Šta je novo?

Ploča i procesor za office mašinu

delboy

Čuven
Učlanjen(a)
03.08.2004
Poruke
1,362
Poena
535
Elem, potrebna mi je preporuka za ploču i procesor za office mašinu koja bi se koristila uglavnom za program za fakturisanje i vođenje stanja magacina. Neki budžet za ploču, procesor i 4gb memorije je 100-120e. Imam dve dileme, da li uzeti Intel ili AMD platformu, kao i da li će se koristiti windows 7 na računaru ili linux (mint ili elementary OS) gde bi se program za fakturisanje pokretao pod wine-om (to treba tek da isprobam kako radi). Više mi odgovara kombinacija sa linux-om i wine-om da ne bih plaćao licencu za windows, a naklonjeniji sam i AMD-u ako za isti novac mogu da dobijem više u odnosu na Intel.Takođe, nisam gadljiv ni na polovne komponente, pod uslovom da su u garanciji.
 
Intel za te pare, kakav amd...
Odes na emmi, poredjas po cenama i slobodno uzmes najjeftinije. Isto vazi i za proc i za plocu, i za ram. Samo stavi da ti pokazuje 1150 soket. Ram bilo koji, najjeftiniji isto.
I to je to, ti novi celeroni su bas dobri.
 
Baš sam to juče uradio :) Imao sam do skora G1620 mašinu pa sam je dao mojim roditeljima. Juče sam gledao G1820 na njihovom sajtu, sa odgovarajućom pločom bi izašlo oko 8500. Mislio sam da AMD procesori daju više u tom cenovnom rangu zbog bolje grafičke jedinice, mada meni u suštini to i nije mnogo bitno za namenu za koju mi treba.
 
u procesorskom delu su prilčno lošiji.
 
Nazad
Vrh Dno