Šta je novo?

Koji RAM ide na ovu plocu

earthrealm

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruke
102
Poena
169
Ploca

Trenutno imam 2x2gb. Hteo sam da uzmem mozda jos 2gb pa da nekupim pogresno. Da li uopste moze da radi 3x2gb na ploci ili mora da bude u paru(dva puta ista memorija)?
 
Prakticno bilo koji na 1333 ili 1600Mhz. Moze 3x2GB naravno.

Samo gledaj da su slicne specifikacije kao kod tih koje imas (brzine, latencije, napon).
 
Poslednja izmena:
Baš naprotiv, radiće kako treba. Sinhronizovano. Dobija se vrlo mali boljitak u performansama, ali se ne oseti u radu,samo u testovima.
 
Ako ce raditi sve ok 3x2gb onda mi je to jeftinije resenje posto mislim da mi netreba vise od 6gb. Da kupim jednu memoriju od 2 gb to je 2000 dinara, a ako bi kupovao dve nove od 4gb koliko ce to izaci i ko zna koliko mogu dobiti za moju staru memoriju.
 
Baš naprotiv, radiće kako treba. Sinhronizovano. Dobija se vrlo mali boljitak u performansama, ali se ne oseti u radu,samo u testovima.

ako mislis da se u realnom radu ne koristi kopiranje... upisivanje... citanje... onda skidam kapu.
maxxmem-1.jpg


@OP: radice kako treba, neces imati problema...
samo ne iskoriscavas potencijal.
 
Ne oseti se u radu, samo u glupim testovima. Aj da je cifra bar dvaput veca... :D
 
@DeRadicci
Kako da vidim te specifikacije na mom ram-u koje si pomenuo?
 
Instaliras neki program, recimo Aida64.

Ili preciznije, otvoris kuciste i vidis sta pise na memoriji - oznaka. :D
 
Napisao sam da se ne oseti u radu,samo u testovima. Pogrešio sam?
 
Oznaka te memorije je M2F2G64CB88B7N-CG. Mozda ces teze naci identican modul, ali nebitno.

Trazi slobodno od nekog drugog proizvodjaca memoriju koja radi isto kao ta tvoja - 1333Mhz, CL9, 1.5V.
Nove su 2400din, polovno se nadje za 1500din.
 
Uzeo sam 2gb i sada kada ukljucim komp stane na ovom ekranu uvek i ni makac. Moram li nesto u biosu da podesavam?

Kada pritisnem del i udjem u bios, zatim odmah izadjem bez snimanja promena, onda upali normailno windows. Ali svaki sledeci restart ako hocu da udjem u win opet moram celu proceduru (udji u bios, izadji bez snimanja promena i onda ucita win)
 
Poslednja izmena:
Podrazumevana su latencije 9-9-9 i 1.5v napon.
I naravno brzina 1333mhz ili 667 x2.
Probaj da odradis reset biosa, trebalo bi da ih ploca sama setuje.
 
Poslednja izmena:
Udjes u BIOS tako sto stisnes DEL. Onda procitaj, pise ti ili desno ili dole sta da stisnes za `Load optimal settings , cesto je ili f6 ili f9. Ali proveri!
 
Nazad
Vrh Dno