Šta je novo?

Laptop sa SSDom

bmibmc

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruke
2,185
Poena
240
Pozdrav,

Pita me drugarica za novi laptop do 500€. Ja ko iz topa: i3 sa SSDom. Slozi se ona, ali ja sada pogledah i niko ne nudi laptop sa nekim vecim SSDom :(

Kako racunar nije za mene, a ja bih da se spasem zenske logike, treba mi savet za neku prodavnicu gde bi kupili laptop i SSD i gde bi ga oni ugradili tako da se zadrzi garancija. HDD bi stavili u neki 2,5" enclosure i neka koristi tako

Uslovi:
- do 500€ laptop + ssd*
- i3 i jaci
- 15" ekran

Zelje:
- garancija sto duza
- OK kamera i OK zvucnici
- baterija pristojna

*
Ako je SSD 128GB i oko 100€ onda da je laptop sam ~400€
AKo je SSD 256GB, onda laptop ~350€


Ako ko ima kakav predlog za prodavnicu gde mogu da izvrse zamenu HDD za SSD uz zadrzavanje garancije + uslovi, bilo bi lepo da podeli samnom da prenesem njoj :d
 
u prodavnici nece moci sigurno,jer je za sve intervencije zaduzen servis... :/
ali to ti je mozda i bolje,kupis na odvojenim mestima,gde su najjeftiniji.... preporuka za ssd, crucial mx100 256gb, trebalo bi da je oko 100e. Znaci laptop mora da bude 400,tu mozes da nadjes neki ok sa i3....
ako ne koristi dvd,moze da kupi za 5 dolara onaj rack sto se stavi umesto dvd-a i da ubaci tu hard disk koji dobija uz laptop,to cak ni ne mora u servisu...
ili mozda cak,ako je mrzi da nosi u servis,stavi ssd u taj rack... nema otvaranja laptopa,tako da nema ni prekida garancije
 
Poslednja izmena:
OK, koliko sam shvatio, bilo koja prodavnica bi joj organizovala 'servis' tj. zamenu HDDa sa SSDom.
Ja sam svoj sam menjao, ali ne bih da preuzimam odgovornost. Sutra moze kamera crci, a ona da mi prica da je to zbog toga sto sam ja, a ne servis menjao SSD. Pusti... ;)

Hvala vam na savetima i preporukama!
 
OK, koliko sam shvatio, bilo koja prodavnica bi joj organizovala 'servis' tj. zamenu HDDa sa SSDom.
Ja sam svoj sam menjao, ali ne bih da preuzimam odgovornost. Sutra moze kamera crci, a ona da mi prica da je to zbog toga sto sam ja, a ne servis menjao SSD. Pusti... ;)

Hvala vam na savetima i preporukama!

Zavisi od laptopa. Neki se moraju skroz otvarati da bi se ubacio hard disk, a to onda povlači moguće gubljenje garancije ako se ne radi u ovlašćenom servisu (što inače obične prodavnice nisu). Kod onih laptopova kod kojih je pristup rupi za hard disk "na dva šrafa" može bilo ko i bilo gde.
 
Ja drugarici uzeo ovo u Merkatoru za 46k. Radi kao sat.

http://www.winwin.rs/laptop-toshiba...i3-4005u-4gb-500gb-intel-hd-hdmi-4749783.html

Obratite pažnju da nije neophodno na svakom laptopu da se isti nosi u servis radi zamjene hard disk-a sa SSD-om. Provjerite prilikom kupovine u trgovini ili na netu User Manual, sigurno ima stavka koja kaže da je komponenta xxx ili yyy User replaceable. Dakle, možeš sam bez gubljenja garancije da zamijeniš HDD i RAM, najčešće. Praktično sve ono što ima zaseban poklopac odozdo (obično RAM i HDD) možeš sam da zamijeniš.
 
Nazad
Vrh Dno