Šta je novo?

Windows (phone) 10

Jel može neko ko ima ovu zadnju nadogradnju da okači screenshoot sa info ekrana o verziji.
 
Jel može neko ko ima ovu zadnju nadogradnju da okači screenshoot sa info ekrana o verziji.

Ovo?

QFnwNBp.jpg



Sent from mTalk
 
L532, sad mi se čini da sve radi odlično. Baterija drži malo kraće nego na wp8.1, reaguje dosta brzo iako za nijansu sporije nego wp8.1. U zadnje vreme nisam viđao one probleme o kojima sam ranije pisao. Jedino Edge nema opciju da učitava umanjene slike, ali za imam Operu, mada i UC browser može isto to.
 
L640 ... Radi sve odlicno. Prezadovoljan sam.
 
Koristim 10-ku jos od oktobra na primarnom telefonu(Lumia 1320) bez problema i generalno sam zadovoljan. Outlook mi mnogo znači zbog gomile emailova na dnevnom nivou(2 naloga sinhronizacija non stop) i onedrive na kome je sve sto mi treba od fajlova(pretplata na office 365 sa 1TB prostora).
Zamerke su sledeće pa ako neko ima slična iskustva da pokušam da rešim:
1. Viber se ponaša veoma čudno jer svaki dan imam oko 1h razgovora preko njega. Naime, nekad se telefon toliko ugreje i srče bateriju da postaje neverovatno vruć a nekad je sasvim ok kao da ga nisam ni koristio.
2. Dešava mi se sigurno bar jednom u toku dana da se telefon zamrzne na homescreen-u bez ikakvog razloga gde pomaže samo soft reset.
3. Svako paljenje izbacuje sd card error tj. pita da skenira sd karticu. Odradio to ili ne nema nikakve razlike ali iritira svaki put sa tim obavestenjem. Inace memorijska super radi i svi podaci sa nje su dostupni.
4. Skype poruke se vracaju u poruke u aplikaciji bez obzira sto su na skype na racunaru i telefonu procitane ili cak i obrisane(u podesavanjima poruka iskljuceno je caskanje i sihronizacija poruka).

Pre neki dan sam probao u Telenoru 550 i softver je mnogo brzi nego moj. E sad da li je to do primerka koji je jos nenapunjen aplikacijama ili je u pitanju ispeglaniji sistem na novijim telefonima?
 
3. Svako paljenje izbacuje sd card error tj. pita da skenira sd karticu. Odradio to ili ne nema nikakve razlike ali iritira svaki put sa tim obavestenjem. Inace memorijska super radi i svi podaci sa nje su dostupni.
4. Skype poruke se vracaju u poruke u aplikaciji bez obzira sto su na skype na racunaru i telefonu procitane ili cak i obrisane(u podesavanjima poruka iskljuceno je caskanje i sihronizacija poruka).

Pre neki dan sam probao u Telenoru 550 i softver je mnogo brzi nego moj. E sad da li je to do primerka koji je jos nenapunjen aplikacijama ili je u pitanju ispeglaniji sistem na novijim telefonima?

Cini mi se da su neki pisali kako su provalili da su imali problema zbog memorijske kartice na w10m ako je ona nije class 10, il tako nesto... Moguce da bi ti telefon bolje radio sa drugom memorijskom karticom, ili bar da probas bez nje, pa da vidis kako se ponasa.

Ovo za poruke sa Skypea, to i mene iritiralo, pa sam zato prestao da koristim Skype preko aplikacije za poruke, ali i zbog toga sto su pisali da to dodatno trosi bateriju.

Sto se tice da li ima veze ako je telefon natrpam aplikacijama, rekao bih da to nema veze, nego da je tako prosto na tom telefonu koji si ti cackao. Mozda bi bio nesto sporiji nakon instaliranih aplikacija kojima je dozvoljeno da rade u pozadini, mada mozda i gresim. :)

Sa xda app koji menja host file.

Blokiras nekome od ukucana fejsbuk il koju stranicu vec da posecuje, i snimas reakciju... :banana:

Inace, zanimljivo ono sa fontovima, interesantan font si i odabrao. :)
 
Ubuntu font, odlican. Ima i iOS. :)
 
Baš zbog flesovanja i modovanja sam otišao sa androida ali izgleda da je i ovde neizbežno. Valjda ce i ms omogućiti adblocker
 
Hoce, sutra. Oni, bre, ni forward dugme nemaju u Edge! :D
 
Skinuo mi telefon neko ažuriranje sinoć. Na .71 sam buildu kao što sam i bio pre ažuriranja. Odjavio sa insajdera i izbrisao app pre 15 dana. Zna li neko nešto o tome? U pitanju je 640DS.

Poslato preko mTalk
 
Na 730 se isto do .71 javljao gore navedeni problem sa memorijskom prilikom soft restarta, sad vise ne. Memorijaska je class10. Tkd nije do toga.

Inace, na L730 je sve dobro na w10, osim kamere koja je ranije bila predobra (al na to sam vam se vec zalila :) ); galerije koja ne prikazuje slike uvek kad je pinovana i ucitavanja tek uslikanih slika (kad se iz camere prelazi u photos).
 
Interesuje me kako radi L550, ako neko ima ? Znam da on ima po defaultu W10M, pa me zanima dal ima bagova, gresaka i tih stvari.. Ja imam L830 na W8.1, i moja tetka se odusevila kako radi, pa sad gleda u Vipu da uzme L550, ali sam ja pomalo skeptik zbog W10M, citao sam da L950XL ima mnogo gresaka,pa zato da pitam, ako neko ima iskustva.
 
Na 730 se isto do .71 javljao gore navedeni problem sa memorijskom prilikom soft restarta, sad vise ne. Memorijaska je class10. Tkd nije do toga.

Razni su se žalili na taj problem sa memorijskom na 730 i na wp 8.1... na žalost tu ne mogu nikome da pomognem jer ja taj problem nisam nikad imao - ni na 8.1 a ni na svim insider verzijama, a promenio sam 2-3 memorijske (doduše sve su bile klasa 10). :type:

EDIT: E da, sad sam se setio, nikada nisam imao aplikacije instalirane na memorijskoj kartici.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me kako radi L550, ako neko ima ? Znam da on ima po defaultu W10M, pa me zanima dal ima bagova, gresaka i tih stvari.. Ja imam L830 na W8.1, i moja tetka se odusevila kako radi, pa sad gleda u Vipu da uzme L550, ali sam ja pomalo skeptik zbog W10M, citao sam da L950XL ima mnogo gresaka,pa zato da pitam, ako neko ima iskustva.

I kad ga uzimaš isprobavaj tokom narednih nekoliko dana baš sve živo, pa ako poželiš da ga menjaš, ne da te "vuku posle za nos", i možeš i da ih pitaš pre uzimanja telefona da li možeš da ga vratiš ako nisi zadovoljan. Ja bih rekao da ćeš najverovatnije biti zadovoljan, ali ovo se odnosi zapravo i na kupovinu bilo čega. Ako oni neće tako, ima ko hoće, i isto preko ugovora.
 
Poslednja izmena:
Class 10 kartica 32gb mi je jos dok je bio 8.1, ne verujem da je do nje. Kada sam prvi put podigao 10-ku odradio sam hard reset i formatirao memorijsku i nije bilo tog obavestenja neko vreme ali se posle ponovo javilo. Citao sam na nekim forumima da hoce posle instaliranja nekih aplikacija to da se desi. Sve glavne aplikacije su mi na memoriji telefona zbog brzeg starta.
 
Ne razumem poentu posta? :)

[YOUTUBE]ojQ6PO1Us2M[/YOUTUBE]

Poenta posta je da me interesuje, dali vam je nestalo famozno lelujanje na modelima koji ne dolaze sa W10...
Bio sam umoran i nisam napisao, L620.... I ostali...
Koliko dobro vam radi na uredjaima sa 512MB RAMA?
Build 10586.71!
 
Upravo sam primetio nešto zanimljivo... Pre neki dan sam spustio dispay scaling na L640 na 175% i posle restarta sam u Storeu imao 29 aplikacija za update... Uradio je sve, uključujući i glavne "sistemske" aplikacije. Danas vratim na 200% i opet istih 29 aplikacija ima update... Među njima VLC, Insider, Messaging, Phone, Blocks & Filters, Photos, Photos plug-in i još gomila... Jel moguće da te aplikacije imaju različite verzija za različiti scaling? Ili je ipak bug...
 
ThPI0Gx.jpg


I radi savršeno

Poslato preko mTalk
 
Inače, ono što nekima zeza vajber sa obaveštenjima... Kod mene radi ok, kod mame isto, a kod tate zeza - neće uvek da mi zvoni kad ga neko na vajberu zove. E sad, mama i ja smo na postpaidu, a on je prepaid, nema megabajte, i stalno je na wifiju. Da li može biti da ga to zeza, tj. da je tu negde uzrok. Kakva je situacija kod drugih koje vajber zeza. Inače, identična priča je i sa skajpom.
 
Imam trip - odnosno treba mi vaše mišljenje da li je trip, naime čini mi se da telefon sporije radi kada stavim manje pročice, tj., aktiviram četri umesto tri kolone pločica na start screen-u. Imam Lumiu 640 XL.
 
Borise kakuckaš za medalju, nije private, javno je... E, al' ser... za medalju... :D
 
Nazad
Vrh Dno