao sinu i jos radi odlicno s obzirom da ga je vreme pregazilo, ženin dali tašti. Oba i dan danas rade kao i prvoga dana, dok je moja veličanstvena Nokia treći mesec završila u servisu i nisu je popravili.
Mene mrzi na 730 da ubacujem W10, čekam zvaničnu verziju,a izgleda da ću se načekati.
 
Poslednja izmena:
Jos jedan bug sam primetio,kad je osvetljenje na low tad je najace ,medium je najlsabije a high srednje :D
 
Nesto mi nije jasno ,imao sam najnoviju verziju wm10 odradih hard reset i sad ponovo imam hamburger meni u photos aplikaciji,jel me on to vratio na stariju verziju ?
 
Nesto mi nije jasno ,imao sam najnoviju verziju wm10 odradih hard reset i sad ponovo imam hamburger meni u photos aplikaciji,jel me on to vratio na stariju verziju ?

Vratio te na onu verziju koju si imao kada si instalirao build, dakle staru.
 
Eeee hebiga :D
A kako sad da instaliram najnoviju kad kaze da nemam update a konfigurisao sam insider aplikaciju :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno