Šta je novo?

Acronis i raspakivanje image-a na SSD, problem.

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Hello drugari, imam problem.

Nikada nisam imao problem sa Acronis-om, do danas. Crk'o je OCZ SSD na jednom računaru, stavim neki drugi SSD, pokrenem Acronis i dva meseca stari image, i umesto da me normalno pita šta se raspakuje i gde, postavio mi pitanja koja do sada nisam viđao.

Dakle, "Items to recover" je ceo nekadašnji disk koji se onda dalje sastoji od:
NTFS (System reserved) (C) Pri,Act 100MB
NTFS (Win&system) (D) Pri 198GB
MBR and Track 0

Čekirano je sve to. -> Next -> dobijam za svaki pojedninačni deo od tri gornja pitanje gde da budu? Šta god da izaberem posle neće da se butuje? Gde grešim?

Do sada, nikada me nije pitao za pojedinačne delove image-a šta da radi sa njima. Samo sam birao koji image (njih čuvam na eksternom HDD-u), i na koji drive da se raspakuje? I to radilo desetine puta do sada.
:(
 
Radis preko Hiren'sa ili nekog drugog acronisa?
 
Sta pri butovanju izbaci kao gresku?
 
Ness, imam butabilni Acronis.

Slobo, kaže da nema ni jedan but device.
 
Poslednja izmena:
Ja sam takav problem imao jedino sa Dellovim laptopom ,ciji hdd nisam uspeo da kloniram zbog nekih njegovih skrivenih particija.
 
Ovo je garažna desktop mašina koju sam ja instalisao od početka standardnom procedurom, nije brand.

Ono što zbunjuje je... do sada sam u Acronis-u birao .tib koji treba da bude raspakovan, birao source disk, i to je to. Sada me posle izbora .tib fajla pita za svaku pojedinačni deo kako i gde da ga raspakuje?!? I šta god da izaberem, istu grešku mi javlja: "Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

Pokušaću sa tako raspakovanim image-om da pokrenem neki mbr fix tool da vidim šta će da bude.
 
Do sada verovatno system reserved particiju nisi imao pa odatle iznenadjenje. Verujem da je lapsus ono gde kazes da si do sada posle izbora imidza birao source disk a da si stvarno mislio na destination disk. Kako god dovoljno je da vratis jednu po jednu particiju, po vracanju obe probas da se butnes a ako ne ide onda da u BootIce instaliras MBR na disk i sredis BCD tako da pokazuje na pravi disk i pravu particiju.
 
..da, mislio sam na destination disk.

Sistem reserved particija je uvek postojala na Win7.

Sada sam probao još neke .tib fajlove. Ove ranije, što sam lepo radio sa njima, odmah nakon što su izabrane za raspakivanje, sledeće pitanje je "destination disc". A ovaj .tib koji zeza, odmah po izboru, pita za svaki pojedinačni deo diska (system reserved, podaci i MBR) gde i šta sa njim? Isti Acronis. Izgleda da je nešto ubrljano prilikom pravljenja image-a. :(
 
System reserved particija moze ali i ne mora da se koristi pa sam ja mislio da je mozda ranije nisi ni koristio i otuda iznenadjenje sa ovim novim imidzom.
Ono sto sam ti predlagao bi izgledalo:
1. Vracanje system reserved particije, destinacija je sam disk...
2. Vracanje te velike sistemske particije, destinacija je unalocated space koji se nalazi iza u prethodnom koraku vracene system reserved particije...
3. Probas i MBR da instaliras tu iz Acronisa...
4. Butas se i ako je Acronis sve dobro uradio, a posebno upis u MBR, onda si usao u sistem...
5. Ako acronis nije dobro uradio zadnji korak, sto moze biti objasnjenje greske o nepostojanju boot devices, onda sa Hirensa npr. Koristis BootIce kako bi na sam DISK instalirao MBR i editovao BCD tako sto ces na prvom mestu voditi racuna da ukazes na pravu putanju do winload.exe, dakle ispravnim izborom diska pa zatim i particije na kojoj se on nalazi a to je ova veca particija...
6. Ako ni sad ne udjes u sistem jedino objasnjenje je da nije aktivirana ona particija na kojoj se (kao skriveni) nalaze folder boot a u njemu fajl BCD te takodje u root-u te particije i fajl bootmgr. Aktiviras je i moralo bi da radi.
 
Oki hvala za sada. Tek sutra ću moći da nastavim da se igram pa javljam šta se događa.
 
Evo me opet.

Nema poboljšanja. Sada se dešava sledeće. Nakon raspakivanja image-a, krene kao neki boot, pojavi se Starting Windows sličica, ali čim se pojavi onaj prvi balončić, sve staje i ide u restart. Zatim nudi Win repair, ali ni to ne pomaže.

Nisam familijaran sa MBR repair alatima. Ono što vidim je da je System Reserved particija aktivirana. Idem sada da se igram sa nekim MBR alatom. :(
 
2012. Isti boot CD sam korisito i za pakovanje i sada za raspakivanje. Al' nebitno sada...

Prebacio sam u BIOS-u sa AHCI na IDE, i Win se normalno podigao. ?!? 99% sam siguran da je prilikom pravljenja image-a, SATA u BIOS-u bio na AHCI i da je tako sve zapakovano. Ostaje onaj 1%, neka crna rupa, šta mu (ili meni) bi?!?

S' obzirom da je opet SSD u računaru, opet treba da setujem da radi na AHCI. Ili ću sačekati pokojni SSD da stigne sa reklamacije. Ovaj sada je privremeni.
 
Bitno je da si rešio problem, a uvek budu tako neke gluposti na koje ne obratiš pažnju. :D
 
kad saltas izmedju ide,ahci i raid modova,samo digni win u sejf moud,sve ce win sam da odradi.dakle nikakva zezancija po registry-ju,samo dignes sejf moud i obicni restart i to je to.
 
^^ Ček, hoćeš reći da sada mogu da vratim u AHCI, odem Win-om u Safe i nakon toga će da radi?!? Nešto nisam siguran da je to tako.



Bitno je da si rešio problem, a uvek budu tako neke gluposti na koje ne obratiš pažnju. :D

Da. Izem ih u tehniku.

A biće da je on prilikom pravljenja imageJa bio na IDE. Kad kako i ko je to switch-ovo na AHCI, nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
kad saltas izmedju ide,ahci i raid modova,samo digni win u sejf moud,sve ce win sam da odradi.dakle nikakva zezancija po registry-ju,samo dignes sejf moud i obicni restart i to je to.

Ev prob'o. Neće ni u Safe kada u BIOS-u stavim AHCI.
 
Hehe bice da je onaj 1% ipak a ti si samo zaboravio da si imidz pravio za IDE mod. Nikakav problem to nije i lako se resava ...ja ti ne mogu pomoci tacnom putanjom u registry-u jer sam na androidu trenutno a ne znam je napamet ali ti mogu reci dovoljno podataka na osnovu kojih ces pretragom po registry-u sigurno naci deo koji treba da editujes. Start/search i kucas regedit ...desni klik i run as administrator ...edit pa search i kucas msahci (alternativno cu pokusati da izostrim za slucaj da dobijes previse rezultata - tvoj je onaj koji se nalazi u HKLM i ima veze sa curentset i services) ...kada nadjes msahci onda za key start menjas vrednost na 0.

Ako ovo sto sam pisao nije dovoljno informativno onda i ovde na forumu mozes naci putanju, jer znam da sam je n
Ja najmanje jednom nekome pisao a ako ne onda probaj sa guglanjem ili sacekaj dok se ne javi jos neko ili dok ja ne budem za kompom.
 
nemam pojma,meni je uvek trik sa sejf modom sljakao,a nije da sam jednom to radio.moguce da je problem ide na ahci,zadnje vreme saltam izmedju ahci i raid modova,ne secam se da sam skoro ide uopste i koristio.izvini ako je bila dezinformacija,ali nije nista kostalo da probas.:d
 
Da, znam kako se sa IDE ide na AHCI, bez kraha Win-a. Hvala u svakom slučaju.

Sad' još da utvrdim šta bi s' onih 1%.
 
:D nesto jeste bilo ...a kad si vec u istrazivanjima ajde da ti olaksam malo u vezi misterije sa .tib fajlom, mislim da imam objasnjenje ...ovaj SSD i onaj koji je na reklamaciji nemaju identican kapacitet a posto se radi o imidzu celog diska, onda ti program nudi da radis jednu po jednu particiju kako bi ti omogucio da izaberes koja ce biti resizeovana kako bi sto bolje upotrebio prostor. Logicno? :D
 
Nazad
Vrh Dno