Šta je novo?

Problem sa Gigabyte plocom GA-F2A55M-DS2 nece da startuje svaki put

vladalesje

Cenjen
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruke
76
Poena
159
Ovako, imam problem sa maticnom ili mozda nesto drugo, komp nece da upali svaki put, ne daje znake zivota, ne zavrti kulere, kao da nema struju.

Ploca je GA-F2A55M-DS2 rev 1.0, cpu amd A4-4000, 2gb ddr3 1333mhz, napajanje IG-Max 500w.

Prvo sto sam pomislio da je prekidac na kucistu, zamenio sam power sa reset, ali nije, nece opet. Stavio sam drugo napajanje, komp je upalio, ugasio sam ga, drugi put nije hteo da upali. Resetovao sam bios na ploci, opet nista, nekako sam uspeo iz vise pokusaja da ga upalim, isflesovao sam bios sa zadnjom vezijom. Komp je 3, 4 puta palio za redom, mislio sam da sam resio problem, ali opet posle nije hteo vise da pali. Ostaje mi samo jos ploca i cpu, cpu nemam drugi da probam, a ni drugu plocu da probam cpu.

Jel moze neko da mi pomogne oko problema? Ploca ima garanciju, a i procesor, samo su iz razlicite firme uzeti.

Unapred zahvalan

Vlada
 
Ili je procesor pri kraju ili ploca vidi dali ima podujeni kondezatore mozda da je i napajanje problem
 
Probao sam sa drugim novim napajanjem i ovo sto je u kucistu staro je mesec dana, ploca i cpu nisu stariji od godinu dana, na ploci su solid kondezatori, to je kao novo.
 
Mozda da je procesor problem obicno to su te simptome probaj izvadi procesor i opet ga namesti izduvaj prasinu oko slota isto izduvaj prasinu i od ram slota
 
To napajanje od kucista su cisto s.ranje
 
Pokusaj da raskacis svu optiku, ventove, pa probas par puta da ga palis\gasis da vidis kako ce onda da se ponasa. Ovde problem pravi ili napajanje ili ploca.

Edit: Probaj da ga startujes bez prekidaca on\off na kucistu, mozda ti je samo problem do njega.
 
Poslednja izmena:
Izvadi plocu iz kucista i probaj da starujes dok je na stolu
 
Jesi probao sa drugom memorijom?
 
Probao sam i sa drugom memorijom, nece ni van kucista da upali
 
Probao sam sa drugim napajanje, to napajanje mi sluzi za servis i provere. Poslao sam plocu na reklamaciju.
 
Nazad
Vrh Dno