Šta je novo?

Koji procesor od ova dva...

Ne podrzava, ti imas plocu koja ima 775 socket...dok su ta dva procesora noviji..oni su za ploce sa 1150 socket-om...
 
ne podrzava,to je stara socket 775 ploca,ovo su procesori za 1150 socket.listu podrzanih procesora ces naci ovde: http://www.asus.com/Motherboards/P5KC/HelpDesk_CPU/ a te procesore neces naci nove u prodaji,jer se ne proizvode vise,i to vec neko duze vreme.

moj savet je da prodas postojecu konfu,eventualno da zadrzis hard disk i kuciste i da kupis novo,jer i najjeftiniji kompleti danas visestruko po snazi prevazilaze tvoju postojecu konfiguraciju.ne bi trebalo da imas previse problema da rasprodas taj komp,jer je ta ploca na glasu.

eventualno da se upustis u xeon mod (kreni od pocetka sa listanjem "moj 771 na 775 mod" teme na ovom podforumu),ali to iziskuje generalno dosta vremena i zivaca prvo da bi se edukovao uopsteno o hardveru pa na kraju i 775 plocama i xeon-ima,modovanju biosa itd.zato prosto najbolje da nadjes nekog u srb da mu posaljes plocu,proc i memoriju (eventualno grafu) da proda i da uradis apgrejd na novu konfu.

i ubuduce slicne teme postavi na "sta da kupim..." podforumu koji se nalazi pri dnu.
 
A samo da vas pitam...sta mislite da overklokujem procesro..koliko bi mi to koristilo..ja imam ovaj procesor..Intel Pentium dual CPU E2160 1.8ghz..
 
neces dobiti nista oc-om tog procesora...tj nista primetno...

to je ok ploca,mozes da kupis xeon (recimo e5440) sa aliexpress za 27e, to je ogrooooooman napredak u odnosu na tvoj. Radice ti kao ti novi sto si naveo da hoces da kupis.
Ako igras igre,samo uzmes jos malo rama i bolju graficku i imaces komp koji moze sve da potera. Nesto vise o xeon procesorima imas na temi "moj 771 na 775 mod" u podforumu "procesori" kao sto ti je umart rekao. to ti je najisplativije.
 
kako ce g1820 raditi isto kao kseon majke ti? :)
 
mislio sam na pentiume. u svakodnevnom radu ce biti isti,imao sam xeona pa znam...
 
Jesi imao Pentiuma? :d

Znam da je Q9550 u svakodnevnom radu (citaj otvaranje tabova u browseru sa flash sadrzajem) laksi nego sa G1620.
Pa bi tako trebalo i da je Xeon - Pentium.
 
devojka ima i3 sandy (ili ivy,nisam siguran,ali isti djavo),koji mi izgleda malo bolje nego xeon u evridej radu... pa sam to uzeo kao poredjenje, ne verujem ni da bi se primetila neka (velika) razlika i3 vs pentium
 
Da, verovatno je zivahniji.

Pentium je prakticno isto sto i Celeron. i3 je prakticno kao quad. :D
 
Kako moze da bude slican kada i3 ima dva threada vise i jaci gpu za acceleraciju browsera. i3 dosta shije pentium i celeron
 
Kako moze da bude slican kada i3 ima dva threada vise i jaci gpu za acceleraciju browsera. i3 dosta shije pentium i celeron

moze on da ima i 250 threada vise i 450x jaci gpu,ja ti kazem kakav je u svakodnevnom radu,tipa office,surf itd... jeste jaci,ali ne primetno... Razlika se primeti tek u zahtevnijim aplikacijama i igrama.
a i nevezano je za ovu temu, covek ima 775 plocu, predlozen mu je xeon
 
radim sa video softwareom svakodnevno i razlika izmedju i3 i5 i pentiuma (ivy) je vise nego primetna , cak i u browserima animacije minimise itd nije da ide sporo ali kada imas da uporedis jedno pored drugog vidi se

i da xeon mu je ok varijanta
 
e ovako..nasao sam jednog momka...KOJI IMA NA LAGERU CRE 2 DUO PROCESORE..REKAO MI JE DA IMA NEKOLIKA NOVA..ALI ne pitah ga za cijenu..pa me zanima da li znate koliko se sad krecu ti procesori ...rekao mi je za Intel® Core™2 Duo Processor E8400,Intel Core2 Duo E8600 @ 3.33GHz...i jos neke koji su slabi od ovih..da li znate koliko se krecu danas..otprilike kolika bi im bila cijena..
 
e ovako..nasao sam jednog momka...KOJI IMA NA LAGERU CRE 2 DUO PROCESORE..REKAO MI JE DA IMA NEKOLIKA NOVA..ALI ne pitah ga za cijenu..pa me zanima da li znate koliko se sad krecu ti procesori ...rekao mi je za Intel® Core™2 Duo Processor E8400,Intel Core2 Duo E8600 @ 3.33GHz...i jos neke koji su slabi od ovih..da li znate koliko se krecu danas..otprilike kolika bi im bila cijena..

Na KP imas e8400 za oko 20e. Mada bi ja da sam na tvom mestu isao na xeon varijantu posto imas vec p35 chipset plocu, a xeon je oko 30e sa sve stickerom verovatno. Razlika je ogromna posto su danas ipak dual core procesori prevazidjeni.
 
Ma kakvi novi core 2 duo xD to ce da ti lupi cenu ko zna kakvu. A ni polovni se ne isplate, 20e ne vrede sigurno, kad xeon e5440 (core2quad q9550) kosta 27e,a mnooogo je jaci.
 
u redu...znaci da trazim ovaj core 2 quad g9550..tako da kazem..da pitam ima li..
 
Odrace te za Q9550, precenjeni su. Koju plocu imas?
Ako ti ploca podrzava 771 mod, uzmes Xeon E5440 (klon od Q9550) za 30ak evra. Pametnije i isplativije resenje...
 
Poslednja izmena:
Q9550 i xeon e5440 su isti procesori. Samo sto je Q za 775,a e za 771 soket, pa ces morati stiker da stavos da ga pretvori (obicno dolazi sa stikerom vec zalepljenim).
 
nadam se da ce ga imati..a ako nemadne..onda bolje da uzmem core 2 duo...valjda nece vise od 40..50 traziti za njega...za ovaj e84000..
 
Hahahah ako das tolike pare na to, onda uzmi i baci komp kroz prozor :-D hahaha
A on xeona nece imati, retko ko kod nas ima, a i kad ima, rokne cenu samo takvu.
Narucu sa aliexpress, stize za 20-25 dana. Imas temu na forumu, mnogo ljudi je uzelo tako.
 
Poslednja izmena:
mozes li mi kazati..koliko vrijedi taj procesor...koliko da dam...posto je nov...a ako bude skupo trazio...onda cu traziti preko aliexpress
 
mozes li mi kazati..koliko vrijedi taj procesor...koliko da dam...posto je nov...a ako bude skupo trazio...onda cu traziti preko aliexpress
Ne znam, ne znaci ti nista sto je nov, da nece mozda da ti da 3god garancije... Ja ne znam odakle je to izvukao, ne proizvodi se 5 godina...
Ja se sa ove teme iskljucujem, posto ne vredi pricati :-D
Pozz
 
S' obzirom da je tema vec otvorena, a moja dilema slicnog tipa samo cu se nadovezati sa svojim pitanje. Trenutno imam Core 2 Duo E7500, a ovih dana cu imati priliku da pazarim Core 2 Quad Q9550 po cijeni od 50€. Nisam planirao u skorije vrijeme (narednih pola godine-godinu) kupovati novi racunar ali svakako nadogradnja postojeceg racunara bi mi dobro dosla. Koliko se ustvari isplati ulaganja u 775 soket? Generalno, Q9550 je poprilicno mocan procesor s' obzirom da je proizveden 2008 godine, a po benchmark testovim iza sebe ostavlja mnoge i3, i5 i i7 procesore. Imam plocu koja radi na DDR2 ali nije mi problem uloziti pored ovih 50€ za procesor jos ako treba i 50€ za dobru 775 plocu koja podrzava DDR3 memoriju. Memoriju i grafiku ne bih trebao kupovati jer ima neotpakovanih 8GB DDR3 Kingston HyperX memorije, grafiku AMD Radeon HD 6800 i R9 280X. Sad...da li mi se isplati kupovati ovaj Q9550 i eventualno bolju 775 plocu ili kad vec kupujem plocu sacekati malo pa ganjati plocu i procesor za 1150 soket?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno