Šta je novo?

Windows (phone) 10

Kome je do aplikacija neka izabere Android, meni je bitna stabilnost OS, a ne da kada hoću nekog da pozovem pre toga se tri puta prekrstim i pomolim pa konačno stisnem ikonu sa slušalicom. Po difoltu uvek se desi neko srnje pa moram da resetujem telefon ili čekam da se dozove pameti. Iz ovih razloga ne želim da razmišljam o povratku na Android, samo zato štoda ima više app od windowsa. Napominjem ja sam low level korisnika ne zahtevan po pitanju aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Posto mi je WP na servisu (Nokia 1320) vratio sam se na quad core giga rama android (cyanogen mod) i place mi se svaki dan.
WP jednostavno radi kao sat. Aplikacija za mene ima i previse, komentar sam stavio samo da je pozeljno da bude vise i boljih aplikacija za WP. Cim se konkurencija popravi morace i ove dve zle kompanije na vrhu da se poprave :)
 
Kome je do aplikacija neka izabere Android, meni je bitna stabilnost OS, a ne da kada hoću nekog da pozovem pre toga se tri puta prekrstim i pomolim pa konačno stisnem ikonu sa slušalicom. Po difoltu uvek se desi neko srnje pa moram da resetujem telefon ili čekam da se dozove pameti. Iz ovih razloga ne želim da razmišljam o povratku na Android, samo zato štoda ima više app od windowsa. Napominjem ja sam low level korisnika ne zahtevan po pitanju aplikacija.
Ništa od toga ne doživljavam na androidu. Poenta je samo da se ne kupuju low end uredjaji.
 
Ništa od toga ne doživljavam na androidu. Poenta je samo da se ne kupuju low end uredjaji.


Low end? Pa zar svi mogu da kupe Samsunge s6 ili lg ekvivalent da ne nabrajam više. Poenta je da kada kupiš nešto to i radi.
 
Posto mi je WP na servisu (Nokia 1320) vratio sam se na quad core giga rama android (cyanogen mod) i place mi se svaki dan.
WP jednostavno radi kao sat. Aplikacija za mene ima i previse, komentar sam stavio samo da je pozeljno da bude vise i boljih aplikacija za WP. Cim se konkurencija popravi morace i ove dve zle kompanije na vrhu da se poprave :)

Ja bih lično voleo da se najzad okanu Snapdragona 400 i 1GB RAM WP telefona i počnu da prave telefone s iznutricama dostojnim spo5ašnjosti...mislim, Lumia 930 i 1520 su jake, ali bi mogle cenom da budu uporedivije sa Androidima sličnih karakteristika. I to su samo ta dva telefona, resto Lumia je copy/paste što se spec-ova tiče...gre'ota.

Nego...možda nada nije izgub5ena. Tu je Windows 95 Phone:

[YOUTUBE]uhF7i1NXyPc[/YOUTUBE]
 
Low end? Pa zar svi mogu da kupe Samsunge s6 ili lg ekvivalent da ne nabrajam više. Poenta je da kada kupiš nešto to i radi.

Nisam rekao da treba da se kupi high end uredjaj već samo da ne mora najgora moguća klasa uredjaja.

Ne treba kupovati ispod 1GB ram i iole pristojnog procesora. Uredjaji sa 2GB ram su danas optimum i ima ih veoma kvalitetnih već od 100$.

Ja svakodnevno koristim uredjaj od 100$ sa 1GB ram i radi kao zmaj tako da nema govora o potrebi da se za uredjaj da 500+ evra da bi radio na androidu.
 
Poslednja izmena:
Low end? Pa zar svi mogu da kupe Samsunge s6 ili lg ekvivalent da ne nabrajam više. Poenta je da kada kupiš nešto to i radi.


Upravo, kupis i koristis, a kod androida da flesujes te ovaj kernel te ono pa gledaj da je model popularan zbog podrske zajednice i najvaznije sto wp za razliku od androida i posle nekog vremena radi isto.
 
Da se nadovežem na WP vs. Android raspravu...Ma koliko mi je WP simpatičan, kao nekome ko puni telefon aplikacijama i ne pati od toga da malo-malo flešuje ROMove i experimentiše i želi telefon koji prosto radi šta treba da radi...ne sviđa mi se iz par razloga:

1. Interfejs (pločice...pločice svuda...blah)
2. Slaba customizacija
3. Ne verujem Microsoftu. Sa pojavom Windowsa 10 se videlo da MS i da5e pokušava da na svaki mogući način ima uvid u podatke korisnika, prikup5a ih i deli, preko raznih featuresa. Dok je na desktopu to koliko-toliko moguće otkriti i blokirati, na Windows telefonu je to daleko teže, rekao bih, WP je zatvoren, relativno svež, "neprova5en". Mislim da je Win 10 naj NSA-friendly Windows do sada i ne želim njegovu kopiju na telefonu. Sad, može se reći da i Google radi istu stvar ali...zašto služiti dvojici zulumćara ako možeš samo jednom (Google ti ne gine, ovako ili onako), plus prve dve stavke koje su na strani Androida.
 
Da se nadovežem na WP vs. Android raspravu...Ma koliko mi je WP simpatičan, kao nekome ko puni telefon aplikacijama i ne pati od toga da malo-malo flešuje ROMove i experimentiše i želi telefon koji prosto radi šta treba da radi...ne sviđa mi se iz par razloga:

1. Interfejs (pločice...pločice svuda...blah)
2. Slaba customizacija
3. Ne verujem Microsoftu. Sa pojavom Windowsa 10 se videlo da MS i da5e pokušava da na svaki mogući način ima uvid u podatke korisnika, prikup5a ih i deli, preko raznih featuresa. Dok je na desktopu to koliko-toliko moguće otkriti i blokirati, na Windows telefonu je to daleko teže, rekao bih, WP je zatvoren, relativno svež, "neprova5en". Mislim da je Win 10 naj NSA-friendly Windows do sada i ne želim njegovu kopiju na telefonu. Sad, može se reći da i Google radi istu stvar ali...zašto služiti dvojici zulumćara ako možeš samo jednom (Google ti ne gine, ovako ili onako), plus prve dve stavke koje su na strani Androida.

Ja mislim da je bas suprotno. Evo skoro bila neka vest na cnet da vecina androida mogu da se "hakuju" sa nekim smsom . Jos nisam cuo da su neki windows telefoni imali takvih problema.

A sto se tice samog dizajna sistema ja android ne mogu da smislim. Sarenilo na sve strane. Ja recimo windows dizajn sa plocicama obozavam.

Evo juce ostavio 720 na servis jer mi crkla kamera od udarca o radijator :D pa sam dobio neki samsung S2 na koriscenje. Ja ovo ne mogu da smislim . Da ne pricam da lumiu za 2 godine nisam ni jednom morao da restartujem a ovo ****** vec danas sam morao da restartujem jer i pored toga sto je bio konektovan na moj wifi nije hteo da udje ni u store ni na internet posle restarta proradilo :D .


Tako da drzim se ja windowsa i dalje. Uzimam ovih dana Lumiu 640 ili 640 XL bar dok ne izadje neka 840/850 ili 940/950 .
 
A da imam i jedno pitanje. Na staroj lumiji su mi instalirane aplikacije sve bile na sd kard . Kad je ubacim u novi telefon da li se one vracaju ? Msm imam ih i u backup na one drive vratice se u svakom slucaju ali da li je bolje da se formatira kartica ili ostaje tako bez problema ?
 
99% korisnika na wp zeli da ima aplikacije kao na ios i android-u i da su podjednako funkcionalne. To je najveci minus wp sistem. Na plocice se naviknes za 2 dana. Cak su i veca gotiva kad se naviknes. Ato sto ne moze da se menja interfejs ili ubacuju drugi Rom-ovi je nebitno skoro svakom osim malom proju entuzijasta ( 1% max)
 
Nisam jos probao WP10, ali se nadam da ce biti kompletniji sistem od 8.1. Narocito mail aplikacija, i jos mnoge, da ih nazovem sitnice, koje nedostaju, a koje standardno postoje u Android OS. Prvi put kad sam uzeo WP (Lumia 640), setio sam se Android Eclair verzije :) Takodje se nadam da ce malo bolje da odrade multitaskung na WP10.
Sam izgled OS-a je subjektivna stvar. Sa druge strane, malo mi je neverovatno da Lumia 640, dakle telefon od 150eur, daleko manje baguje od npr. Samsung I9506 ili LG G2 koji su kostali 2.5 puta vise.
 
Imao sam skoro okrsaj 630ke i Galaxy Core Prime (?) ... Valjda se tako zove. Znam da ima 64bit CPU. Sestrin muz uzeo preko Telenora. Ok je radio dok mu nismo natrpali nesto muzike i aplikacija... posle toga haos! :d
 
Poslednja izmena:
Ne bih da pokrecem flejm ali dok citam komentare o androidu koje pisu pojedinci pomislim da je ovo 2010/11 godina sa sve raspalim (poluproizvod) verzijama androida kao Eclair, Froyo, GB (da se razumemo ja sam u tom periodu zesce hejtovao android jer je stvarno bio poluproizvod).

Daleko je Android od ''savrsenog'' OS-a (a nijedan OS nije savrsen, logicno) ali toliko pljuvati isti OS u 2015. je prosto smesno :) Uz pametan izbor telefona/proizvodjaca cak i za 100e je moguce kupiti (polovan) telefon koji nece imati famozne lagove i ulazenje u dialer od 10 sekundi. Da ne pricam sto je Nexus 5 ili neki polovan sony/htc vise klase dostupan prakticno svima a ti telefoni rade veoma dobro (ma odlicno) uz HW koji ne zaostaje za najjacim Lumiama.

Ko o androidu pise na osnovu ZTE-a iz 2011 ili horor iskustva sa nekim galaxy core prime xy/najjeftinijim LG koji se raspadaju.. taj jednostavno bezi od istine. Ili na silu pumpa hajp o WP. Ili se jednostavno tesi na neki nacin.

Sto se WP tice meni taj izgled i nedostatak mogucnosti za razne izmene i korisnicka budzenja svega i svacega nikada nisu bili veci problem kao taj osecaj da koristim feature phone iz 2009 ali uz dodatak osnovnih aplikacija i hd igrica koje mi i ne trebaju, posebno ne po cenama iz marketa :) Kako mnogi rekose - zatvor OS sa iznenadjujuce velikim brojem povrsno odradjenih aplikacija a o nedostatku nekih bitnih da ne govorim (moj utisak a nisam ''advanced mobile os korisnik'' pa vi zamislite kako je takvim korisnicima)

Imao sam skoro okrsaj 630ke i Galaxy Core Prime (?) ... Valjda se tako zove. Znam da ima 64bit CPU. Sestrin muz uzeo preko Telenora. Ok je radio dok mu nismo natrpali nesto muzike i aplikacija... posle toga haos!

E o ovome pricam - pa samsung ima najraspaliji android UI od svih koji na modelima srednje i nize klase radi najlosije od svih android proizvodjaca. To nije android vec raspali kic TW UI i zelja samsunga da korisnike zatrpa kic interfejsom/app po svaku cenu (klasika za sve sto dolazi iz JK :d)

U (ludoj) teoriji, Samsung da proizvodi telefone sa ios-om ali uz dozvolu da dodaju bloat - to bi radilo kao kanta :d
 
Poslednja izmena:
Za pocetak vas dvojica iznad mozete da iskoristite cari grupne terapije. Onaj prvi koristi raspali android iz prosle decenije a ni jedan ni drugi niste omirisali WP telefon :)
E deco, deco...
 
Ma kakvi, ovo mu dodje kao ispovesti, zanimljivo stivo. Necu nista vise reci. Nastavite, samo cu da citam.
 
Za pocetak vas dvojica iznad mozete da iskoristite cari grupne terapije. Onaj prvi koristi raspali android iz prosle decenije a ni jedan ni drugi niste omirisali WP telefon :)
E deco, deco...

To za grupnu terapiju ne bih komentarisao jer se zna koji podforum sve vise lici na sektu tako da terapijicu treba usmeriti na pravo mesto ;) I necu shvatiti kao uvredu jer me zabole za forumske djilkose (ma kojim OS bojicama da su namazani) :d

A sto se tice WP, ne nisam probao (jerbo je veoma tesko probati i istestirati WP, od nokijica koji srbi i ostali balkanci kupuju zbog golf II-nokia sindroma ''za dinar'' ili uz cips) pa do flagshipa, vise puta sam napisao da su mi sve te Lumie/Nokie bas gotivni telefoni (htc/samsung i slicni WP za mene ne postoje a i nema ih prakticno vise) ali cak ni kao korisnik koji recimo ne koristi ni 40% mogucnosti/app androida (cak nisam ni rootovao fon) jednostavno ne mogu da se pomirim sa zatvor OS-om i brojnim limitima. Mozda samo u vidu neke najjeftinije Lumie, kao prelazno resenje.

Izgleda da IOS/Android korisnici (2 OS-a koji imaju udeo 95%+ na svetu) moraju na na terapiju.. ne znaju koliko grese sa izborom :)
 
Poslednja izmena:
Ja bih lično voleo da se najzad okanu Snapdragona 400 i 1GB RAM WP telefona i počnu da prave telefone s iznutricama dostojnim spo5ašnjosti...mislim, Lumia 930 i 1520 su jake, ali bi mogle cenom da budu uporedivije sa Androidima sličnih karakteristika. I to su samo ta dva telefona, resto Lumia je copy/paste što se spec-ova tiče...gre'ota.

Nego...možda nada nije izgub5ena. Tu je Windows 95 Phone:

[YOUTUBE]uhF7i1NXyPc[/YOUTUBE]

WTF :D

Aj Droidasi oladite malo, flesujte novi kernel :)
 
Poslednja izmena:
Ja samo ne znam koji to android za 100€ moze da radi kad se malo napuni aplikacijama, muzikom i po nekom igricom. Za 200€ moze da se nadje neki polovan koji ce zavrsavati posao ali za 100 nikako
 
Da ne spamujem dobices odgovor na PP.
 
Isprobao sam danas WP10 build 166 na Lumia 640 DS. Prvo što sam pogledao i što mi se sviđa, jeste to kako su odradili Outlook aplikaciju. Neuporedivo bolje u odnosu na onu u WP 8.1. Mana je što eto ponekad prestane da radi, sama od sebe...
Sviđa mi se i smart dial, ali nisam dalje mogao mnogo da isprobam jer mi je jako često prijavljivao grešku da nema SD kartice. I to malo pre nego su sve aplikacije instalirane. Baš frustrirajuće!
Ne znam jeli još neko imao taj problem, kao i grešku sa oznakom 0x803F8001, a odnosi se prilikom skidanja nekih aplikacija. Jednostavno prikaže tu grešku i neće da je skine.
Na kraju, ipak sam razočaran, jer praktično ništa ne radi kako treba :(
 
Ja mislim da je bas suprotno. Evo skoro bila neka vest na cnet da vecina androida mogu da se "hakuju" sa nekim smsom . Jos nisam cuo da su neki windows telefoni imali takvih problema.

A sto se tice samog dizajna sistema ja android ne mogu da smislim. Sarenilo na sve strane. Ja recimo windows dizajn sa plocicama obozavam.

Evo juce ostavio 720 na servis jer mi crkla kamera od udarca o radijator :D pa sam dobio neki samsung S2 na koriscenje. Ja ovo ne mogu da smislim . Da ne pricam da lumiu za 2 godine nisam ni jednom morao da restartujem a ovo ****** vec danas sam morao da restartujem jer i pored toga sto je bio konektovan na moj wifi nije hteo da udje ni u store ni na internet posle restarta proradilo :D .


Tako da drzim se ja windowsa i dalje. Uzimam ovih dana Lumiu 640 ili 640 XL bar dok ne izadje neka 840/850 ili 940/950 .
Google je ovih dana updejtovao Google Play Services pa je potrebno ponovo se logovati na nalog i sve će biti u redu. Restart nije potreban.
 
@desp

Hard reset pa sve ponovo i biće bolje, rollback je rizičan, ako si čitao starije postove
 
Radio sam 3 puta reset na pocetak, i nakon sto instaliram skoro sve aplikacije, zaglupi se malo i onda ga restartujem. Nakon restarta skoro obavezno ne vidi SD karticu. Posle skoro celog dana zezanja sa time, vratio sam 8.1
 
Nazad
Vrh Dno