Šta je novo?

Windows (phone) 10

Cek cek.. sta je lakse na Onedrive? Recimo hocu neku novu pesmu za melodiju da prebacim, mrzi me da trazim kabl. Upalim AirDroid koji imam na bookmarks, kakve IP adrese. I samo dragujem pesmu.

Znas kako sam morao pre neki dan da prebacim melodiju bezicno? Prvo pokusao preko dropboxa, dropbox nema mogucnost da SKINES to sto je u oblaku na telefon, Onedrive bese moze, al opet nemas "set as ringtone" nigde. Morao sam preko UC browsera bagovitog, da se ulogujem na dropbox gde se nalazi ta pesma, skinem pesmu, i onda UC browser jedini ima opciju 'set as ringtone'. Preznojio sam se..

Pa da lakse mi je . Dobro moze bookmark naravno ali na easy transfer se ip menja sa updatovima.

A onedrive folder imam u My computer na win 8.1 tako da sve sto mi treba odmah na telefonu samo dragujem u taj folder i to je to. Konkretno za pesmu da , mozda mora da se skine sa drajva pa za ringtone mada msm da sa novim updatom su uradili da mozes i da pustas pesme sa njega i da je stavis bez skidanja.

Doduse ja pesmu za ringtone nisam menjao od kako sam kupio telefon :D sto je oko godinu ipo dana :D
 
Ne kapiram... Sve od google kompanije ne radi zbog MS-a ili "G"?! Zašto "g" ne napravi za wp... Odnosno, zašto ono što MS napravi za korisnike wp, a vezano je za "G" isti onemogućava...?


Kako MS-ovo radi na "G"?



Ono sto MS sada moze da uradi je da dodatno SDK nabudja kako bi se jos lakse portovale aplikacije ..

Bolje i to nego da kao BB koristimo bas apk extenziju kroz emulator, zato i MS gura pricu sa hamburgerom koja je gotovo u svakoj Droid applikaciji..

Kao sto je Google krao ideje od Apple-a tako i obrnuto , MS ce od obe platforme primeniti dobre stvari posto to korisnici zele, a ne tamo neka unikatna resenja, to jednostavno ne pali kod mase, zao mi je ali je tako. To je kao kad spomenes Kim, odmah svi znaju na sta mislis iako nije to :D
 
Poslednja izmena:
Ubacili su double tap to lock u win 8.1.2 , znači biće i u windows 10 .


Na 3.33


 
Bilo bi dobro da puste gdr2 i za ostale, posto W10 nece pre septembra/oktobra na lumia 2013/2014 modelima...
 
Ne ti ili neko od nas, vec ovi sto smisljaju dizajn...haos, na kraju ce da bude iosdroid
 
Kakav je ovo dailer majko. Stvarno se nadam da im je UI i dalje podlozan promenama.
Nego jel mi se ucinilo, ili ce moci da se bira koja aplikacija otvara nesto, recimo youtube link pa da ti ponudi u kojoj aplikaciji da otvori a ne da ide na m.youtube?

I mogli bi startovanje kamere da ubrzaju? Jbt pre neki dan sa drustvom, i cerkica od drugara pravi neku vrh facu, ali naravno nece to da radi 20 sekundi, drugar sa iP6 pali kameru INSTANT cim je pipnuo ikonicu, i hvata momenat.. Dok se otvori Ms/Nokia camera, pa i na skupljim modelima, prodje trenutak..
 
Pa ti koristi Stock Cameru, brza je...

I ja se nadam da im to nije finalni dizajn, posto izgleda kao Android, pogotovo Dialer one ikonice gore, Android 2.3 -_-

Hamburger meni je uzas, kapiram da je dobro resenje za manje ekrane do 4inca a za vece je promasaj, ili da ga spuste ili da naprave neki meni na slide...swipe kako god samo za vece ekrane hamburger je tesko uhvatiti jednom rukom :D
 
Poslednja izmena:
I mogli bi startovanje kamere da ubrzaju? Jbt pre neki dan sa drustvom, i cerkica od drugara pravi neku vrh facu, ali naravno nece to da radi 20 sekundi, drugar sa iP6 pali kameru INSTANT cim je pipnuo ikonicu, i hvata momenat.. Dok se otvori Ms/Nokia camera, pa i na skupljim modelima, prodje trenutak..
Smešno je da porediš samo dno Lumia ponude sa flagship modelom koji je x puta skuplji.
Na L930 se Lumia Camera pokreće bez kašnjenja.
 
Smešno je da porediš samo dno Lumia ponude sa flagship modelom koji je x puta skuplji.
Na L930 se Lumia Camera pokreće bez kašnjenja.

Zar nisam pomenuo i skuplje modele? Pricam iz iskustva sa posla sa 1020, 925, 920.. I mnogo je sporije u poredjenu sa recimo, Nexus 5, ili iP5/6 kamerama. Dovoljno sporije da propustis ovakve pomenute trenutke.. Ne znam kako je doduse sa kasnijim modelima poput 930.
 
Nadovezao sam se na tvoju priču oko drugarove ćerkice, a i ostalo što pominješ je već debelo hardverski zastarelo.
Na L930 i L1520 koji imaju isti SoC kao Nexus 5 se otvara bez kašnjenja.
 
Najbolje bi bilo kad pomisliš, da se upali! Daj ne lupetajte gluposti!
Imam Nikona, uređah koji je namenjen takvim situcijama, pa ne bi stigao ne vreme... Stavite malo prst na čelo, pa razmislite...
Sad se neko krevelji, oko spazi i misao se pretoči u pokret ruke, koja aktivira kameru, sve skupa 5 sekundi!
I?
Baš me boli "k" hoću li slikati ili ne...
Najbolje da u toj hitrosti isklizne iz ruke mobilni i skrca touch... Pa da se častim novim telefonom... Pošto mi se baš i ne isplati davati 155€ za org. touch.
Stvarno niste na šestar...
 
Bravo, neko sad sa IP6 koji neznam za sekundu ima spremnu kameru na raspolaganju moze da uhvati savrseni momenat koji upravo snimi okom, da da...
Ovde se pise nesto tek da se zamera, nema tu nikakve ozbiljnosti.. Ja nikada sa 1020 nisam propustio nista iako mu treba malo vise od 3s da otvori kameru i 3 s da snimi sliku, ali raw+jpeg danas je to bas nesto na telefonu...
 
Zar nisam pomenuo i skuplje modele? Pricam iz iskustva sa posla sa 1020, 925, 920.. I mnogo je sporije u poredjenu sa recimo, Nexus 5, ili iP5/6 kamerama. Dovoljno sporije da propustis ovakve pomenute trenutke.. Ne znam kako je doduse sa kasnijim modelima poput 930.

Lumia camera 5.0 je skoro instant . Na svim pure view modeilma na koje ona moze da se instalira. I sigurno nece moci pre da pokrene na ip6 koji nema hardversko dugme za kameru.

A na 520 vec to je druga prica telefon od 100e i manje .

Mada meni na 720 od pritiska dugmeda za kameru sa sve zadrzavanjem na njega ne treba vise od 4-5s da bude spreman da slika. Na Lumia kameri treba moza 2-4 sekunde vise.
 
Poslednja izmena:
Bravo, neko sad sa IP6 koji neznam za sekundu ima spremnu kameru na raspolaganju moze da uhvati savrseni momenat koji upravo snimi okom, da da...
Ovde se pise nesto tek da se zamera, nema tu nikakve ozbiljnosti.. Ja nikada sa 1020 nisam propustio nista iako mu treba malo vise od 3s da otvori kameru i 3 s da snimi sliku, ali raw+jpeg danas je to bas nesto na telefonu...

Lumia camera 5.0 je skoro instant . Na svim pure view modeilma na koje ona moze da se instalira. I sigurno nece moci pre da pokrene na ip6 koji nema hardversko dugme za kameru.

A na 520 vec to je druga prica telefon od 100e i manje .

Mada meni na 720 od pritiska dugmeda za kameru sa sve zadrzavanjem na njega ne treba vise od 4-5s da bude spreman da slika. Na Lumia kameri treba moza 2-4 sekunde vise.

Drugari, nemoj da ste botovi, nekad je stvarno zamarajuce.. I ja sam WP korisnik, verovatno ce biti i sledeci telefon, al ono malo objektivnosti?

5, 6, 7 sekundi naspram ODMA'? Ne morate i takve stvari da branite. Dakle ne pricam o 5.0 verziji i novim modelima, jer ne znam kako je, pricam o vasim komentarima koji su nekad komicni. Nikad nista nije strasno, i tako se skupi 24 stvari koje 'nisu strasne'..
 
Pa i ja kada drzim Lumia Cameru u pozadini odma je vraca u rad, to je nesto drugo.. Koliko treba IP iz zakljucanog moda do momenta kada treba da opalis fotku? Odma, da jeste juce, sem ako nisi modovao neko Camera dugme sa strane :D Borise ako si u drustvu ljudi koji koriste IP i Droid, kapiram zasto ti je frka sto koristis WP.
 
Poslednja izmena:
Ajmo opet, preinstalirana kamera app dovoljno brzo otvara, lumia camera app treba nešto više vremena ali realno, uvek imaš opciju da uzmeš Ip6 I rešiš problem trajno :)
 
Ne može nikako da bude odmah na iphonu . Nema taster za kameru .

Lumia camera jeste sporija na slabijim modelima ,tu nema spora , lično koristim običnu kameru zbog brzine i na lumia 630 mi treba 3 sekunde sa običnom kamerom. Dakle da pritisnem taster za otključavanje, i spustim action centar i kliknem kameru. Ukupno 5 sekundi da otljuča otvori kameru i sačuva sliku. Što nikako nije mnogo vremena. Da lumia 630 ima taster bilo bi i kraće vreme, kao i na drugim lumiama sa tasterom.

Dakle pričamo realno, nedostatke wp ima i to dosta i treba potencirati pojedine , ovde niđe veze .

Evo imam pri ruci samsung galaxy core , sličan telefon kao i lumia 520 otprilike . Treba mu 7 sekundi za otključavanje i slikanje. Tako da je najmanje ovde problem do sistema.
 
Poslednja izmena:
Ajmo opet, preinstalirana kamera app dovoljno brzo otvara, lumia camera app treba nešto više vremena ali realno, uvek imaš opciju da uzmeš Ip6 I rešiš problem trajno :)



Da upravu si ali samo po brzini, po svemu drugom kamera na 1020 brise pod sa IP ;)
 
Slažem se. Poenta posta i jeste da je poređenje generalno glupo i da Ip6 ni po kojem kriterijumu ne može da se nađe u ovoj temi. L1020 tek nema smisla stavljati u ovaj kontekst :)
 
Drugari, nemoj da ste botovi, nekad je stvarno zamarajuce.. I ja sam WP korisnik, verovatno ce biti i sledeci telefon, al ono malo objektivnosti?

5, 6, 7 sekundi naspram ODMA'? Ne morate i takve stvari da branite. Dakle ne pricam o 5.0 verziji i novim modelima, jer ne znam kako je, pricam o vasim komentarima koji su nekad komicni. Nikad nista nije strasno, i tako se skupi 24 stvari koje 'nisu strasne'..

Ja sam rekao da je skoro instant na lumia kameri 5.0 . Koja je samo na novijim lumiama.

A ti ako ocekujes od 520 da ti otvara kameru odma kao sto je otvara ip6 to je bas malo povise nerealno :) . Bez obzira o kom se sistemu radi.

Ne moze da ti bude strasno sto treba 5 s da pokrene kameru telefon od ispod 100e nov i 512 rama itd ...

To sto ti pricas je kao da kazes kad kupis fijat punto za 13000e i ocekujes da do stotke ide za 5-6-7 s kao drugarev bmw seria 7 od 40000-60000e :D
 
Brzina i auto mod, sve sto je potrebno prosecnom korisniku :) Meni na Z2 pali instant, brze nego 930. Ali mi nedostaje manual sa 930.

Jel si instalirao onu 5.0 svud redom po netu po klipovima pokazuju kako je pokrece gotovo instant.

No nije tema za to sad. Rade na brzini pokretanja kamere to se vidi i sada sa tom novom app . A sigurno i da rade na tome i na defoltnoj kameri na win10
 
Jel si instalirao onu 5.0 svud redom po netu po klipovima pokazuju kako je pokrece gotovo instant.

No nije tema za to sad. Rade na brzini pokretanja kamere to se vidi i sada sa tom novom app . A sigurno i da rade na tome i na defoltnoj kameri na win10

Da daa, lumia cam 5 i denim. I brze je na sony-u. Ali manual mod je definitivno najbolji na nokia app-u :) Ko jos kupuje punto za 13k? :d
 
Da daa, lumia cam 5 i denim. I brze je na sony-u. Ali manual mod je definitivno najbolji na nokia app-u :) Ko jos kupuje punto za 13k? :d

Sad gledam klip delay je samo koliko ona animacija pokretanja sa starta to je to i odmah je sprena za slikanje.

Haha... Mozda sam dao los primer. Lupio sam . Ali to sto on poredi 520 i 5-7 sekundi vs ip6 i ODMA , to je isto takvo poredjenje :D .

Ja da budem iskren ne znam za sledeci telefon sta cu da radim. Sigurno necu da kupujem novi win telefon dok ne vidim full windows 10 . Tek ako mi se svidi 10 mogu da ulozim novac u novi win tel.

A da budem iskren do sada prikazano bar kozmeticki i ne uliva neko poverenje da ce da mi se svidi .

Mada uzeo bi 930 sa win 8.1 i ne bi prebacao na win 10 nikad i bio bih prezadovoljan.



Btw ne znam da li ste videli onaj blind test na phonearena gde je lumia 930 pobedila malo iznad note 4 ali oduvala ip6
 
Poslednja izmena:
Odlicna je 930 za fotkanje ali je treba podesiti lepo :) Ja ne znam dal cu se vracati na win, mnogo me nervira kako upravlja ram-om
 
Ja jedva cekam da se vratim :D

Doduse moraju neke stvari da se poklope...

- ebank aplikacija
- baterija kao sto mi je na OPO

Bez toga ni ne pomisljam nazad. Mada sada ni ne znam na sta bih presao. Ovako ostalo, da, i meni nedostaje kamera na Lumiji. I ceo sistem mi je mnogo lepsi i prijatniji za oko. Postujem ukuse ali ovaj Android mi je kriminalan po tom pitanju. I ne, ne zelim ja da cackam i menjam jer to nije to.

Sa druge strane, ozbiljno me nervira stanje sa azuriranjem aplikacija na WP. No svestan sam da to diktira broj korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno