Šta je novo?

MSI 970 GAMING

Balzak

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2013
Poruke
866
Poena
180
Kako vam se cini ova maticna ploca? Gledam da je uzmem malo posle novaka za moj fx 6300, klok planiram neki minimalan do 4ghz, a i za kasniji eventualno upgrade na neki 8370 recimo?
 
Ulagati u tu platformu - nikako
Nikako sada za fx6300,a ni slucajno upgrade na 8370....
 
Dobro, koja bi tvoja ideja bila? Uzmi u obzir da imam najveci krs od maticne asus 78 lm-le, trenutno nemam ni para za veci upgrade a ni potrebe sem maticne zbog konektora i dodataka koje dobijam sa ovom plocom
 
Prodaj plocu i procesor,pa te pare + pare koje bih dao na tu novu plocu ulozi u i5 4460 + plocu koja ti odgovara zbog konektora. Ne znam na koje mislis,ali ako mislis samo na sata3 i usb3.0,onda mozes i najjeftiniju. Izaslo bi te taman toliko,mozda bi ti i kusur ostao.
 
Pa zato što je am3+ podnožije mrtvo.
@Balzak
Ja bi vozio to kako je sada, prelaskom na 8 Core cpu nećeš dobitni ništa imao sam FX8320 i znam šta pričam, a sad da kupiš prvo MB i posle CPU i na kraju da dobiješ skoro pa isto je suluda priča ;) i bačene pare.
 
iako se nacelno slazem sa svima da ne treba toliko ulagati u am3+ platformu,ipak,posto vec imas sve,mozda vredi da se ratosiljas te budjave plojke koju sad imas da bi pre prodao kad budes radio apgrejd platforme,a usput da malo osvezis sistem sa boljim chipsetom.sto se tice ploce,ona se ne isplati,obe verzije asus m5a97 r 2.0 su bestbaj trenutno kod nas,zbog cene.msi gaming ne nudi nista vise sem estetike od evo verzije asusa,a skuplja je.moj savet je svakako da je potrazis polovnu sa garancijom i to ne evo verziju,koristis neko vreme dok ne skupis novce za i5 apgrejd i to je to.nista ti evo i gaming ne trebaju za fx6300,to treba tek za cedjenje fx83xx ekipe.

sto se tice fx8xxx,polovan 8320 je najpametniji izbor,ali ovo samo ako bas hoces OC i ako se ipak ocepis za evo verziju plojke.onda ti treba i posteno hladjenje i ovaj sport je samo ako zelis da se zamlacujes sa overklokom i prkosis intelasima.u svakom drugom scenariju stekanje pa apgrejd na i5 je mnogo pametniji izbor.
 
Hvala na savetima, jos cu pogledati neku plocu sto ste predlozili, a sto se tice prelaska na i5 po mom misljenju u mojoj situaciji trenutno se tek ne isplati
Dodatak: sto se tice upgrade-a na fx 8xxx to sam rekao tek tako eventualno, inace planiram fx 6300 bar do sledeceg decembra da vozim, pa makar da se tu jednu godinu vozi na dobroj ploci
 
Poslednja izmena:
kao sto rekoh polovna m5a97 r 2.0 je idealna za tebe.
 
Vazi, potrazicu po oglasima, hvala svima na pomoci :)
 
Da se javim samo da sam ipak uzeo gigabyte 970 ud3p, presudio je bolji izgled i sto sam nasao dobru kombinaciju za nju sa 3 god garancije
Pored toga sam jos pazario Cooler Master 690 advanced II case i thermaltake water 2.0 extreme sa noctua fanovima, tako da kad zavrsim celu montazu kacim slike :)
 
Nazad
Vrh Dno