Šta je novo?

PROBLEM SA GAŠENJEM

Chola

Cenjen
Učlanjen(a)
05.10.2012
Poruke
65
Poena
160
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 12 128GB
Moj drugi računar ima problem sa gašenjem, razbijam glavu i ne mogu da provalim šta je u pitanju:

Sam se po svojoj volji gasi - nekad usred rada (tipa pikam neku igru ili radim u Sony Vegas-u), a nekad odmah pri paljenju.
Sve temperature su u normali cak i pod punim teretom: CPU - 49; GPU - 47; HDD - 35; Maticna - 50.
Ne znam na sta da sumnjam. Dal je napajanje, dal je nesto sa plocom ili mozda cak nesto trece...

Konfiguracija:

Phenom II x2 555 BE
MSI 770-C45
Sapphire 5750 512MB
4GB DDR3
500GB HDD
500w neki kinez
 
Prvo ocisti prasinu, napajanje, kuler..
Najverovatnije to dvoje u kombinaciji "neki kinez"
 
Očistio sam ga skroz, promenio i termalnu na procesoru, sad ću i sistem da srušim, hard da kompletno formatiram, pa onda ako to ništa ne reši ću kupovati novo napajanje, nemam nigde rezervno :/
 
+1 napajanje...
 
Najverovatnije napajanje, pa onda matična.

A možda i kartica, meni je 5770 imala loš BIOS i rušila se kad nije pod punim opterećenjem,
što mi je dodatno otežalo, ja je nabijem u FurMark, radi savršeno, ja kao nije ona. :crash:
 
Ok ljudi, hvala na pomoći, videću da uradim šta mogu, i sam sam mislio da je napajanje, ali sam hteo da vidim i šta vi mislite :)
 
Kupi neko pristojno, spasiće te mnogo muka na duže staze. Jer će kinez opet da crkne i možda sprži nešto.
 
@Dark Magician šta ti misliš LC Power 600w 2.31 ili Chieftek 500w (A8 ili S8)
 
Treba neko ko više prati napajanja da ti kaže.
 
Nije loš LC . Prave oni dobra napajanja a i ima 600W.
 
plus je'an za GP seriju,tu po ceni su i andyson raidmaxi koji su sasvim takodje okej,pa volja ti sta ces da uzmes.
 
Nazad
Vrh Dno