Šta je novo?

Windows (phone) 10

@ TosaNS
Vidis, meni je to sto nisu win trenutno glavna prednost, ne zato sto "mrzim MS" vec svako ko je bar probao novije ios/droid uredjaje zna da su softverski/app nekoliko godina ispred wp/w10m.

Imas ovaj htc win 8.1
http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)_for_windows-6589.php

Samo je raritet i nemam pojma da li je dobio/da li ce dobiti w10m.

Za win fanove deluje kao odlican fon.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
@cvoruga Da ne idemo baš u off toliko ali moram. Ako i sledeći Nexus bude koštao kao 6P slobodno uzmi OP3.
Sent from my Lumia 625 using Tapatalk
 
Ima vremena do jesenas/zimus da me smore Note i WP RD pa ću onda da vas davim šta i kako dalje :D .

Izvinjavam se za off, neću više.
 
@ TosaNS
Vidis, meni je to sto nisu win trenutno glavna prednost, ne zato sto "mrzim MS" vec svako ko je bar probao novije ios/droid uredjaje zna da su softverski/app nekoliko godina ispred wp/w10m.

Imas ovaj htc win 8.1
http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)_for_windows-6589.php

Samo je raritet i nemam pojma da li je dobio/da li ce dobiti w10m.

Za win fanove deluje kao odlican fon.

Sent from my D6503



Hvala za preporuku u vezi htc-a još uvek mi je ova lumia potaman verujem da su novi android telefoni super ali mene ta platforma apsolutno ne zanima ne verujem da ću se ikad više vraćati na android jedino u slučaju da ne budem mogao kupiti novi windows telefon.
 
Hvala za preporuku u vezi htc-a još uvek mi je ova lumia potaman verujem da su novi android telefoni super ali mene ta platforma apsolutno ne zanima ne verujem da ću se ikad više vraćati na android jedino u slučaju da ne budem mogao kupiti novi windows telefon.
Potpisujem :)
 
Ja bih naveo Xiaomi MI4c koji sam porucio sa Alixpressa, 108e izasao, treba da mi stigne sledece nedelje od drugara iz Austrije (zbog carine). Snapdragon 808, 2GB RAM, 16GB, planiram sa mu stavim 13.1 Cyanogenmod koji je vanila cist kao kod Nexusa. To je best buy ko hoce odlican telefon za male pare. Trenutno koristim Lumiju 640ds i sad radi ok na Insider Slow ali kad stigne Xiaomi teska srca se vracam na Android. Fale aplikacije, sve ostalo je ok. I pitanje, ja nemam opciju na Wifi da upisem rucno IP adresu kao kod Androida. Kako je kod vas?
 
Pa ista je prica i sa VPN-om. Na nekim stvarima padaju kao kruske. Ajde da je ovo neka stvar za koju ti treba mesec dana programiranja pa i da razumem i da je neko prvi put uvodi, ali ovo je smeh da nisu ubacili ovu opciju za static ip.
 
Što je najgore, OS to verovatno podržava, samo nisu omogućili podešavanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To je sigurno da podrzava ali zasto nije dostupno kao opcija to je pitanje. Moguce je da steluju stvari za event 2.8.2016.
 
Možda ne žele da dozvole korisnicima ta podešavanja...
 
Za čega mi treba statik ip ja prosečan korisnik se pitam da li mi je to potrebno i zašta mi to treba kakav je to bitan nedostatak?
Soylent Green is People
 
Za čega mi treba statik ip ja prosečan korisnik se pitam da li mi je to potrebno i zašta mi to treba kakav je to bitan nedostatak?
Soylent Green is People


Meni je na androidu trebalo jer tel. Nije hteo da se zakaci na svaki ruter. Na wp jos nisam imao taj problem

Sent from mTalk
 
Meni je na androidu trebalo jer tel. Nije hteo da se zakaci na svaki ruter. Na wp jos nisam imao taj problem

Sent from mTalk


Ahaa za wifi ok hvala na odgovoru, vidim da se piše o nekom nedostatku ali ne kontam na čega se odnosi. Obično restart rutera rešava problem sa wifi ali dobro sad znam šta mi "ne dostaje" :D
 
Za pocetak avgusta ( 02.08. ) se najavljuje Anniversary nadogradnja. Sta se moze ocekivati u vezi toga ? Jel ce biti poboljsan rad u necemu ili ne ?

I da..ko je sve moze ocekivati ? Jel samo oni na Insaideru ili svi ?
 
Svi dobijaju ono što Insideri imaju već neko vreme.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Možda idu logikom da se zakuca fixna adresa preko MAC adrese na ruteru, pa onda dobijaš stalno istu.
 
Za čega mi treba statik ip ja prosečan korisnik se pitam da li mi je to potrebno i zašta mi to treba kakav je to bitan nedostatak?
Soylent Green is People
Pre bih rekao da bi ti bilo potrebno ako hoćeš da imaš video nadzor na primer, i da možeš da vidiš šta ti se dešava oko kuće dok su na letovanju, ili ako imaš neku radnju - štagod... Bez statičke ip adrese čim nestane struje i modem se restartuje, ip adresa se menja i možeš se slikati. Mada, mogli bi biti neki načini da se obiđe i taj problem - nešto sa team viewerom možda.

Ono za telefon i WiFi je baš bezveze, baš superioran OS taj android. :-D (Šalim se, nemoj te počinjati sad poređenje i pljuvanje OS-ova. Mada svakako bih radije menjao telefon nego da se s tim njakam. :) )
 
To za fiksnu IP adresu ima smisla ako je neki router preopterecen sa brojem DHCP klijenata i nije u mogucnosti da odvoji slobodnu IP adresu za tvoj uredjaj. Klasika za pojedine modele Telekomovih adsl routera. Jedini nacin je da ukucas fiksnu IP adresu za tu wifi konekciju (ud podesavanje gatewaya i DNS servera) i telefon se zakaci na wifi bez problema.
 
Upravo je Telekomov ruter pravio taj problem. Imao sam neki alcatel idol i nije hteo da se nakači na njega dok mu se podesi fiksna IP adresa.
 
Imam Telekomov ruter obično mi je laptop pravio problem oko kačenja na wifi. Do sada nisam imao problem sa telefonom i kačenjem na wifi mada ćerka koja ima samsung stalno pali gasi ruter izgleda da ima taj problem sa ip adresom obratiću pažnju sledeći put da ukucavanjem ip adrese popravim konekciju, ili je možda sa tabletom neka frka oko konekcije svakako korisna informacija.



Soylent Green is People
 
Poslednja izmena:
Možda idu logikom da se zakuca fixna adresa preko MAC adrese na ruteru, pa onda dobijaš stalno istu.

Upravo tako sam namestio kod mene u kuci, telefone, pc, tv, media plejer... sve mi preko MAC adrese tih uredjaja dodeljuje stalno iste adrese i nemam problema. Ko mi dodje u goste taj dobija preko DHCP. :type:
 
Nije tema al ajd daj neki link za neki tutorijal za to

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Upravo tako sam namestio kod mene u kuci, telefone, pc, tv, media plejer... sve mi preko MAC adrese tih uredjaja dodeljuje stalno iste adrese i nemam problema. Ko mi dodje u goste taj dobija preko DHCP. :type:

I ogranicis ga na 512kbps i pa pa :). Dovoljno za blic i to je to :).
 
Sta 512? 256 i neka peva. Ne sme dota da trpi :D
 
Nazad
Vrh Dno