Šta je novo?

Windows (phone) 10

Veruj mi, Live Tiles mi je sad, posle par nedelja, vise prirastao za srce nego svi homescreen-ovi Androida za 4 godine i 12 razlicitih uredjaja...
 
Jos samo da ubace interaktivne plocice bice po meni bolje od vidzeta .
 
Znaci to se zovu plocice ili Live Tiles. Ok nisam znao.
 
Veruj mi, Live Tiles mi je sad, posle par nedelja, vise prirastao za srce nego svi homescreen-ovi Androida za 4 godine i 12 razlicitih uredjaja...

Ali ali, zar ti ne nedostaje..

Bodu1RKIG2U46vC2B0j5BTE77X4iYrjjkUS0uTuDLS-2GWya3MH68oZBKLoS72Sp=w300

:d
 
Ponekad pustim suzu za tim, ali retko... :p
 
Ja bi ovaj build ostavio, nije da je super ali mnogo bolji od onih ranije :) Radujem se update-ima :)


Meni Tapatalk radi, koješta još i u principu sam zadovoljan, ostaviću ga...neke app treće strane se ruše, nervira me što Call&SMS filter ne radi...сасвим океј...бре...:D
 
Posle drugog hard reseta sve se razbistrilo ali nije bajno tako da ipak nije za main tefefon :)

On je ta tenane odradio update i sistemskih i ovih obicnih aplikacija...verovatno je lakse sistemu kada vuce stvari iz backup-a koji je pravljen iz iste verzije sistema W10 ..

Stvari su bolje, ali smorio sam se kada sam uporedio melodije sa onim iz klipa na WC gde Daniel postavlja nove melodije a ja ih nisam dobio... Mozda on ima advanced build... ili je neka druga verzija tj novija ...

Kontrola neta nije lepo radila, ikonica baterije uzasno mala, pojedine sistemske ikonice fale...

Ali opet kazem vidi se progres u odnosu na ostale(ranije) buildove.

Avgust ce biti dobar mesec za nas koji volimo da probamo nesto novo pre zvanicne verzije :)

Preview 4 Developer je daleko stabilniji program bio :) svakako Alpha i Beta su dva pojma...
Da imam drugi tel (lumiu) pa da ostavim, ovako nije moguce ...mogu samo da probam na par dana i onda vracam na 8.1, kada w10 bude na nivou PfD 8.1 onda ce to biti pesma 95% bug free :)
 
Poslednja izmena:
Mene ta malecka ikona baterije i sitan font izluđuju ali je bar meni dovoljno funkcionalno...bilo je najava "from SIM" i "to SIM" - nula...pozadina start screena nikako da mi dozvoli da je postavim po želji...videćemo...
 
Sto, ne kontam sto bi to bio problem? :D
 
Posto si ex Android user, ko ti je otvorio oci? :D
 
Cak i da market share windows telefona skoci na 10% bice napredak! Ovo su gluposti, vrlo moguce serviran tekst.
 
Kantar: Windows Phone gains market share in Europe at expense of Android

Realno Kina I Usa doprinose jadnom udelu generalno , inače je po većini zemalja veći procenat %

Inače ovaj tekst je totalno konfuzan. Naslov govori jedno a ovaj zadnji tvit sasvim drugo .

MS će praviti uređaje sa google play servisima u zamenu za google servise za windows ? Možda se misli na windows 10 mobile sa google play servisima preinstaliranim a ne to da će Ms praviti android uređaje. Oni bi pre batalili hardver a ne da se zezaju sa android telefonima.

Inače piše se da Ms kupuje AMD :D
 
Play servisi ne mogu da se stavljaju kako ko hoce, postoje pravila.
 
Jel i Gmail deo play servisa?

@tolero hhahaha a u Spaniji belezi blagi pad, posto Lumia znaci Zena niskog Morala :D Ljubomorne zene zabranile muzevima Lumie :D
 
Poslednja izmena:
Svi gugl proizvodi idu zajedno.

AOSP + gugl play services = android

Nisam citao tos ali pravila postoje, ako nece proizvodjac da ih prati, moze da uzme aosp kod i da napravi fork kao npr. amazon, nokia x. Ali na njih ne smeju da stave ps.
 
Hahahaah a zamisli opredele se za Android a ono na telefonu ime firme Microsoft a sistem Android. Microsoft phone powered by Android. :D istog momenta Nadela bi trebao dati odkaz.

Hvala za info, zaboravio sam te detalje oko Googla.
 
Poslednja izmena:
Od skora sam vlasnik Lumie 640 XL
i smeta mi nekoliko stvari - uglavnom vezano za osnovne funkcije - telefoniranje i SMS.
Da li vi koji ste bolje upućeni u Windows 10 pravac razvoja možda znate da li će sledeće stvari biti ispravljene/omogućene u verziji 10:


1) Recent call list - Smeta mi što je svaki poziv stavka, umesto da bude grupisano po kontaktu (Threaded view) - Besportrebno dugačka i nepregledna lista
2) T9 filtriranje kontakata u dialeru
3) SMS delivery report - svi smart telefoni koje sam imao od 2004. godine su delivery report imali kao neki oblik statusa poruke (štikliranje itd.), a Microsoft u 2015. delivery report i dalje prikazuje kao posebnu poruku
4) Third-Party dialeri ne mogu da zovu direktno, nego iskače poruka da li želim da zovem - Pretpostavljam da je ovo sigurnosna karakteristika, ali - da li je izbačena u verziji 10?
 
Za 2 i 4 sigurno ce biti po tvojoj zelji. Inace se jedino slazem za delivery report, mogao bi da bude kao Ghost notification, znaci pojavi se kao Toast i nema gde vise ...eventualno na poslatu poruku stavi onu kvacicu...

Ovo ostalo mi uopste ne smeta, a opet nece mi smetati ako promene.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam izvestaje odavno resio sa mute na tread,navikao sam se tako . Uvek mogu da pogledam izvestaj a ne smaraju me poruke
 
1) Recent call list - Smeta mi što je svaki poziv stavka, umesto da bude grupisano po kontaktu (Threaded view) - Besportrebno dugačka i nepregledna lista

Meni je grupisano po defaultu. Cak i ne znam da li mogu da stavim da je svaki poziv stavka. Govorim o 8.1.
 
Poslednja izmena:
Pa i poredimo 8.1 sa W10





Npr nervira me kod W10 sto je dialer dobio svoj screen, a kod 8.1 se prikazuje pritiskom na ikonicu dole. Mnogo je prakticnije tako, znaci History i Speed dial a po potrebi na ikonicu iskace Dialer.
 
Poslednja izmena:
@Aryon - Kako ti je grupisano? Postoji samo jedna stavka "Petar Petrović" iako si ga zvao i on tebe više puta? Kod mene je kilometarska lista najčešće zvanog kontakta.
 
Ma ja sam izvestaje odavno resio sa mute na tread,navikao sam se tako . Uvek mogu da pogledam izvestaj a ne smaraju me poruke


I hvala sto si to podelio sa nama :D
Inace taj delivery report kod burazera radi isto kao na wp znaci stize mu poruka a ima galaxy alfu ,drugarica ima samsung s3 i isto i njoj stize poruka .
 
evo par skrinova od mene. inace vratio sam se na 8.1, desetka mi je jako lose radila. pola aplikacija mi nije radilo uopste ili nije radilo kako treba tako da nisam mogao nista normalno da koristim. izgleda dobro i nove opcije su ok, ali treba je jos peglati...

wpss201506270001.png


wpss201506270002.png


wpss201506270003.png


wpss201506270004.png


wpss201506270006.png


wpss201506270007.png
 
Nazad
Vrh Dno