Šta je novo?

Gde grešim ?

ASIC

Cenjen
Učlanjen(a)
10.10.2013
Poruke
609
Poena
170
String A="R.string.";

String B="a";

String D=A+B;

int E=Integer.parseInt(D);

String AB=getResources().getString(E);

Toast.makeText(this,AB,Toast.LENGTH_SHORT).show();
 
Zbog toga što metod getString zahteva podatak tipa int izvrsio sam konverziju Stringa u int međutim uvek kada pokrenem emulator on mi izbaci poruku Unufortunately , Example has stoped. Imali neko ideju šta je u pitanju ?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u debugger-u šta je rezltat promenljive E posle izvršavanja instrukcije int E = Integer.parseInt(D); pa će biti jasnije gde grešiš.

Da bi dobio identifikator nekog resource na osnovu imena kojeg si sam konstruisao koristi funkciju

public int getIdentifier (String name, String defType, String defPackage)

u okviru Resources klase.
 
Ne znam ni koji je jezik, ni o čemu se radi, al' D mi ne deluje kao nešto što može da se parsuje u int, a da ima smisla.
 
Cek, cek, imas stringove koje parsujes u int, a prethodno si ih sabirao kao stringove. Zar nisi mogao odmah sa intovima ako su u pitanju brojevi?

Ups, tek sad vidim da ti je string B slovo. Ne kontam kako mislis nesto takvo parseovati da bi dobio nesto logicno?
 
Poslednja izmena:
Ne znam ni koji je jezik, ni o čemu se radi, al' D mi ne deluje kao nešto što može da se parsuje u int, a da ima smisla.

java, neko budzenje action bar za android...

Toast.makeText(this,"AB",Toast.LENGTH_SHORT).show();
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da mozes da prikazes toast u actionbar-u ;).
 
Ovo je za sub-meni u actionbar-u, cini se..
Treba da navede o cemu se radi, i sta hoce da postigne.
 
Mislim da hoće da procita neki resurs, a ima njegovo ime.
Bolje da ih sve procita, stavi u neku listu pa posle pristupa po indeksu ili da stavi u neku hash mapu.
 
Ne razumem ovu temu uopšte. Autor je postavio pitanje, dobio odgovor i onda se više ne javlja uopšte iako se pojavljuje na forumu. Odgovor na njegovo pitanje postoji Gde grešim ? #3 samo što ga iz nekog razloga ignoriše.

Ako je toliki prblem primeniti napisno na njegov primer, onda evo i gotov kod

String AB = getIdentifier(D, "id", getPackageName());

pod uslovom da klasa u kojoj je napisana ova metoda predstavlja Context.
 
Nazad
Vrh Dno