Šta je novo?

Windows (phone) 10

Inace, ono jedno vreme sam upitkivao za tastaturu - da li je neko probao da koristi tastaturu sa telefonom. Posle sam ukapirao da od tih bezicnih tastatura koje su jeftinije ni jedna nije bluetooth, nego su te jeftinije sve sa onim sto se usteka u usb. Najjeftinija bluetooth tastatura bi bila ovako neka.
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...480-bluetooth-multi-device-black-4746797.html
4746797-1.jpg
4746797-2.jpg
Ili ovako nesto...
http://www.winwin.rs/pc-periferije-...astatura-logitech-k380-bluetooth-6776012.html
(dajem link ka winwin-u cisto tako, jer imaju katalog, a naravno - sigurno se to moze drugde naci povoljnije)

Ovaj fazon sa tastaturom sto ima zarez u koji moze da se ubaci telefon ili tablet je zanimljiv - ako neko ima malo veci telefon, za neke sitne stvarcice moze da mu telefon sa tastaturom zameni laptop, mada bi bilo dobro da ta tastatura kosta jedno dva - tri puta jeftinija. :D
 
Max 28 u saobraćaju, kući 10 - 15 u zavisnosti od pesme. Ono što ti izbaci upozorenje kad pređeš 15 je da skinu odgovornost sa sebe ako ogluviš da ne možeš da ih tužiš. :d
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
Boli vas uvo... :D Lako je vama, ja sam i ovako dovoljno gluv, pa ne bih dodatno da se za***avam. :d
 
Kod mene na 30. Ionako sam gluv. :D
 
Koji browser koristite? Ovaj edge mi lepo radi ali me mnogo smara sto ne vidim da li sam kliknuo link ili ne, pa nabadam po 5 puta.
Recimo na ovom forumu, ono dugmence da otvorim thread zadnji post, ranije bi bilo jasno da sam ga kliknuo... Sad jok
 
Svi su ista g***a, svi koriste EdgeHTML. Probaj UC Browser ili Maxton, oni su bazirani na IE. Mada, za forum bolje da koristis Mtalk ili Tapatalk Classic.
 
Koristim bubice Piston 3 i slušam mjuzu na 20 lvl ako sam na ulici, dok u kući držim na 15-om lvlu. Na kom levelu vam je zvono meni na 6 sve preko toga mi se čini da je nekako preglasno i da li se taj level odnosi i na jačinu zvuka u toku razgovora?
 
Poslednja izmena:
Notifikacije na max! To mora da se čuje u svakom momentu. :d In-call kontrolišeš posebno, ali tek kad napraviš poziv.
Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Svi su ista g***a, svi koriste EdgeHTML. Probaj UC Browser ili Maxton, oni su bazirani na IE. Mada, za forum bolje da koristis Mtalk ili Tapatalk Classic.


Opera Mini je isto dobra, jedino neke stranice ne prikazuje najbolje. Ipak, one osnovne koje najviše posećujem budu dobro prikazane.

A za ton zvona, zavisi šta radim i koliko mi je telefon pri ruci. Kad se dopisujem stavim na 1 ili 2, kad sam u sobi i nešto radim (pišem, čitam, i telefon blizu) onda 4-6, inače najčešće bude 8, a u gradu stavim na 10 - taj toj što diže iz mrtvih. :D
 
Obzirom da radim u kancelariji zvono je bilo poedšeno na 8 ili 9 što kažeš gari diže iz mrtvih čuo se u dve kancelarije pored :D
 
Meni je zvono na 6, mada i to je glasno pošto je takva melodija, dok zvuk u slušalici varira od 1-2 ako sam u nekoj tišoj prostoriji do 5-6 ako sam na ulici ili negde gde je galama. Bubice imam neke obične uzete za male pare i one mi završavaju posao pošto ih ne koristim mnogo i najčešće ih koristim prilikom dužih poziva. Što se muzike u njima tiče ~20 mi odgovara.

Poslato preko mTalk
 
Meni je ton na max, i kolege iz susedne kancelarije se štrecnu kad god mi zazvoni ☺
Mada nekad u džepu ga ne čujem, to mi je nejasno skroz
 
Mada nekad u džepu ga ne čujem, to mi je nejasno skroz

Zato sto je zvucnik na takvom mestu pa ga materijal dzepa blokira. A i u pitanju je mono zvucnik omanjih dimenzija..

Sto se slusalica i jacine zvuka tice to zavisi i od impedanse/osetljivosti samih slusalica, L550 ima veoma jak i kvalitetan izlaz a in ear sluske koje imam su veoma efikasne (16 i 32 omske uz visoku osetljivost) pa jednostavno smeta usima kada se zvuk pojaca na maks a u isto vreme odlicno izoluju pa je jednostavno nepotrebno ugrozavati sluh na taj nacin. Dok su Pistons npr zahtevnije sto se toga tice (32 oma impedansa ali niza osetljivost) pa je potrebno malo vise pojacati zvuk.
 
Poslednja izmena:
Inače, sad na kompjuteru gledam kako da stignem do nekog grada, i on je meni ponudio jednu maršutu. Jel je video neko kako bih mogao da promenim tu maršutu, pa da skrenem levo kod Albukerkija umesto da nastavim pravo? :)
 
Ništa, stavio sam sam pre biranja maršute da se ne obazire na saobraćaj (traffic). Pretpostavljam da je prvo izabrao taj neki malo bezveze put kao izbegavajući veću gustinu saobraćaja, mada je to što je on prvobitno izabrao malo glupo - sto kilometara više... Ipak, bilo bi dobro da imamo opciju da promenimo put po našoj želji - kao što to može na google mapi na kompjuteru.
 
Nakon azuriranja i ja sam imao taj build .318

Sasvim slucajno, danas vidim da je na mom telefonu neka verzija .28000

Kad mu zadam azuriranje ne nalazi nista novo ? O cemu li se radi ?
 
Jedno blago offtopic pitanje, na koliko drzite volume za bubice? Gledam jesam ja lud pa drzim na 25, 26 (dobio sam komentar da je preglasno), meni ispod 25 bude tiho u prevozu. Zavisi i od bubica ali na tri razlicite i dalje drzim tako.

Moj telefon je L640 XL DS:

Panasonic RP-HJE120-K (generalno su tihe i soldino prigusuju buku okruzenja)
Sam koristio neko vreme i u kancelariji drzim sam zvuk na 6÷8 u prevozu zavisi od okoline ako ima dosadnjakovica koji zovu rodbinu sa Romanije mora na 20, inace je na 12÷14...

Urebits (prva serija, dobijena uz HTC Sensation XE)
Dobro prigusuju buku okruzenja (mogu se koristiti i kao tamponi za usi), kristalno cist zvuk uz sjajnu dinamiku... nije najbolje sto se da naci ALI za mene dovoljno...
U kancelariji zvuk je na 4÷6 cisto da cujem ostale, u prevozu retko preko 10 sem u slucaju da se u neposrednoj blizini nalazi neka zivina koja usplahireno telefonira ili ovi ciji je zavicaj na Romaniji (AKA Dragan Torbica)...
Ako je zvuk na 20 ili vise bez obzira sto je dobar i cist zvuk pocinje da smeta i pomalo naginje ka bolu...

I moram da napomenem da na levom uhu imam tinitus tj. konstantno zujanje koje je tu i tamo nekad slabije nekad glasnije ali bitno da je uvek tu...
 
Poslednja izmena:
Nakon azuriranja i ja sam imao taj build .318

Sasvim slucajno, danas vidim da je na mom telefonu neka verzija .28000

Kad mu zadam azuriranje ne nalazi nista novo ? O cemu li se radi ?

Verovatno si "pokupio" Redstone verziju. Proveri cifru pre .28000, ako počinje sa 14xx znači da si na Redstone verziji (Inisder)
 
Ovo je ceo Core Build

8130.71 ( 02074.00000.15234.28000 )

Do pre neki dan je bio .318 a sada je ovaj..
 
Šta piše u verziji Operativnog sistema, daj screenshot. To zvuči kao oznaka za firmware.
 
Evo ga..nakon iskljucivanja/ukljucivanja pojavila se i verzija operativnog sistema .318

A za onaj prethodni broj si u pravu..broj revizije firmvera.

Hvala u svakom slucaju
 
Meni store vise ne pokazuje screenshot od aplikacija.

Sent from mTalk
 
Xn4ZbeQ.jpg

U cemu je problem? Punim ga sa originalnim punjacem. Pojavljivalo mi se jos jednom, odmah nakon instalacije desetke, a sad vec zadnja 2 punjenja. A ujedno, posto se vidi sa ovog screenshot-a, jel vam se desava da temperaturu ovako ne prikazuje u celzijusima? Kad se udje u app vrate se celzijusi, ali vremenom se na tile-u opet poremeti.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Desavalo mi se to sa punjenjem i restart je resio problem.

Sent from mTalk
 
To za punjenje se i meni pojavilo par puta, iako ga uvek punim originalnim. Ako već nisi, probaj da ga skineš, pa vratiš na punjač, meni posle toga radi ljudski.
 
Ekipo zdravo.

Već neko vreme sam na forumu i pratim mnoge teme vezane za win phone.

Po drugi put sam vlasnik Lumie 640 XL.

Prva je bila na oficielnom 8.1 OS a ova koju sada posedujem mi je dosla sa Redstone, koji mi radi očajno po svim elementima. Najgora od svega je baterija. Posle 5 dana korišćenja siguran sam da je ga ne želim :)

Sada mi treba brz savet iskusnih. Da li da se vratim na 8.1 ili na 10.

Ako ima voljnih da odgovore online molio bih da budu brzi jer sam započeo proceduru.
 
Nazad
Vrh Dno