Šta je novo?

Prestigio tableti

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Hmmm, bas me cudi da nema uopste pojedinacne teme, a da ne kazem neke generalne za ove tablete, vidim da se prodaju kod nas dosta to jest da ima komentara kupaca po sajtovima gde kupuju pa me zato cudi sto nema ovde nikakve teme...

Inace uredjaji su pristupacni sa cenama za nase trziste i verovatno im je i to krajnji neki cilj, jeftiniji uredjaji sa losijim karakteristikama namenjeni trzistima kao sto je nase itd...

Konkretno u pitanju je model Multipad 7.0 Ultra duo pmp5870c, koji je kupljen nov u Gigatronu pod garancijom, problem se manifestuje u tome sto wi-fi radi ocajno... Naime skontao sam vec da mu je adapter za wireless koji poseduje ocajnog kvaliteta i da ima jako mali senzitiviti za domet i jacinu, ali opet to ne znaci da uredjaj ne treba da radi normalno u prostoriji u kojoj se nalazi ruter koji salje protok...

Ja konkretno sa ovim modelom imam problema sa wi-fi signalom radi ocajno znaci dugo ucitavanje, gubljenje mreze, pucanje itd itd, dok LT koji se koristi u isto vreme sa tabletom sa istog mesta radi odlicno na toj istoj mrezi.

Nista mi nije jasno pa bih voleo ako ima jos neko isti ili slican uredjaj da podeli svoja iskustva ovde da vidim sta se desava, na itsvetu sam uspeo da nadjem jedan komentar za ovaj model na kome pise : ''WiFi na kucnoj mrezi odlicno radi.'', dok na sajtu Gigatrona ima brdo komentara ali nema nista konkretno za ovo sto mene zanima, dal ima neka caka oko nekih podesavanja da bi ovo radilo bolje :S: ?

Pretragom na google izlaze sve neki poljski sajtovi i review-i itd, nista korisno i konkretno.
 
Svi oni izgledaju na papiru super,ali svaki ima neki strasan bag... Meni su ranije ovde preporucili jedan,stvarno na papiru krca,ne secam se tacno modela,cini mi se multipad duo 8.0... Dao sam ga sestri od tetke,ima 10 godina,da se igra...
Baterija se puni ocaj sporo,a prazni samo tako... Cesto se desavaju random zamrzavanja i to bas zesca, pomaze samo nasilno gasenje. Posle kupovine,pozalio sam se na istoj temi gde mi je i preporucen,rekli mi da je to slucaj kod svakog... A niko da pomene pre kupovine :) Svako svog konja hvali,a mane niko da navede... Ne mogu da se setim jos stvari,to je bilo pre godinu dana,a kod mene je bio nedelju dana...
I,da,posle nekih 6-7 meseci se pokvario,nije hteo da se puni. Reklamiran je i popravili su ga,cekao sam mesec dana.


Tako da,vezano za tvoj problem: neces ga nikad resiti...
 
haha al si ga ohrabrio :D vezano za tvoj problem: nećeš da nikad rešiti

:D :D :D :D :D :D
 
Ako imaš mogućnosti probaj na drugim mrežama/AP. Nekad se samo bežični uređaji ne podnose. Mada, dugačak hitac...
 
Imao sam Prestigio 7.85 Quantum i WiFi je zaista bio očajan. Posle je uzet Tesla 7.85 i razlika je nebo i zemlja. Tamo gde je Prestigio jedva hvatao signal, Tesla npr. ima 80%.
 
Poslednja izmena:
Tako da,vezano za tvoj problem: neces ga nikad resiti...

Ma da kako da ne, uredjaj nov kosta 11 000 dinara sto da se ne lazemo nije ni malo, neko da da za nov uredjaj toliki novac a on da ne radi u granicama ocekivanog, znaci ako pise da ima WI-FI podrazumeva se da isti radi najnormalnije bar u prostoriji u kojoj se ruter nalazi, niko pemetan ne ocekuje da on uhvati signal kroz 5 zidova i da radi odlicno.

Drugim recima hocu reci da je problem i te kako resiv, pogotovo sto je nova stvar i ima garanciju, reklamacija iz obrazlozenje da se uredjaj ne ponasa i ne radi u propisanim granicama to jest kako bi trebalo da radi.

Ako imaš mogućnosti probaj na drugim mrežama/AP. Nekad se samo bežični uređaji ne podnose. Mada, dugačak hitac...

A sta ga znas sve je moguce moram probati, ali LT normalno funkcionise, da ima neki problem valjda bi bio i sa njim.

Imao sam Prestigio 7.85 Quantum i WiFi je zaista bio očajan. Posle je uzet Tesla 7.85 i razlika je nebo i zemlja. Tamo gde je Prestigio jedva hvatao signal, Tesla npr. ima 80%.

Ma da prijemnik je toliko ocajan da ja nemam reci, dno dna, ja ne znam sta su oni radili i kako su radili ali ovo sto su napravili je probilo dno... Ali kazem ocekujem da bar kada sedis pored rutera radi kako treba ako nista drugo za te pare.
 
Ako se neko razmišlja da kupi Prestigio tablet pa pogleda ovu temu, samo da mu kaže da ih izbegne u širokom luku. Poštedeće se dosta glavobolje. ;)
 
Ja sam nesto krace radio u jednom servisu i moguu vam reci da su ceste musterije bili vlasnici ovih tableta i to uglavnom jedan uredjaj kad se krene kvariti nece da stane, svako mjesec dana ga donose, popravi se jedno, nakon vremena malo, rikne nesto drugo. Izbjegavaj boraniju i caos.
 
Jeste i ja da podrzim vas dvojicu i da kazem da ljudi izbegavaju, kad bar ima sada ko da napise da se vidi... Ja kada sam uzimao nista kod nas nije moglo da se procita, nego sam gledao strane review-e, na kojima su oni stranci bili prilicno zadovoljni i imali dosta reci hvale to je presudilo kod mene, sad da li i oni dobijaju iste ove uredjeje kao i mi Balkanci ili se za njih sklapa na nekom drugom mestu to ne znam...

Inace u to vreme kada je uzet nisu se pojavili jos Tesla tableti, to jest nije se pisalo o njima dosta i nisu imali u prodaji tada, mozda se suskalo nesto da ce da izadju itd ali ih nije bilo u prodaji, bas bih voleo da naletim na nekoga ko ima jedan da pogledam sta oni nude posto su tu sa cenama...
 
Između Tesle i Prestigio-a, uzimaj Teslu.

Onaj Prestigio kojeg sam imao je bio ok, osim WiFi-ja. Ne bi se sigurno menjao, da nije popasao beton jednom prilikom. ;)
 
Jeste i ja da podrzim vas dvojicu i da kazem da ljudi izbegavaju, kad bar ima sada ko da napise da se vidi... Ja kada sam uzimao nista kod nas nije moglo da se procita, nego sam gledao strane review-e, na kojima su oni stranci bili prilicno zadovoljni i imali dosta reci hvale to je presudilo kod mene, sad da li i oni dobijaju iste ove uredjeje kao i mi Balkanci ili se za njih sklapa na nekom drugom mestu to ne znam...

Inace u to vreme kada je uzet nisu se pojavili jos Tesla tableti, to jest nije se pisalo o njima dosta i nisu imali u prodaji tada, mozda se suskalo nesto da ce da izadju itd ali ih nije bilo u prodaji, bas bih voleo da naletim na nekoga ko ima jedan da pogledam sta oni nude posto su tu sa cenama...

Tesko ces ovde naci neka posebna misljenja prije nego sto kupis nesto osim ako nije raspisano po temama sa 100 i vise stranica.
 
Da se nadovežem samo, da ne bude da pričam onako ili da bacam neosnovani hejt.

Do skoro sam radio u maloprodaji, jedan od većih IT lanaca kod nas. Kada sam počeo pre godinu i jače Prestigo je bio čini mi se jedini "B" brend u ponudi tableta. Izuzetno povoljna cena, sa poprilično dobrom konfiguracijom na papiru, određeni modeli i sa zavidnom završnom obradom aluminijum pozadi, IPS ekrani sa HD rezolucijom. U to vreme su svi "A" brendovi bili dosta skuplji sa istom ili čak slabijom specifikacijom. U to vreme su se zaista prodali u velikim količinima. Evo ni sam ne znam koliko sam ih prodao, ali ono što znam je da se svaki drugi vratio na servis sa nekom falinkom. Menjale su se baterije, zvučnici i u velikom broju ploče. Neki su se vraćali sa nekim custom verzijama androida iz servisa. Neki nisi ni slati u servis na licu mesta smo radili factory reset.

U zadnjih par meseci su se pojavili još neki "B" malo boljeg kvaliteta, "A" brendovima je pala cena pogotovu starijim modelima pa se malo iskristalisalo stanje u prodaji. Ali Prestigio tableti se i dalje vraćaju na servis, kao što neko reče i po par puta. Evo drugar moj je baš kod mene uzeo jedan Prestigio tablet, iako sam ga savetovao da skupi još neku hiljadu i to vreme uzme nešto bolje tipa HD7. 4 puta smo ga slali na servis i on i dalje ne radi kako treba. I što je najgore nije jedini, dosta puta sam zbog njih bio u neprijatnoj situaciji sa kupcima, iako svima prilikom prodaje napomenem da bi valjalo da dodaju malo novca i kupe neki provereniji brend.
 
ja sam imao onaj prestigio 5097 i stvarno je bio dobar tablet neko vreme kada je izasao,ali vrlo kratko...srecom,nisam imao ni jedan problem sa njim
 
Ja sam uzeo PMP 3970B Duo
na tabletu sve radi kad radi.
Mozda su touch mogli malo bolje da urade ali sljaka.
Problem je sto na svakih nedelju dana treba da se uradi fabricki reset da bi se upalio.
Onda slede opet silna podesavanja i instalacije softvera.
Sada se koristi samo za net i yt jer kida zivce
ima kvar a nema ga.
Jos je 1 god pod garancijom ali se nisam zezao sa tim jer samo bi ga cimali vamo tamo dok neistekne ista.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo PMP 3970B Duo
na tabletu sve radi kad radi.
Mozda su touch mogli malo bolje da urade ali sljaka.
Problem je sto na svakih nedelju dana treba da se uradi fabricki reset da bi se upalio.
Onda slede opet silna podesavanja i instalacije softvera.
Sada se koristi samo za net i yt jer kida zivce
ima kvar a nema ga.
Jos je 1 god pod garancijom ali se nisam zezao sa tim jer samo bi ga cimali vamo tamo dok neistekne ista.

jedino da odrasis cwm,pa backup posle instalacije svega potrebnog i podesavanja... i kad zabode,samo restore

a za garanciju,ne sme preko mesec dana da traje... ja bih ga reklamirao,pa ako se desi opet isto,trazio pare ili zamenu
 
Sad je poceo da baguje samo tako, usporeno radi mnogooo... Uradio fabricki reset radio normalno jedan-dva dana, pa poceo ponovo da radi tako usporeno da mi dodje da ga bacim sa terase.
 
Jel zna neko koji je ovlašćeni servis za Prestigio? U Novom Sadu, ili kako to već ide.

Inače, ja sam imao 5097 (kratko trajao, ćera razlupala ekran) i 5597 (oko 1,5 godina, zbog njega sad i tražim servis) i kod mene je bila varijanta kolko para tolko i muzike, sasvim OK.
 
Nazad
Vrh Dno