Šta je novo?

Problem sa ''pistanjem'' lap topa

Ja sam imao dell laptop i7 i 8870m grafikom, pistanje se javljalo u slucaju kad se udje u zahtevnu igru to jest kad se aktivira 8870m grafika. Daljim istrazivanjem sam otkrio da masa dell laptopova ima problem sa takozvanim "coil whine" ili ti pistanlje nekog namotaja. tako da je to kod mene bio problem. Ja sam laptop vratio prodavcu zato sto nisam podnosio to pistanje. Nadam se da sam ti bar malo pomogao. pozz
 
Igram Total War Rome 2..i imam problem,nikako mi ne prebacuje High performance grafiku već i pod podešavanjem za High pokreće igru sa Intelovom grafikom....Da li neko ima kakav predlog za rešenje ove glup.sti
 
Igram Total War Rome 2..i imam problem,nikako mi ne prebacuje High performance grafiku već i pod podešavanjem za High pokreće igru sa Intelovom grafikom....Da li neko ima kakav predlog za rešenje ove glup.sti

Evo ti za Nvidia graficku, znaci udjes u Nvidia Cpanel i podesis ovde :

nvidia cp.jpg


Ja sam imao dell laptop i7 i 8870m grafikom, pistanje se javljalo u slucaju kad se udje u zahtevnu igru to jest kad se aktivira 8870m grafika. Daljim istrazivanjem sam otkrio da masa dell laptopova ima problem sa takozvanim "coil whine" ili ti pistanlje nekog namotaja. tako da je to kod mene bio problem. Ja sam laptop vratio prodavcu zato sto nisam podnosio to pistanje. Nadam se da sam ti bar malo pomogao. pozz

Hm a meni se desava ovako cak i kada lap top stoji upaljen znaci nista nije pokrenuto na njemu...
Reci mi jel to pistanje normalno i koliko ucestalo je pistao kod tebe ?


Kod mene se od zadnjeg obaranja sistema pre oko 7 dana desava to da nece da mi prihvati drajvere za grafiku :wall:
Ubih se al ne znam sta nije u redu, do sada je sve bilo kako treba i slika normalna... instalira on drajvere i sve, ali imam anomalije tipa prelamanja ekrana kada se pomera slika, i na YT klipovina tacno se vide kako da to nazovem ne znam ni sam nije slika jasna i ''nepomicna'' kakva treba da bude, nego se sve crtice pojavljuju kada se slika pomera... Do sada je sve bilo u redu ne znam otkuda ovo od zadnjeg obaranja sistema ovako :wall:
 
Problem je pronadjen sto se tice ovog pistanja i cvoktanja, u pitanju je HDD, on brljavi zestoko.

uxDySv2.jpg

UlAgs3G.jpg


E sada mene zanimaju vasa misljenja... Uredjaj je jos pod garancijom, jos koji mesec, ovo mi par puta na dan pisti i cvokti, takodje primecujem da sistem pocinje da zeza da ne radi brzo kao sto treba da radi, cekam na neke stvari dosta, Fotosop se otvara npr i dok klinem na new tab u pocetku treba mu sve skupa 45 sekundi, sto sa ovom masinom koja ima 8 gb rama i i7 mora da izvrsava mnogo brze i izvrsavalo je pre dok je sve bilo u redu...

Onda tako primecujem na jos neke stvari da se ceka duze nego pre, al nebitno je poenta je da uredjaj ne radi kako treba to jest HDD + ovaj problem od zadnjeg obaranja Windowsa sto mi se ekran prelama i iskacu te kako da ih nazovem pukotine i jednostavno slika nije kakva treba da bude, ubio sam se sa drajverima, ali nece pa nece, e sada ja ne vidim kakve to veze moze da ima sa HDD-om, ali dok je ovaj problem na snazi ja ne znam sta drugo da mislim i dok se ovo ne resi ne znam da li do toga ili nije, mada mi deluje da nema logike da bude to povezano sa tim, al ajde sad stalno se desavaju neke cudne stvari.

Zanima me sta mislite od svega ovog navedenog da li kada odnesem LT u servis imam pravo na reklamaciju i zamenu hard diska novim ?
 
Apsolutno imaš pravo i zameniće ti HDD...a moguće i ceo komp ako nemaju adekvatnu zamenu.Jer kad je lap pod garancijom imaju obavezu ugradnje sertifikovanih komponenti...a ako njih nema,lap ide ceo na zamenu
 
@Animal, drago mi je da ste rešili problem sa pištanjem. Inače, kod pojedinih modela računara sa starijim generacijama Intel Core procesora (Sandy Bridge na primer) se dešava pištanje naponskog dela matične ploče u trenucima kada procesor odlazi u IDLE režim rada. Problem se rešava tako što se IDLE režim za procesor u potpunosti isključi, a ovo je moguće uraditi na više načina, na primer dodavanjem ključa u Registry bazu ili nekom free aplikacijom. Procesor će tada uvek raditi u high-performance režimu, što će se kod laptop računara odraziti na autonomiju baterije, ali pištanje će momentalno prestati.
 
Naime uredjaj sam predao na servis sa detaljnim opisom kvara i slikama ovim sto sam postavio i ovde na forum, 23.1.2015..., dani su prolazili nisam imao nikakvo obavestenje o uredjaju. Nakon petnaestak dana sam pozvao prodavnicu gde sam kupio, spojili su me na njihov servis, gde sam dobio odgovor da je uredjaj prosledjen u ovlasceni servis i da oni tu nisu utvrdili nikakav kvar, a kvar su pokusali da utvrde tako sto su pokrenuli diagnostic scan od Della, mozes misliti... To sam i ja isto pokretao nije nista naslo, ali konkretno ja sam im dao sta je problem i kako se manifestuje sve lepo napisao ne znam sta mudruju sada tu. I dalje se desava to da je proslo evo u ponedeljak znaci sutra mesec dana kako sam ja bez uredjaja a nemam nikakvu informaciju 99 % ne bi ni znao da je otisao u ovlasceni servis da ja nisam zvao da pitam sta se desava.

E sada meni na ovom reklamacionom reversu koji sam dobio kada sam predao lap top pise :
''Radnik na prijemu prilikom predaje uredjaja vrsi samo osnovni vizuelni pregled...................Nakon toga salje uredjaj u ovlasceni servis koji je u obavezi da se unutar 7 dana od dospeca neispravnog uredjaja kod njih se javi kupcu sa dijagnostikom kvara''.

Javljanja dakle nije nikakvog bilo morao sam ja da zovem i zadnje je to sto sam dobio da je uredjaj u ovlascenom servisu i da se valjda ceka odgovor od njih, nema sta drugo... Kada sam predavao garanciju video sam da pise PIN computers pa pretpostavljam da je kod njih uredjaj, zanima me sada iz vasih iskustava koliko sam ja duzan da cekam jos i da budem bez uredjaja, jer na garanciji konkretno nista ne pise sem da su duzni da se jave sa dijagnostikom kvara u roku od 7 dana ?

@Animal, drago mi je da ste rešili problem sa pištanjem. Inače, kod pojedinih modela računara sa starijim generacijama Intel Core procesora (Sandy Bridge na primer) se dešava pištanje naponskog dela matične ploče u trenucima kada procesor odlazi u IDLE režim rada. Problem se rešava tako što se IDLE režim za procesor u potpunosti isključi, a ovo je moguće uraditi na više načina, na primer dodavanjem ključa u Registry bazu ili nekom free aplikacijom. Procesor će tada uvek raditi u high-performance režimu, što će se kod laptop računara odraziti na autonomiju baterije, ali pištanje će momentalno prestati.

Nisam ja nista resio, ja sam samo pronasao ''kvar'' a resenja jos nema.
Znimljivo, ali ko zna kakvo je to pistanje pretpostavljam da nije isto kao ovo, lepo je znati, ali konkretno ovde je HDD problem.
 
Meni istu stvar rekli...isto okooo 20-ak dana prošlo
 
Servis je obavezan da u roku od 7 dana obavesti kupca o nacinu resavanja reklamacije, a u roku od 45 ili 30, ne znam tacno, da resi reklamaciju. Ukoliko se rok iz odredjenih eazloga ne moze ispostivati duzni su da kupca na vreme obaveste.
 
Naime uredjaj sam predao na servis sa detaljnim opisom kvara i slikama ovim sto sam postavio i ovde na forum, 23.1.2015..., dani su prolazili nisam imao nikakvo obavestenje o uredjaju. Nakon petnaestak dana sam pozvao prodavnicu gde sam kupio, spojili su me na njihov servis, gde sam dobio odgovor da je uredjaj prosledjen u ovlasceni servis i da oni tu nisu utvrdili nikakav kvar, a kvar su pokusali da utvrde tako sto su pokrenuli diagnostic scan od Della, mozes misliti... To sam i ja isto pokretao nije nista naslo, ali konkretno ja sam im dao sta je problem i kako se manifestuje sve lepo napisao ne znam sta mudruju sada tu. I dalje se desava to da je proslo evo u ponedeljak znaci sutra mesec dana kako sam ja bez uredjaja a nemam nikakvu informaciju 99 % ne bi ni znao da je otisao u ovlasceni servis da ja nisam zvao da pitam sta se desava.

E sada meni na ovom reklamacionom reversu koji sam dobio kada sam predao lap top pise :
''Radnik na prijemu prilikom predaje uredjaja vrsi samo osnovni vizuelni pregled...................Nakon toga salje uredjaj u ovlasceni servis koji je u obavezi da se unutar 7 dana od dospeca neispravnog uredjaja kod njih se javi kupcu sa dijagnostikom kvara''.

Javljanja dakle nije nikakvog bilo morao sam ja da zovem i zadnje je to sto sam dobio da je uredjaj u ovlascenom servisu i da se valjda ceka odgovor od njih, nema sta drugo... Kada sam predavao garanciju video sam da pise PIN computers pa pretpostavljam da je kod njih uredjaj, zanima me sada iz vasih iskustava koliko sam ja duzan da cekam jos i da budem bez uredjaja, jer na garanciji konkretno nista ne pise sem da su duzni da se jave sa dijagnostikom kvara u roku od 7 dana ?



Nisam ja nista resio, ja sam samo pronasao ''kvar'' a resenja jos nema.
Znimljivo, ali ko zna kakvo je to pistanje pretpostavljam da nije isto kao ovo, lepo je znati, ali konkretno ovde je HDD problem.

Zovi sutra radnju gde si dao uredjaj i trazi da saznaju sta se desava sa njim. Takodje, trazi papir od ovlascenog servisa na kome mora da pise datum kada je servis zavrsen...
Pojedine prodavnice cesto iz samo njima znanih razloga drze robu po nedelju dana pre nego sto je posalju u servis, pa ako je proslo nedelju dana od kada je servis zavrsen, mozes biti siguran da je bar toliko trebalo i da se posalje :)
 
Pa izgleda da mi nema druge nego ja da zovem.
Ako neko ima informaciju za PIN za koliko su obavezni da izvrse servis, neka podeli ovde, posto meni nista na garanciji konkretno ne pise.
 
Uredjaj se ne nosi u radnju, vec se salje u ovlasceni servis koji ti stoji na garanciji.
Prodavnice dobijaju robu jednom nedeljno, tako da je to cekanje na slanje ustvari cekanje da dodje kurirska sluzba po redovnom rasporedu. Jedino ako mislis da si toliko bitan pa da zakazu sluzbu samo za tvoj laptop...
Elem, trebao si da saljes direktno servisu da ne gubis vreme. Ovako ces cekati i kad se zavrsi servis...
 
Uredjaj se ne nosi u radnju, vec se salje u ovlasceni servis koji ti stoji na garanciji.
Prodavnice dobijaju robu jednom nedeljno, tako da je to cekanje na slanje ustvari cekanje da dodje kurirska sluzba po redovnom rasporedu. Jedino ako mislis da si toliko bitan pa da zakazu sluzbu samo za tvoj laptop...
Elem, trebao si da saljes direktno servisu da ne gubis vreme. Ovako ces cekati i kad se zavrsi servis...

Ovo uopste nije tacno ne znam ko te je informisao sa ovim nebulozama. Prva stvar kod firme gde ja kupujem vec 10 godina stvari idu tim tokom, da prvo njihov servis pokusa da otkloni kvar ako ne uspe uredjaj tek onda ide u ovlasceni servis, takva je politika od kada postoje. Sto se tice zamene uredjaja, vracanja novca i ostalih stvari to mora da odobri ovlasceni servis, a prodavnica gde si kupio tebi vraca novac/daje novi uredjaj ili sta vec, ti nemas nista sa ovlascenim servisom.

Mene ovde konkretno zanima koja je vremenska granica kod PIN-a na obavljanje servisa, ukoliko je 30 dana, onda ja od prodavnice gde sam kupio zahtevam da mi se vrati novac/isti uredjaj ili uredjaj slicnih karakteristika jer servis nije obavljen u roku, ako je 45 dana, moram jos da cekam na ishod.
 
Meni su isto rekli sad pre par nedelja kad sam kupio novi laptop u Vip(house), da u slučaju reklamacije (kuckuckuc u drvo) nosim laptop u radnju kod njih, gde sam ga i preuzeo.

Što se tiče pištanja, meni se to povremeno, ali jako retko, dešavalo na prethodnom Acer Aspire-u, i ja sam nekako zaključio da je to grafička kartica. On ima GF 8600GT, i mislim da je ona tako pisnula sa nekim škljocom na kraju. No to se dešavalo tipa par puta godišnje možda, ne redovno kao tebi, i nije imalo veze sa opterećenjem. Tj. najčešće bi se desilo kada ne radim ništa posebno na računaru, tipa browsujem ili skidam neke torente. Nije uticalo na rad. Znači pisnuo bi i to je to, jednom u sto godina. Mislim da ti to nema veze sa hardom, a to što si otkrio neke warninge i štaveć, to je nezavisno od tog pištanja, bar po mom mišljenju.

Taj zvuk je kao neki jak coil whine, s tim što potraje samo sekund. Znači moja "dijagnoza" je da je to pištala grafička, utoliko pre jer sam mogao prostorno da lociram odakle dolazi taj pis, iz dela gde se ona i nalazi, a taj model ima grafičku u MXM slotu, znači nije zalemljena na ploču već može da se vadi i menja kao na desktopu. E iz tog dela gde je slot i grafička je dolazio taj zvuk.
 
Poslednja izmena:
Ako si u trecoj godini garancije kao sto si ranije napisao, mislim da se uzima u obzir ono sto pise na garanciji (posto je u pitanju produzena garancija van 2 god u koje su propisane zakonom i za koje su zakonski definisani rokovi).
Predlozio bi ti da ako imas neku informaciju o svom laptopu (serijski broj ili slicno), probas da nazoves servis direktno da bi dobio direktniju informaciju kada ce biti zavrseno (ako vec nije).

@v_elektro : Kupca ne treba da zanima ko je i gde je ovlasceni servis, i po zakonu moze i treba da ga odnese na mesto prodaje u slucaju reklamacije. Prodavac je duzan da vodi evidenciju reklamacija a njegova je obaveza da kontaktira sa ovlascenim servisom kome se salje uredjaj i da obavestava kupca o statusu kako je propisano u zakonu. Kupac alternativno ima mogucnost da odnese svoj uredjaj direktno u ovlasceni servis ako mu je blize/prakticnije/ima vise poverenja itd...
 
Meni su isto rekli sad pre par nedelja kad sam kupio novi laptop u Vip(house), da u slučaju reklamacije (kuckuckuc u drvo) nosim laptop u radnju kod njih, gde sam ga i preuzeo.

Što se tiče pištanja, meni se to povremeno, ali jako retko, dešavalo na prethodnom Acer Aspire-u, i ja sam nekako zaključio da je to grafička kartica. On ima GF 8600GT, i mislim da je ona tako pisnula sa nekim škljocom na kraju. No to se dešavalo tipa par puta godišnje možda, ne redovno kao tebi, i nije imalo veze sa opterećenjem. Tj. najčešće bi se desilo kada ne radim ništa posebno na računaru, tipa browsujem ili skidam neke torente. Nije uticalo na rad. Znači pisnuo bi i to je to, jednom u sto godina. Mislim da ti to nema veze sa hardom, a to što si otkrio neke warninge i štaveć, to je nezavisno od tog pištanja, bar po mom mišljenju.

Taj zvuk je kao neki jak coil whine, s tim što potraje samo sekund. Znači moja "dijagnoza" je da je to pištala grafička, utoliko pre jer sam mogao prostorno da lociram odakle dolazi taj pis, iz dela gde se ona i nalazi, a taj model ima grafičku u MXM slotu, znači nije zalemljena na ploču već može da se vadi i menja kao na desktopu. E iz tog dela gde je slot i grafička je dolazio taj zvuk.

Nebitno za temu, ali u slucaju reklamacije ja sigurno ne bih nosio u VIP House, nisu bas poznati po izlazenju u susret kupcima, naprotiv.
 
Gluposti, pa oni samo prosleđuju ovlašćenom servisu, ali mi je rečeno da tamo nosim, mada mogu i direktno u servis. Ne nego šta ti ne nosiš tamo gde si kupio nego biraš radnju? Ne skreći temu.
 
pištanje iz PC može biti:
1. zavijajući zvuk ili biiiiiiiiiiiiiiiip (kompjuter se obično ugasi, ili resetuje) - problem sa procesorom najčešće pregrevanje
2. bip bip bip jednoličan zvuk 3x (komp se resetuje ili zablokira) - problem sa memorijom
3. biiiip bip bip - (zabada slika, čuje se komp radi a crna slika tj nema slike na ekranu) - neispravna matična ploča ili neispravna grafička kartica
ovo su 3 standardna načina pištanja i uobičajena, zavisno od proizvođača
 
Mislim da ti to nema veze sa hardom, a to što si otkrio neke warninge i štaveć, to je nezavisno od tog pištanja, bar po mom mišljenju.

Ovo mi se bas svidja kako si rekao.

Ako si u trecoj godini garancije kao sto si ranije napisao, mislim da se uzima u obzir ono sto pise na garanciji (posto je u pitanju produzena garancija van 2 god u koje su propisane zakonom i za koje su zakonski definisani rokovi).
Predlozio bi ti da ako imas neku informaciju o svom laptopu (serijski broj ili slicno), probas da nazoves servis direktno da bi dobio direktniju informaciju kada ce biti zavrseno (ako vec nije).

Da u trecoj godini, garancija istice sada u aprilu mesecu... Mozes malo da pojasnis oko te produzene garancije sta se tacno desava to nisam znao ?
Nemam nista sem modela, cesto sam kucao serijski broj na Dell-ovom sajtu kada sam skidao drajvere itd, ali sam zaboravio, no mislim da imam negde zapisano, ali bih morao da proverim dosta papira.

pištanje iz PC može biti:
1. zavijajući zvuk ili biiiiiiiiiiiiiiiip (kompjuter se obično ugasi, ili resetuje) - problem sa procesorom najčešće pregrevanje
2. bip bip bip jednoličan zvuk 3x (komp se resetuje ili zablokira) - problem sa memorijom
3. biiiip bip bip - (zabada slika, čuje se komp radi a crna slika tj nema slike na ekranu) - neispravna matična ploča ili neispravna grafička kartica
ovo su 3 standardna načina pištanja i uobičajena, zavisno od proizvođača

Ovako da objasnim konacno oko pistanja detaljno tako da se ne bavimo vise tom problematikom jer je resena bar u mom slucaju.

To pistanje nisu standarni beepovi koji se cuju, i nema veze sa tim, problem je mehanicke prirode u HDD-u.
Dalje, do tog saznanja nisam ja dosao, ja sam isto kao i svi ostali ovde tapkao u mraku i nisam znao sta se desava. Tacnu dijagnozu problema su mi rekli ljudi sa Dell Support foruma, i to samo sam preveo tekst koji sam postavio ovde na forum na engleski i odma se pojavio covek i rekao da je problem sa HDD-om i da ga proverim, sto sam ja uradio i stvarno se ispostavilo da HDD ima neki mehanicki problem i zato pisti ( moze se pronaci po onom error izvestaju sa slike ).

Rekli su mi jos da je HDD za zamenu itd, a ja sam daljim guglanjem uspeo da pronadjem da ce stanje sve da bude gore i gore i da ce onaj error count da se samo u buducnosti povecava sto ce jednog dana da znaci iznenadno crkavanje HDD-a, kada to niko ne zna moze da bude za dan moze da bude za godinu.

Eto nadam se da vise necemo raspravljati sta pisti i kako pisti bar u mom slucaju, i to je jasno kao dan, sada je problem oko garancije i garantnih rokova, i sta ce reci ti nasi serviseri i da li ja mogu dobiti novi HDD, jer ovaj ne radi kako treba.
 
Ja kazem da se ne nosi u prodavnicu, jer oni nisu ti koji ce vam zameniti uredjaj, vec ovlasceni servis. Ovi su samo paraziti u sredini koji samo prodaju uredjaj, i nemaju vise nikakve obaveze prema kupcu.
Ako ovlasceni servis odobri zamenu, isti to i pokriva, a ne prodavnica gde ste kupili uredjaj.
 
Servis odobrava zamenu uredjaja, to znam 1000% i taj uredjaj ne pokriva prodavnica vec ovlasceni servis u odredjenom procentu koji je definisan ugovorom servisa i proozvodjaca tog uredjaja.
Prodavnica nema veze sa uredjajem, ne daju oni iz svog dzepa novi uredjaj...
 
Servis odobrava zamenu uredjaja, to znam 1000% i taj uredjaj ne pokriva prodavnica vec ovlasceni servis u odredjenom procentu koji je definisan ugovorom servisa i proozvodjaca tog uredjaja.
Prodavnica nema veze sa uredjajem, ne daju oni iz svog dzepa novi uredjaj...

Ala ga nalupeta nemam reci.... Servis nema veze sa zamenom uredjaja, oni samo ustanove da je uredjaj za zamenu i tjt. U garanciji ti pise ko je odgovoran za garanciju proizvoda,zamenu itd a to je dobavljac. Dobavljac sklapa ugovor sa nekim servisom i ako je uredjaj za zamenu itd dobavljac to posle resava sa proizvodjacem i tjt. Uredjaj se nosi iskljucivo u prodavnicu, osim ako neko zivi npr u Ns,Bg itd gde moze odneti uredjaj u servis prodavnice, posto i oni iz prodavnice prvo salju u svoj servis pa onda u ovlasceni servis .

Edit: + kazes da se ne nosi u prodavnicu nego direktno u servis, pa sta ce neko ko je kupio uredjaj np u Leskovcu da nosi ili salje za Beograd ako je tamo ovlasceni servis... Izvini ali lupetas.
 
Poslednja izmena:
Servis odobrava zamenu uredjaja, to znam 1000% i taj uredjaj ne pokriva prodavnica vec ovlasceni servis u odredjenom procentu koji je definisan ugovorom servisa i proozvodjaca tog uredjaja.
Prodavnica nema veze sa uredjajem, ne daju oni iz svog dzepa novi uredjaj...

Druze tacno je to sto ti pricas da ce serviser tacnije servis da odobri zamenu robe ili povrat novca, ali tebi ce prodavnica da isplati novac nazad ili da ti da drugi uredjaj, ti ne mozes da odes u ovlasceni servis i da glumis kauboja Dzona... i tu se prica zavrsava.

Kada mi je bilo skiknulo postolje za lap top ( ventilatori bucno radili, kao da polece avion bukvalno ) ista je situacija bila, odneo ga u prodavnicu oni u njihov servis, nisu uspeli da rese tamo, poslali za ovlasceni servis, i 15 dana od moje predaje u prodavnicu, zvoni telefon i kazu mozete doci kod nas u prodavnicu odobreno je od ovlascenog servisa da mozemo da vam damo zamenu, kraj price.

Polemisanje ne vodi nikuda nego daj da vidimo da li se moze saznati garantni rokovi PIN servisa.
 
iznalupali ste se svi kao otvoren prozor usled uragana.

Ovako je sad, nekad bilo malko opustenije.
Mirko donosi laptop tamo gde ga je kupio, kod Slavka jelte, Slavko proveri da li je problem do harda ili je mozda neki problem sa virusima i softverom, ako je problem softverske prirode, Slavko sam resava problem i vraca laptop Mirku.
Ako je problem hardware-ske prirode, SAMO ako pomenuta prodavnica "PC kod Slavka" ima dogovor sa servisom plus ovlascenog servisera sa sertifikatom, ima pravo da otvara i da servisira laptop.
Ovo je jako retko pa obicno dolazimo do pozicije 2 gde Slavko salje kompletan laptop ukljucujuci i punjac ovlascenom servisu "Drugari Partizani" na dalje servisiranje, od tog momenta Slavko samo preko veba moze da prati dokle se stiglo sa servisom i na taj nacin obavesti Mirka, ili u poslednje vreme sve cesce Mirku stize sms sa informacijama. Posle servisa Slavko dobija ispravan laptop koji predaje Mirku.

Mnogo smo se udaljili od teme, pistanje moze da se javlja od neke zavojnice sto je vecita tema, na ploci lil grafickoj, moze i od procesora, neke serije core2duo procesora su imali poznati zvuk, moze da bude i od harda, neko je vec reko, krenes metodom eliminacije pa utvrdis.

Sto kazu stari ljudi dok dete ne zaplace niko ga ne uzima iz kolevke, Animal telefon u ruke i zovi budi dosadan...
 
iznalupali ste se svi kao otvoren prozor usled uragana.

Ovako je sad, nekad bilo malko opustenije.
Mirko donosi laptop tamo gde ga je kupio, kod Slavka jelte, Slavko proveri da li je problem do harda ili je mozda neki problem sa virusima i softverom, ako je problem softverske prirode, Slavko sam resava problem i vraca laptop Mirku.
Ako je problem hardware-ske prirode, SAMO ako pomenuta prodavnica "PC kod Slavka" ima dogovor sa servisom plus ovlascenog servisera sa sertifikatom, ima pravo da otvara i da servisira laptop.
Ovo je jako retko pa obicno dolazimo do pozicije 2 gde Slavko salje kompletan laptop ukljucujuci i punjac ovlascenom servisu "Drugari Partizani" na dalje servisiranje, od tog momenta Slavko samo preko veba moze da prati dokle se stiglo sa servisom i na taj nacin obavesti Mirka, ili u poslednje vreme sve cesce Mirku stize sms sa informacijama. Posle servisa Slavko dobija ispravan laptop koji predaje Mirku.

Mnogo smo se udaljili od teme, pistanje moze da se javlja od neke zavojnice sto je vecita tema, na ploci lil grafickoj, moze i od procesora, neke serije core2duo procesora su imali poznati zvuk, moze da bude i od harda, neko je vec reko, krenes metodom eliminacije pa utvrdis.

Sto kazu stari ljudi dok dete ne zaplace niko ga ne uzima iz kolevke, Animal telefon u ruke i zovi budi dosadan...

da..tako ide komplet od reči do reči.Moj lap je iz prodavnice završio u servisu iste.Pa kad su skapirali da ne mogu/znaju da otklone kvar i pored licence,poslali su lap direktno ovlašćenom dileru.Koji komunicira sa prodavnicom preko mail-ova na upit...
 
Javise mi malopre na telefon da je HDD zamenjen i podignut sistem i da radi sve kako treba... Nisam se sa covekom na telefon detaljno informisano sta je stavljeno itd, to cu dole sada za par sati kada budem otisao da preuzmem, zanima me da mi neko kaze da bih znao jesu li u obavezi da mi stave nov ili polovan hard disk, da bih znao kako dole da se ponasam ?
 
nov,podrazumeva se...
 
Evo da javim sta se desilo, dobio sam zamenu HDD-a.

Novi HDD je Seagate 1 TB sata III, dok je stari bio Samsung 640 GB sata II. U principu ovi ovde u servisu su kao oni testirali nesto bla bla sve u redu, ali ja sam vec slikao sta je problem i napismeno dostavio tako da su to oni poslali u ovlasceni i ovo su zamenili sve ljudi iz PIN computersa i vratili. Jesam cekao malo jace od mesec dana ali nije imalo nikakvih problema na srecu.

HDD je inace Seagate ST1000LM024, ovde kod nas svuda ( it svet, gigatron, win win.... ) u opisu stoji da je sata II, ali meni svi programi ocitavaju da je sata III i ispeo sam da nadjem na stranim sajtovima da postoji i sata III pod ovom oznakom sta se desava i sto nema kod nas nemam pojma.

Uglavnom dobro je ispalo sve na kraju. Samo da ispricam jos jednu stvar koju mi prodavac rece dok sam u radnji proveravao uredjaj. Kaze dosao covek isto reklamira dell-ov lap top, prosuo vodu na njega, ja reko pa sta ima da reklamira kada je on prosuo vodu, svasta, kaze prodavac pa i ja sam to pomislio, ali nase je da prihvatimo i da posaljemo njima jer je u garanciji, i kaze zamisli uvaze mu i dobije novi lap top :d, ja reko ne mogu da verujem, kaze prodavac nisam ni ja mogao :beat:, tako da velika preporuka za PIN computers, meni su i postolje za lap top prosle godine zamenili, dali mi novo.
 
Nazad
Vrh Dno