Šta je novo?

Windows (phone) 10

Pored odredjenog kontakta stavim fotku iz galerije..


Нисам разумео"проблем", мени се сад после HR дешава да "беже" контакти који су повезани са ФБ, тј. иако су повезани сами се одвоје.
 
Ja sam izbrisao sve fotke sto su bile pri kontaktima ( nijedan kontakt nije imao fotku u svom profilu ). Posle par dana uradio sam HR i ladno su mi se te fotke pri kontaktima vratile..pojma nemam odakle
 
Jedan off-topic... Da li je neko radi poredjenje kamere w8.1 Lumia camera i W10M microsoft camera, i ako jeste kakvi su zaključci?
 
Evo i ja sam osetio problem s notifikacijama za Whatsapp. Izbrisao i opet instalirao, jok.
Restartovao telefon, jok.
Wi-Fi ili mobilni internet, jok.

Šta raditi?

Edit: Brisanje, restart drugi put rešilo problem bar privremeno.
 
Poslednja izmena:
Jedan off-topic... Da li je neko radi poredjenje kamere w8.1 Lumia camera i W10M microsoft camera, i ako jeste kakvi su zaključci?
Ja sam nedavno radio hard reset- lumia 830. Nisam dozvolio azuriranje lumia camere, pa sam bas to uporedjivao. Bila je noc kad sam testirao i sve su slike bile sa blicem. Zakljucak: Lumia camera se brze ukljucuje.(ukljucujem preko fizickog dugmeta kamere). Sto se kvaliteta slike tice. Lumia camera mi obicno u tim nocnim uslovima nekako ispere sliku(boje). Dok windows camera je imala jace boje. Razlika se vidi i kad se zumira. Primetan je manji kvalitet slike kod windows camere. Kapiram da te isprane boje kod lc rezultuju boljem kvlitetu slike. Posto se inace(kad se ne zumira slika) ne vidi nekakva razlika odlucio sam da se resim lumia camere- nervira me da stoji da ima nadogradju non stop. Nisam probao danju, ali ne verujem da ima neke razlike. Slike sam izbrisao tako da ne mogu da postavim da se uverite.

Sent from mTalk
 
E hvala na objasnjenu. Mene polako pocinje da nervira ta mikrosoftova kamera na 930... Kvalitet ravan kameri sa 920 u odredjenim uslovima. Evo par primera u razlicitim uslovima... I ako moze neko misljenje.
WP_20160821_13_29_35_Pro.jpg WP_20160827_16_07_30_Pro.jpg WP_20160823_18_34_37_Pro.jpg
 
Ja sam nedavno radio hard reset- lumia 830. Nisam dozvolio azuriranje lumia camere, pa sam bas to uporedjivao. Bila je noc kad sam testirao i sve su slike bile sa blicem. Zakljucak: Lumia camera se brze ukljucuje.(ukljucujem preko fizickog dugmeta kamere). Sto se kvaliteta slike tice. Lumia camera mi obicno u tim nocnim uslovima nekako ispere sliku(boje). Dok windows camera je imala jace boje. Razlika se vidi i kad se zumira. Primetan je manji kvalitet slike kod windows camere. Kapiram da te isprane boje kod lc rezultuju boljem kvlitetu slike. Posto se inace(kad se ne zumira slika) ne vidi nekakva razlika odlucio sam da se resim lumia camere- nervira me da stoji da ima nadogradju non stop. Nisam probao danju, ali ne verujem da ima neke razlike. Slike sam izbrisao tako da ne mogu da postavim da se uverite.

Sent from mTalk

Ispranije boje znače veći ISO. A veći ISO obično rezultuje većom brzinom okidača (shutter speed) pa je i zamućenje na slikama manje. Uporedi ove dve vrednosti pa vidi da li je to uzrok razlike.
 
Ne mogu da uporedim. Vise nemam lumia cameru, a ni slike slikane njom.

Sent from mTalk
 
Da li je neko ovde neko probao mozda da instalira aplikaciju koju je kupio za sebe na telefon nekog clana svoje porodice? Ne znam ni da li je to moguce, mada mi se cini da ako devojka i ja napravimo dva nasa naloga na laptopu sa Windowsom 10, da cu moci na njega na njenom nalogu da instaliram neke univerzalne aplikacije koje sam kupio sebi za telefon. Jos to nisam cackao, samo sam prilicno siguran da je to moguce.

To sam samo naveo primer, a ono sto sam prvo pitao i sto me bas zanima, to je bas kako bih neku aplikaciju koju sam kupio za sebe instalirao kod nje, ako je to moguce?

I druga stvar, kako bih mogao da joj kupim aplikaciju, i da ona onda samo skine i instalira aplikaciju na svom telefonu. Bez da ja sad njoj "posalji mi molim te lozinku, pa cu ja ovo ili ono", ili kakve su vec kombinacije moguce. :)
 
Bio bih najblaže rečeno iznenađen da su takva muvanja moguća. Aplikacija se vezuje za tvoj MS nalog i samo sa kad je taj nalog aktivan na uređaju ona može da se koristi.

Sent from mTalk
 
Zapravo se ne bih slozio da je tako nesto muvanje. Barem kad je PC u pitanju, inace porodice do sad tako uvek i radile - nisu pravile nalog za svakog clana, nego jedan nalog koji svi zajedno koriste. Barem je kod mene to slucaj. Ako kupim neku igru u Windows prodavnici, onda hocu da moze i moj brat da je igra, ali bez da on sedne za kompjuter i da lepo gospodski cita sve moje mejlove, konverzacije sa Skype-a, i sta sve ne. :)

U sustini, to je nesto sto je Microsoft vec od starijih operativnih sistema gura (Windows 7 na primer, toliko sam siguran) - da svako treba da ima svoj nalog. Ljudi se tome opiru, ali to je zapravo i dobro da bude tako. Dobro je na isti nacin kao sto je dobro kad te neko natera da unosis svoju lozinku svaki put kad zelis da koristis kompjuter.

Da, i na ovaj nacin ne mozes sa beskonacno mnogo ljudi da delis aplikaciju, mozes da delis sa maksimum 4 clana porodice, odnosno vas ukupno 5 moze da koristi aplikaciju koja je jednom kupljena. To sam siguran, mozete pogledati ovaj tekst, lepo je objasnjeno kako se radi. Pa i Steam ima opciju da delis igru sa clanovima porodice, samo sto na Steamu taj clan porodice mora biti online dok igra, a vlasnik ne mora biti online. Long live Gaben. :D
https://blogs.msdn.microsoft.com/henrikn/2015/12/25/sharing-windows-10-store-apps-with-your-family/
cxEcfCP.jpg


A ono sto mi je nejasno to je da li mogu devojcin telefon da uzmem u ruke, i na isti onaj opisan nacin da se ulogujem kod nje na telefonu u Prodavnicu, i da skinem za nju aplikaciju koju sam ja kupio. :) Moguce je da to i nije moguce da se uradi, i slazem se da bi u tom slucaju to bilo malko u muvanje - barem kad pricamo o telefonima. :) Ali ako generalno pricamo o univerzalnim aplikacijama, da nisu ovo omogucili - to bi bilo *****ski. Onda bi ljude terali da prave po jedan porodicni nalog, i na njemu da sve kupuju, i tako da se nesto koristi sa celom porodicom, ali onda bi se izgubio dobar deo prednosti vezanih za univerzalne aplikacije, i ko bi ih kao takve kupovao u prodavnici... Na kompjuteru ih onda ne bi ni koristili osim ako su besplatne.

Ono sto bi bila zgodna aplikacija na primer, i koju bi bilo dobro podeliti sa ostalima, bi bila Photo Scan - ako uzmes 2u1 uredjaj, pa onda mozemo i devojka i ja da ga koristimo... To sam samo lupio primer, nije mi sad konkretno to u glavi.


EDIT: Ali da se jos malo nadovezem na ovo sto sam pominjao Windows 10 - i to je sad jedna od super stvari koje su stigle sa njim. Ranije, ako si roditelj i imas Windows 7, mozes biti skroz nesvestan da ti sam sistem omogucava da nadzires svoju decu dok su na internetu, da im onemogucis pristup internetu, koliko da koriste kompjuter, sta tacno smeju da posecuju, i tako dalje... Mozda bi neko cak i kupovao neki program koji bi mu ovo omogucavao, ili bi tako nesto krekovao, a mislim da je i jedno i drugo bezveze raditi kad vec imas sve to besplatno od Microsofta. Samo sto u Windows 7 moras da instaliras Family Safety, i da napravis deciji nalog na kompjuteru koji ce oni koristiti (ili vise takvih naloga, tj. za svako dete po jedan, sto je jos bolje), i onda sve da podesis. Na Windows 10 sa druge strane ti kad dodajes drugi korisnicki nalog biras kakav je taj drugi korisnicki nalog - da li je stranac, da li je odrastao clan porodice, ili je dete, i nema sta da citas na netu kako to da se uradi i pitas se da li je moguce, nego ti sistem sam kaze cim krenes da pravis nalog.

U tom smislu, Windows 10 mi se svidja, ima raznih takvih stvari. :)
 
Poslednja izmena:
Zapravo se ne bih slozio da je tako nesto muvanje. Barem kad je PC u pitanju, inace porodice do sad tako uvek i radile - nisu pravile nalog za svakog clana, nego jedan nalog koji svi zajedno koriste. Barem je kod mene to slucaj. Ako kupim neku igru u Windows prodavnici, onda hocu da moze i moj brat da je igra, ali bez da on sedne za kompjuter i da lepo gospodski cita sve moje mejlove, konverzacije sa Skype-a, i sta sve ne. :)

Ako windows store ima neki "family plan" onda to moze, ako nema onda ne.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ima. Ono sto sam video za kompjuter:

Napravis jos jedan korisnicki nalog, i dodas da ti taj drugi nalog bude za clana porodice (u procesu pravljenja ti to bude ponudjeno, i posalje se mejl tom drugom clanu, pa kad i on prihvati, nalozi vam budu povezani kao clanovi porodice).

Onda se ulogujes na taj drugi korisnicki nalog koji si napravio za clana porodice, otvoris Prodavnicu, izlogujes se iz prodavnice gde si bio prethodno ulogovan kao taj clan porodice, ulogujes se u Prodavnicu kao ti, nadjes aplikaciju koju bi da mu instaliras, i onda se izlogujes iz Prodavnice, ulogujes se ponovo za njega (ili ga pustis da se on sam uloguje kasnije, verovatno mu ne znas lozinku), i to je to. Oboje imate tu aplikaciju koju si ti kupio. Ali, ovo kazem da radi na kompjuteru na kome oboje imate korisnicke naloge. Na telefonu moguce da ne radi...

No probacu to na njenom telefonu jednom prilikom. :) Na telefonu ako funkcionise - onda bi to islo ovako:
-dodas nekoga da ti bude clan porodice (to mozes da uradis ovde: https://account.microsoft.com/family#/ )
-probas sa svojim nalogom da se ulogujes kod njega/njena telefonu u Prodavnicu , i da vidis ako mozes da mu/joj instaliras aplikaciju koju si ti kupio, a on/ona ne.

Ako tako na telefonu ne radi, onda skoro sigurno ne radi na telefonu nikako.
 
Poslednja izmena:
Da, biras izmedju ranije napravljenih backupa koji ces da povuces, i imas jednu opciju da ne povlacis ni jedan backup i da sve rucno ispodesavas iz pocetka.

Ni to nije losa opcija, ja sam jednom ranije samo napravio screenshotove aplikacija koje sam imao pre hard reseta na telefonu, i screenshot pocetnog ekrana, a ostalo sve znam kako mi je nasmesteno. Naravno, postoji i ta mogucnost da gledas u Prodavnici koje sve aplikacije posedujes, pa medju njima da biras sta zelis - to je isto brz metod, neko je ovde to ranije pomenuo.
 
Ako ne zelim nijedan od prethodnih backupova i ako zelim sve iz pocetka da podesim, gde mi se nalazi tacno ta opcija ? Jel bese kad prodjem sigurnosnu proveru ( verifikaciju ) pa onda ?
 
Tako nesto, ja mislim da ti se to ponudi odmah nakon sto se ulogujes na svoj nalog tokom hard reseta, a to za verifikaciju zavisi od coveka do coveka. Ako si podesio na nalogu da imas verifikaciju kad hoces da se ulogujes, onda ces nakon unosenja sifre trebati da uradis i tu verifikaciju, i onda valjda imas opciju da biras sta ces - backup, ili iznova. Na ta dva sam zajedno mislio pod "kad se ulogujes".
 
Microsoft me najviše nervira jer traži dodatni mail. Za razliku od Google.
 
Ne moras da imas dodatni mejl. Slicno kao i na Google-u, imas opcije:
-dodatni mejl za verifikaciju (sto moze da ti nema smisla, ali je dobra opcija)
-broj telefona za verifikaciju (sto je besmisleno ako ti stize sms na telefon, a ti na telefonu radis hard reset :p )
-aplikacija za telefon za verifikaciju koja lepo radi, ali kao i kod telefonskog broja - neces bas moci da je koristis dok radis hard reset. :p

Ovo za mejl mi je najbolja opcija, i ko bi hteo da bude bas bas oprezan mogao bi da napravi tako neki dodatni mejl kome ne bi moglo da se pristupi iz mejla koji se stalno koristi (mozda da mu se moze pristupiti pomocu telefonskog broja, moze se tako mejl napraviti), i da taj mejl moze da bude iskoriscen za "two step verification" tokom hard reseta.

Naravno, pitanje je da li imamo toliko sta da cuvamo kao da smo Pentagon. :D



Inace, vezano za ono sto sam pricao ranije, ulogovao sam se kod sebe malopre u Prodavnici sa nalogom od moje devojke. One aplikacije koje ona nije kupila ja nisam mogao da skinem, a kad sam za nju kupio neku aplikaciju, onda sam mogao da je preuzmem. Ne mogu biti skroz siguran, ali prilicno sam siguran da je ipak moguce instalirati nekome aplikacije na telefon, a koje si ti kupio a on nije. Ne mogu reci samo da li posle te aplikacije rade i kad se izlogujes, i obrises svoj mejl sa tog telefona nakon ucinjenog "zahvata". Znaci, ovako ti njemu ne bi poklonio svoju aplikaciju, nego bi mu je instalirao. Mozda je potrebno imati tu osobu dodatu kao clana porodice.

Jos da dodam, ovde ocigledno postoji jedna greska - kad sam dodavao njen nalog uneo sam njenu sifru, a posle me je pitao telefon i za PIN, a ja sam ukucao svoj pin, i to je tako proslo. :) ...tako da je moguce da ovo sto opisujem radi na telefonima (ako radi kako ja zamisljam) i zahvaljujuci propustu Microsofta. :)
 
Haha, nemojte ipak ono da pokusavate sa prodavnicom, moguce da sam zeznuo nesto sad s tim... :D Sad skidao neku aplikaciju, i dva puta mi islo ono downloading i tako to, i imao sam neki error dok sam azurirao CC Player... Sad taj error resen, ali ipak, ko zna... :)

EDIT: Izgleda da je ipak OK sada, ali poceo je nesto da brlja, radio sam mu soft reset... Ne verujem da je slucajnost sto sam bas danas cackao ono oko prodavnice.
 
Poslednja izmena:
Jeste, a ako neko i ima, uloguje se preko kompjutera, ode u Security, i isključi two step verification, ili kako ga već zovu...
 
Ranije kad sam stavljao osvetljenje na automatic u mrklom mraku tel je svetlio slabije nego na low ,dok sad na automatic svetli negde kao da je na medium i ne moze slabije od toga .

Sent from mTalk
 
To nisam poredio sad u poslednje vreme, mada sto smo vec svi sigurno primetili - u mrklom mraku kad ukljucimo battery saver ekran manje svetli nego kad je na automatic ili na low. Po meni, i to su trebali da naprave da bude isto, tj. ako je mrkli mrak da bude kao kad je battery saver upaljen, a ako ne i jos manje da bude osvetljen ekran. Nema potrebe, a jos mi i smeta to tako u mraku...


E, i da se zahvalim onima koji su preporucivali Mozo poklopce za baterije i maske. Uzeo sam za devojku poklopac za bateriju koji joj se svideo, poklopac je odlican, ima lepsu povrsinu od originalnog, a i deluje i kvalitetnije. I jos su mi poslali jedan dodatno poklopac kao poklon.
 
Posto mi na temi o lumii 640 niko ne odgovara, ajde da probam i tu.. Naime od kad sam stavio wm10 na tel uopste mi ne radi aplikacija Runtastic me( aplikacija za merenje predjenih koraka), dok mi je na win 8.1 radila sasvim normalno i prikupljala podatke sa lumia pokreta.. Ovde odmah pri prvom ulasku dobio sam informaciju da na ovom telefonu nije moguce pracenje :mad: A da pri tome u postavkama pa u dodaci, lumia pokret pise da jedna aplikacija prikuplja podatke i to je runtastic me, ali u aplikaciji stalno stoji na 0 i nudi mi da kupim njihovu opremu kako bi mogao da mi meri predjeni korake.. Nadam se da postoji neko resenje posto tu aplikaciju bas koristim.. Al kako mi se cini da zbog slika na viberu i ove aplikacije cu se vratiti ponovo na 8.1 ovo me bas iritira
 
Nazad
Vrh Dno