Šta je novo?

Povezivanje zvucnika sa TVom

nikolapfc89

Slavan
Učlanjen(a)
07.02.2011
Poruke
434
Poena
215
Banalno pitanje.
Nabavio sam ove zvucnike:

1139340.jpg


Od cinceva ima zeleni (klasican za PC) i ovaj sa slike beli sto se ubacuje u drugi zvucnik:

1139340-3.jpg


Kuci imam od ranije ovaj adapter:

1147662.jpg


I kad prikljucim na TV, jednostavno ne rade, nema zvuka (povezao sam ih na komp i rade, cisto da ne bude zabune).
Na tv od izlaza imam klasicni (zuto,crveno,beli) kao i onaj kompozitni (plavo,crveno,zeleni), VGA za pc, i neki ulaz PC audio. Ni na njemu samo taj izlaz sa zvucnika nece da radi.

Sto je najgore nemam ulaz za sluske na TV. Ne znam kako da povezem tj da napravim audio out sa TVa?

Ovo su ulazi na TV:

Za grupu na FB neverovali ili da. Nema TV izlaz za sluske :mad:







 
Tu gde ti ukljucujes u tv su ulazi,a ne izlazi....
Tv ti nema audio izlaze, a i da ima izlaz za slusalice, ne bi ti dao dobar zvuk za zvucnike... inace se ne bi zvao "izlaz za SLUSALICE" :)
 
Nisam ni obracao paznju na to. Postoji li neki adapter ili sta god kako bih mogao da resim to?
 
Nikako

Ako nema audio out ili izlaz za sluške a nema, nećeš moći nikako da povežeš. Nisi trebao da kupuješ zvučnike a da to prvo ne proveriš. :cool:
 
ne znam koji tv je u pitanju,ali bilo koji normalne marke ce imati bolji zvuk nego ti zvucnici :D
 
Povezao sam zvucnike sa set top boxom, radi.
Fox tv. Kinez. 32LE1200 (FULL HD).
Tako da su zvucnici za njega i vise nego premija :)

Je l' bi ovo moglo da prodje?

adapter_scart-cinc_1.jpg


Hocu da pokusam da prikacim na TV da bi zvucnici radili i za TV i za XBOX one.
 
Poslednja izmena:
tebra, NEMAS AUDIO OUT NA TV-U :D
i scart na tv-u je IN
 
Ako si napisao tačno model, ima 3,5mm za slušalice.
Bar stoji na sajtu.
 
Poslednja izmena:
Nema na mom. Taj je model, sad videh da navodno ima (moj je stariji model pa mozda zato nema).
Aj za IPTV sam resio, a drugi problem je xbox. Na konzoli imam samo SPDIF. Jel postoji resenje da povezem ove zvucnike? (koji imaju standardni jack 3.5mm).
 
ja sam PS3 povezivao na monitor preko HDMI,a na zvucnike preko composite kabla,onog sa 3 cincaca... samo uzmem dva za zvuk... i u opcijama u ps3 sam prebacio audio da ide preko tog izlaza...
ne znam da li moze i na xbox tako

edit:
moze,ima po youtube gomila klipova kako
 
Poslednja izmena:
I ja sam to radio al na 360.
Sad je xbox one, ima samo hdmi nema kompozitni...
 
uh,pogubio sam se,mislio sam da imas 360 :D
onda nikako,jedino resiver... ili da je kvalitetniji stb od iptv,pa da ima hdmi in...
 
Ja ti rekoh i na drugom forumu za taj adapter, ako je proizvođač pustio audio out preko scarta, to ti je jedino rešenje. Nije skup adapter, pa probaj.
 
Nazad
Vrh Dno