Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ma verujemo ti :d
 
Osecam ironiju u tvom postu :D
 
Prilično česta pojava kada se govori o Windows mobile OS-u :-devil-:
 
DeLarge, koji model imaš? Meni na 930, posle nadogradnje na AU Votsap i Vajber povremeno brljave, ostalo je vrlo pristojno - vrlo blizu onoga kako je bilo na Denimu.
 
Gledao opis ProShow aplikacije
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/proshot/9nblggh4tfjz
i vidim deo u kome kaze:
Sometimes the Photos app won't show recent pics taken with ProShot. This is a bug with the Photos app. Force close and re-open the Photos app to fix.
Kako to da se uradi Force close? Jel zna neko? Ili je to ipak obicno gasenje aplikacije kao sto uvek i radimo?

EDIT: Pitam, jer kad je vec to tako drugacije nazvao, a ne close, reko mozda ima neki nacin da se prekine proces odredjene aplikacije, i da se on ponovo pokrene normalnim pokretanjem aplikacije. Ovo bi svakako bilo super ako je moguce izvesti - kad aplikacija zabaguje, samo ubijemo proces, i ponovo pokrenemo, bez restartovanja. :)
 
Poslednja izmena:
Moram da pitam da li postoji neko podesavanje da kad nekoga nazovem,vidim da li trenutno razgovara i da je moj poziv na cekanju?
 
Gledao opis ProShow aplikacije
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/proshot/9nblggh4tfjz
i vidim deo u kome kaze:

Kako to da se uradi Force close? Jel zna neko? Ili je to ipak obicno gasenje aplikacije kao sto uvek i radimo?

EDIT: Pitam, jer kad je vec to tako drugacije nazvao, a ne close, reko mozda ima neki nacin da se prekine proces odredjene aplikacije, i da se on ponovo pokrene normalnim pokretanjem aplikacije. Ovo bi svakako bilo super ako je moguce izvesti - kad aplikacija zabaguje, samo ubijemo proces, i ponovo pokrenemo, bez restartovanja. :)
Force close na Windows telefonima ne postoji, na Back izlaziš, na držanje Back vidiš multitasking i spustiš/ugasiš App. Jedino ako je to to.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
DeLarge, koji model imaš? Meni na 930, posle nadogradnje na AU Votsap i Vajber povremeno brljave, ostalo je vrlo pristojno - vrlo blizu onoga kako je bilo na Denimu.

Primetio sam i ja za Viber danas mi izbacio iz app, nista vise, a i ne koristim ga cesto, sve obavljam preko Whatsappa koji radi odlicno. Da, da Denim je taj update, nisam mogao da se setim kako se zvao, na brzinu sam pisao post. Eto covek poput mene, kojem telefon radi kao na 8.1... moj telefon je L830.
 
Force close na Windows telefonima ne postoji, na Back izlaziš, na držanje Back vidiš multitasking i spustiš/ugasiš App. Jedino ako je to to.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Da, to sam i pretpostavljao, ali reko možda ima neka third party aplikacija moja bi radila taj posao...
 
Evo sta mi se desilo sa Start Menu pošto sam opalio desetak slika kamerom

9fUPqbS.jpg



Sent from mTalk
 
unnamed.jpg
 
Its full of apps.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Lepo smo ti rekli, kad zavrsis sa pecenom prasetinom operi ruke toplom vodom i sapunom. Vidi sad sta si napravio od telefona :D
 
Ajd priznaj da si hteo da pokreneš od jednom 10 aplikacija!

Sent from 640
 
Javljao se taj problem i na ranijim verzijama ,mada ja ga nemam vec neko vreme .
 
Da, bas zato sam ono postovao, ja se secam kako mi je tako brljao telefon u decembru - vidjao sam to svaki cetvrti dan, desavalo se i sa glance screenom ako se ne varam, ali vremenom sve manje i manje, i sad se ni ne secam kad sam to video poslednji put. :)
 
Ja vise te stvari ni ne pratim. Jednostavno, onda kad se uvere proizvodjaci da je rad Windos 10 Mobile sistema na skroz zadovoljavajucem nivou, onda ce biti i vise uredjaja od njih, a pored toga - ko bi kupio bilo koji BLUE pored ovolikih Lumia koje su u prodaji i mogu da se nadograde na Windows 10 Mobile ili dolaze sa tim sistemom. A dokle god ima Lumia u ponudi, za tim third party proizvodjacima nema ni potrebe. Sto bi neko kupovao Xing Djing telefon osim ako je za 50 evra. :)

Da me ne shvati neko pogresno, ne kazem da sistem ne radi zadovoljavajuce, evo i devojka i ja smo zadovoljni sa W10M, ali da sam proizvodjac bilo bi neophodno da bude 99% korisnika zadovoljno mojim uredjajem, a ne da mi ga mozda 20% vraca nazad... (Lupio sam brojeve.)

Ako je i ovaj Redstone ta pouzdana verzija Windows 10 Mobile-a, oni to jos ne mogu da znaju.

Platforma nije mrtva, i samim tim bice i telefona.
 
Lumie ce se rebrendirati u Surface, a Surface fon ce biti kao Nexus na Androidima. Ostalo ce biti third party..
 
Jedno pitanje vezano malko za potrosnju baterije i malko vise za potrosnju podataka. Sta vam stoji u:

Settings\Privacy\Feedback & diagnostics?

Ja sam sad probao da stavim never, pa da vidim koliko ce mi se podataka potrositi do kraja dana, a do sad mi je stajalo automatic, i ono dole full.
 
Jedno pitanje vezano malko za potrosnju baterije i malko vise za potrosnju podataka. Sta vam stoji u:

Settings\Privacy\Feedback & diagnostics?

Ja sam sad probao da stavim never, pa da vidim koliko ce mi se podataka potrositi do kraja dana, a do sad mi je stajalo automatic, i ono dole full.

Automatski a dole preporucuje se.

Desi mi se ponekad restart na L650 na 393.67 jel se desava jod nekom?

Sent from mTalk
 
Jedno pitanje vezano malko za potrosnju baterije i malko vise za potrosnju podataka. Sta vam stoji u:

Settings\Privacy\Feedback & diagnostics?

Ja sam sad probao da stavim never, pa da vidim koliko ce mi se podataka potrositi do kraja dana, a do sad mi je stajalo automatic, i ono dole full.
Meni je baterija ok .82 lumia640ds
A stavio sam sada Never i dole Basic

Sent from mTalk
 
Sad sam i ja kod sebe stavio na basic.

Meni je ovo vise zbog podataka, baterija i meni OK drzi... U Data usage mi stoji da mi sistem trosi podataka kao sve ostale aplikacije zajedno. :trust: Valjda ce ovo resiti problem. :)

Videcu jos koliko ce mi se promeniti potrosnja podataka s ovim, ali ako se promeni drasticno, onda nemam komentara na to kako se Microsoft nije setio da doda opciju da se povratne informacije salju samo preko wifi-ja. Nemam nista protiv toga da im saljem pune i detaljne izvestaje, ali ocekivati da cemo rado trositi nase krvavo zaradjene megabajte je suludo. :)
 
Zar pod potrošnjom sistema ne spadaju sve nadogradnje sistema i aplikacija?
 
Da, ali nikad nisam nista nadogradjivao, a da to ne radim preko wifi-ja. Ni aplikacije mi se automatski ne azuriraju ako nisam na wifi-ju, a bilo bi previse da onoliko podataka trosi samo na proveravanje da li postoji azuriranje sistema, ili da li postoji azuriranje aplikacija. Stavise, mislim da kad nisam na wifi-ju on ne bi trebao ni da proverava da li ima neko azuriranje sistema ili aplikacija.
 
Koja opcija treba da se ovde postavi tj. koju ste vi opciju izabrali

postavke / nalozi / nalozi e poste i aplikacije / e posta, kalendar i kontakti ( upravljaj ) / promena postavki sinhronizovanja postankog sanduceta...

Koju opciju izabrati : kako stavke stizu, na osnovu mog koriscenja, na svakih 15 min, 30 min...

Pretpostavljam da je tu izvor mog problema sa kalendarom, e mailom i kontaktima tj. fotki kontakata
 
Poslednja izmena:
"Kako stavke stizu". To su ti push notifikacije, ne osvezava on non stop kako mozda nekima zvuci vec dobijes email cim bude poslat, u svakom slucaju nema nikakve poente drzati nista drugo osim toga, ne trosi bateriju nista vise od ostalih opcija, mislim da cak i manje..
 
E fale druze..da znam..vise ne znam ni sta je bilo ni kako treba da bude
 
Nazad
Vrh Dno