Šta je novo?

Windows (phone) 10

Groove player kada se pokrene, pritisneš Win taster da se vratiš na desktop, smrzne ceo display.Jedino vađenje baterije pomaže.
Kamera ne radi.
Relativno često ume da smrzne ceo sistem na pokretanje bilo koje aplikacije.
 
Groove player kada se pokrene, pritisneš Win taster da se vratiš na desktop, smrzne ceo display.Jedino vađenje baterije pomaže.
Kamera ne radi.
Relativno često ume da smrzne ceo sistem na pokretanje bilo koje aplikacije.


To je do tvog telefona,nemam takve probleme.

Koji telefon,da li si radio hard reset?
 
Nemam ni ja,meni groove stane posle dve pesme kad je ekran zakljucan al ne zabaguje ceo tel ,mada nisam ga testirao na najnovijem buildu :)
 
Lumia520.
Imao sam Win 8.1, preko Insider-a sam odradio Win10 i tu se zeznuo,jer je on posle povukao backup od Win8.1 sa OneDrive-a,jer posle update-a na Win10 se sve vratilo kako je i bilo u Win8.1..tada se svašta nešto dešavalo..nisam imao tastaturu,recimo, ni u jednom aplikaciji..ni u Viber-u, ni Messenger-u, nigde.
Posle toga sam odradio Reset fona iz System/About i kada je nanovo odradio update na WP10, sve je proradilo puno bolje..ali još uvek kamera ne radi.Kamera radi..ali kada hocu da napravim fotku,ili video..ništa se ne dešava..a i ,uzgred, u Devices/Default Camera , mogu samo da izaberem Camera, nema kao ranije Nokia ili Microsoft smart camera.
Kada sam hteo da sinhronizujem, tj. učitam muziku sa OneDrive-a, bilo u toku reprodukcije, ili je dovoljno samo otvoriti Groove player, pritiskom na Win taster, smrzava ceo fon.
Takođe, bezveze je sto se na Back strelicu aplikacije ne zatvaraju,vec ostaju u RAM-u.
Takodje je bezveze što su Close, tj. krstić za zatvaranje aplikacija promenili,pa promašim po nekoliko puta dok ne zatvorim,jednom rukom, aplikaciju. Na WP8.1 taj krstić u vrhu aplikacije je bio drugačiji i praktičniji..ili se još nisam privikao..
HereMaps ne postoje kod mene, samo Maps.
Edge je sporiji nego prethodni IE.
Skype video (nova aplikacija) se otvarala, sada se otvara večno..tako da mora zatvaranje na krstič.
Zezao sam se ovih dana,pa sam ga nabudžio :), samo mi fali da odradim ponovo Reset :(
Čekam nove ispravke ili generalnu verziju u januaru, nadam se da ce sve proraditi.
 
Poslednja izmena:
Meni se najpozdanije pokazalo da stavim čist Windows Phone 8.1 sa default podešavanjima, pustim ga da odradi update a zatim instaliram upgrade na Windows 10 Mobile. Kada se i Windows 10 Mobile apdejtuje onda ga podešavam, brišem nepotrebne aplikacije i instaliram ono što mi treba. Sve to na L640 DS.

Ni ovako nije uvek sve bajno jer mi trenutno live tile za People ne prikazuje slike kontakata ali bar ostatak sistema radi kako treba. Možda je ovo do People aplikacije, videću kad je apdejtuju.
 
Tako sam i ja odradio.
Imao sam full wp8.1 sa svim updates, podešavanjima..i preko Insider-a odradio upgrade na wp10.
Posle toga nisam imao tastaturu ni u jednoj aplikaciji.
Odradio sam Reset fona iz About..i posle toga je sve proradilo..osim kamere ,koja jos uvek ne radi.
U medjuvremenu je došao na red Groove player ..i to je što sam napisao u prethodnom postu.
 
Ne preporucujem jos uvek win 10 na sd200 sa 512 mb rama ,koliko vidim ti modeli najvise zezaju ,a sto se tice ovog da se ne gasi ni jedna aplikacija na back ,to j tacno al te aplikacije ne stoje u ram memoriji vec se suspenduju i zato nekad prilikom vracanja vidimo resuming mada je to sad svedeno na minimum.
 
Ne preporucujem jos uvek win 10 na sd200 sa 512 mb rama ,koliko vidim ti modeli najvise zezaju ,a sto se tice ovog da se ne gasi ni jedna aplikacija na back ,to j tacno al te aplikacije ne stoje u ram memoriji vec se suspenduju i zato nekad prilikom vracanja vidimo resuming mada je to sad svedeno na minimum.

Zato ti sd 200 sa 512mb neće ni dobiti ove godine . SD 200 sa 512 je lumia 530 a ona možda i ne dobije uopšte . Možda si mislio na stare modele L620,720 ... oni imaju S4 procesor .

Lumia 435 I 512 imaju sd 200 dual I quad core ali imaju 1gb i rade ok.

Inače sređeni su glance motion data , izašle win 10 verzije .
 
Poslednja izmena:
Upravo .
Dobismo datum na glance l640 :D
 
Poslednja izmena:
Kod mene na L735 ne radi call+SMS filter :(
 
Sta ima oni da kontaji neka korisnici odluce dal ce da im bude na ekran ili ne .
 
Sta ima oni da kontaji neka korisnici odluce dal ce da im bude na ekran ili ne .


Jedino da im trazis putem Feedback app,Ali ako budes I imao dovoljno glasova,od toga nema nista do novog TH za Mobile.
 
Koji tel imas ,ne podrzava svaki ,al recimo na 8.1 je mogao samo msn weather da se stavi na glance a da bi to uradio prvo treba da prognozu stavis na lock screen a kako ova nova weather nema lock podrsku ne mozes nikako da stavis na glance .
 
Koji tel imas ,ne podrzava svaki ,al recimo na 8.1 je mogao samo msn weather da se stavi na glance a da bi to uradio prvo treba da prognozu stavis na lock screen a kako ova nova weather nema lock podrsku ne mozes nikako da stavis na glance .


1520..ok jasno, hvala!
 
Ako npr lumia 735 dobije zvanica apdejt na win10, da li ce 730 imati bar dobru insajdersku verziju istog?
 
Mislim da Lumia kamera treba da bude specijalno samo za 1020 a da ostali koriste običnu , tako su bar pričali.

@thejk Dobiće i Lumia 730 I 735 zvanično .
 
Poslednja izmena:
Nešto mi ne radi skype danas... Preko messaging mi ne nudi uopšte opciju da odgovorim preko skypea, samo sms... A stižu poruke sa skypea kroz Messaging... A sam skype onaj stari, neće da se pokrene uopšte...
 
Meni SMS notifikacije ne rade. Slucajno otvorim Messaging, 20 sms-ova u protekla 3 dana. Outlook i dalje prikazuje neprocitane mailove (koji su naravno procitani i obrisani) i na glance i na live tile. Izdrzacu dok ne izadje zvanicna verzija, posle toga bude li neki ovakav bug tacno telefon ima da leti ka zidu.
 
Meni SMS notifikacije ne rade. Slucajno otvorim Messaging, 20 sms-ova u protekla 3 dana. Outlook i dalje prikazuje neprocitane mailove (koji su naravno procitani i obrisani) i na glance i na live tile. Izdrzacu dok ne izadje zvanicna verzija, posle toga bude li neki ovakav bug tacno telefon ima da leti ka zidu.

Radi ti u pozadini messaging i ne stiže ?

Hard reset ? Napišite sledeći put da li je rađen reset čisto da se zna...
 
Meni do juče*prekjuče stizalo, evo danas ne stize ni za Outlook ni mTalk..
 
Nazad
Vrh Dno