Šta je novo?

Koji androd telefon do 400e?

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Dolazim sa iOS platforme i Androd nikad nisam koristio (osim sto sam cackao tudji telefon par puta)

Sta mi je vazno:
- ekran ne veci od 5''
- da radi brzo (video sam neke androide koji se bas vuku)
- da moze da se instalira ovaj nadolazeci android lollipop (i da radi pristojno)
- baterija (npr da izdrzi 2 dana pri umerenom koriscenju)
- 32gb memorije

Sta mi je manje vazno:
- kamera
- dizajn (mada nije skroz nebitan)
- hardverske specifikacije (mada kapiram da su povezane sa brzinom rada koja mi je bitna al ima nesto i do optimizacije)
- didza-bidze tipa snimanje fullHD videa i sta ti ja znam

Budzet do 400e a naravno moze i manje ako postoji nesto solidno.
Zanimaju me novi telefoni ali ako bas postoji neki polovnjak za te pare koji bi bio dobra kupovina onda moze i taj predlog.
Ili ako sad nije dobar trenutak za kupovinu mogu da sacekam malo ako se ocekuje neki novi model za preporuku (npr. do 3 meseca).
 
Definitivno M8 kad pogledam sta ti je bitno a sta manje bitno. Ne znam da li moze da se nadje za 400e, ali ako moze uzmi njega. Ako ti se ceka, za 3-4 meseca bi trebalo da padnu cene kad izadju novi flagship uredjaji, mada da li je vredno toga odluci sam.
 
Htc m8, Nexus 5 (sem baterije krastavac)....Jedina 2 modela koja out of box rade kako treba.

I Z2/Z3, moze da pita ljude koji imaju kako rade a medj' njima ima i ios/nexus korisnika. Plus ti telefoni imaju sve solidno/odlicno, od UI preko displeja, kamere do baterije i nemaju vece mane.

Znam da je napisao -ekran do 5''- ali Z2/3 su samo malo veci od M8 a imaju 0,2'' vece displeje i IP zastitu (ali i losije stereo zvucnike) i bolje kamere, vece baterije a autonomije su dokazano odlicne. Z2 odavno moze da se nadje do 400e a uskoro ce moci i par nedelja/meseci star Z3.. a 400e je Z3c koji ispunjava sve navedeno, kupi se 32Gb+ kartica i to je to.

Mada sve ove ''uslove'' ispunjava i M8 koji je odlican fon.. samo treba da proceni sta je bolje za njega.
 
Poslednja izmena:
M8 definitivno. Samo je malo skuplji i morao bi da juris primerak od provajdera(sa njihovom garancijom) jer taj mob skoro niko ne zna da servisira :)
 
Poslednja izmena:
^ bas ta garancija i ''servis'' su nesto sto mraci ljude oko htc-a, bar u ovoj drzavi, pun net horor prica a i jedan moderator je imao tu ''cast'' da saradjuje sa ovlascenim htc servisom :)

U svakom slucaju vredi kupiti M8, bar prema ovome sto je naveo u prvom postu.
 
Ovde htc drzi ''jake'' cene, cini mi se da je M8 cesto skuplji i od S5.
 
Ja bih preporucio svakako oneplus one, jeste da je ekran 5.5 inca, ali tel je zmaj, vrhunska baterija, solidna kamera, ultra brz.. A opet htc m8 je isto ogroman tel, tako da ako bi uzeo htc m8 mogao bi i oneplus one. Najj je da sam vidi kako mu lezi u ruci ima tu jos kandidata kao galaxy s5 pa do xperie z2. Mada navikao bi se brzo na velicinu i vidio njene prednosti.
 
Nazad
Vrh Dno