Šta je novo?

XP SP2 problem

SimpleSoul

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2014
Poruke
12
Poena
54
Nakon reinstalla Xp-a nestao mi je zvuk na kompu.
Otisao sam u Control Panel - sound i to - pise NO AUDIO DEVICE
Instalirao sam Realtek drajvere, nije pomoglo...
 
Sto bre SP2? Nije to nizasta.

Reinstaliraj ponovo.
Ali ovoga puta nadji upakovani XP SP3 .iso koji poseduje sve update-ove do decembra 2014.
Ako ti treba link, javi se na pm. ;)
 
Skini Windows XP Professional SP3 x86 - Black Edition 2014.11.15 ima sigurno drajver za zvuk u sebi...
 
Poslao sam pm clanu DeRadici.
A kakav je taj Black Edition, posto mi je komp mator i slab (512 mb ram).
 
Nije rekao sta je instalirao rekao je samo Realtek , mozda je instalirao Realtek High Definition audio a ne AC97...svakako moze da skine DriverPack Solution on ce mu naci driver...ili neka kaze pun naziv ploce lakse cemo pronaci...
 
@ SimpleSoul

Pogledaj koja je tacna oznaka modela maticne ploce , pa ce mo pronaci koja je zvucna integrisana....
 
Treba mi pomoc. Kod drugara pokusavam da podignem win xp. Ali problem je u sledecem. Komp je stariji. Ima 256mb rama, hard 40 gb, maticna je neka stara Asusova. Problem je sto je instalacije pocela super da se odvija, ali je komp zapucao i izbacio gresku i restartovao se. Pretpostavio sam da je hard u pitanju, i nasao sam moj stari HDD od 20 gb, ali ga komp uopste ne prepoznaje. Sumljam na Raid drajvere koji su verovatno obrisani prilikom instalacije win, ali nisam nikad se igrao sa tim stvarima. izbacuje welcome to grub/grub rescue... ne znam sta moze da bude u pitanju. Jel moze neka pomoc?
 
@jakota

"prelistaj" teme o Hirens Boot CD-u..... Programi ( alati ) iz tog paketa mogu da ti znacajno olaksaju posao.

XP SP3 nemoj ni instalirati ako ne dodas bar jos 256MB RAM-a - bolje nadji neki Linux koji ce da funkcionise na toj konfiguraciji.
 
Poslednja izmena:
Jakota za tu kntiju dodaj jos 256mb rama cene na kupujem prodajem su smesne , pa onda ubaci Windows XP SP3
 
Sta samo 256, baci tu i kupi lepo 3x po 512 isto je dzaba 200din komad ima da se "vine".
 
Nazad
Vrh Dno