Šta je novo?

Windows (phone) 10

Koje lumie imaju ispod 8gb? Gledam i 520 ima 8gb.
 
Onda ne vidim neki problem.
 
Tu su jos neki manje poznati modeli... Nije mi jasno sta su stavljali tako malo memorije kao da je ne znam sta. Za dve tri nedelje novi build? Novih opcija nece biti?
 
L 435 postoji u spisku prvih telefona koji dobijaju W10 nadogradnju...
 
nema ni Icon.. bas bezveze. mada tu je preview verzija koju ce skoro svi moci da skinu. to je dobra stvar jer update stize mnogo brze nego da mora da se ceka da se operater smiluje da ga pusti ota. jedino bi malo drugacije trebali da reklamiraju taj insider program. da to bude neki early update, tako nesto i da moze da se izabere fast(insider) i slow (za one koji nece puno bagova). postoji to i sada ali treba malo drugacije da ga reklamiraju, da objasne korisnicima da ne moraju vise cekati na update od operatera
 
Ajde dizajn,to je subjektivno,zašto hardver 8,sta su trebali da stave?

Biće skup sigurno.
 
8 posto je vec vidjena specifikacija, a iris vec par meseci krasi jedan Kineski phablet.
 
I dizajn i hardver su ok za 99% korisnika smartfona
Talkman (Lumia 950)

Matte White or black polycarbonate body
5.2 inch WQHD (1440x2560) OLED display
Snapdragon 808, 64-bit Hexa core
Iris scanner (infrared) for Windows Hello
3GB of RAM
32GB of internal storage with a microSD card slot
20MP PureView rear camera
5MP Wide-angle front facing camera
3000 mAh removable battery
Qi wireless charging with flip cover
USB Type-C

Cityman (Lumia 950 XL)

Matte White or black polycarbonate body
5.7 inch WQHD (1440x2560) OLED display
Snapdragon 810, 64-bit Octa core
Iris scanner (infrared) for Windows Hello
3GB of RAM
32GB of internal storage with a microSD card slot
20MP PureView rear camera with triple LED flash
1mm silver ring inside the circumference of the black camera pod
Aluminum side buttons
5MP Wide-angle front facing camera
3300 mAh removable battery
Qi wireless charging integrated
USB Type-C
 
Poslednja izmena:
Telefon uvek izgleda bolje uživo , ovo što smo videli je render I jedna ne baš jasna slika . Opet ovaj izgled vuče na totalno drugu stranu od HTC,Samsung,Iphone koji sa metalnim kućištem svi liče.

Takođe dosta korisnika želi da ima podršku za sd ,bateriju koja se može zameniti ...neki kompromis se mora napraviti pri izradi .

Evo neki render bez tastera

seaafvF.jpg



Mislim da je ipak bolje da se prebacimo u odgovarajuću temu o ovim modelima ...
 
Poslednja izmena:
Jesu li ubacili % istrošenosti baterije da stoji uz ikonicu baterije?
 
Meni nije glupo i ne zauzima mi prazan neiskorišćen prostor.
Meni je glupo to što moram da prevlačim bilo šta u bilo kom smeru da bi video bateriju.
Ukusi i potrebe su različiti, ne vidim šta je problem da ubace i opciju da staviš % ako 'očeš.
 
Nema potrebe da zauzima prostor moze jednostavno da pise unutar baterije (ikonice).
 
Skoro svaki dan izađe po neki update za Ms aplikacije,vidi se da ih tek sad sređuju. Prebacuju neke funkije dole da bi bile lakše za rukovanje na telefonu.

Izašao store update I svakom novom verzijom se vidi poboljšanje I ubrzanje . Takođe u landscape sada izgleda kao na pc-u.

Jedino što me zeza trenutno na win 10 je upload slika iz tt.

wp_ss_20150828_0003.png

wp_ss_20150828_0001.pngwp_ss_20150828_0002.png
 
Poslednja izmena:
Samo nikako Call&SMS blocker da urade...ma ima tu brdo posla, baš me zanima hoću li biti zadovoljan na kraju...
 
Razmisljam da ubacim desetku na l620 ,idem na windows insider pa na slow ili fast ?
 
Isto pitanje za L520. Citao sam celu temu, ali ajde opet da pitam, pa neko sa iskustvom da odgovori, ako moze. Da li je stabilan (10512 ili koji je vec zadnji) za osnovne stvari, posto mi je to jedini telefon?
 
Ne radi svuda podjednako,na nekom bolje ,nekom lošije.

Za sekundarni telefon nije problem ,samo hard reset.

Meni na l630 radi ok,pozivi ,poruke,notifikacije sve normalno.
 
Poslednja izmena:
Isto pitanje za L520. Citao sam celu temu, ali ajde opet da pitam, pa neko sa iskustvom da odgovori, ako moze. Da li je stabilan (10512 ili koji je vec zadnji) za osnovne stvari, posto mi je to jedini telefon?

Prošli build sam probao na 520 i sve je radilo ok, do trenutka kad mi je telefon blokirao i samo je pokazivao onaj nokia znak. E sad ne znam da li je do telefona ili do w10, ali na toj lumiji sam vratio 8.1 i više ne eksperimentišem.
 
kod mene radi ok na 830. po neki sitniji bug ali nista znacajno. koristim vec neko vreme bez problema.
 
Prvo mi je instalirao onaj stariji build sad mi nalazi ovaj noviji 10512 ,al ne mogu da ga skinem samo stoji downloading updates 0% ?
Edit : Evo krenuo je
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno