Šta je novo?

Server memorija i kompatibilnost

b900

Cenjen
Učlanjen(a)
15.07.2012
Poruke
25
Poena
154
Moze li mala pomoc?
Imam neku Xenon serversku masinu koja je dosla sa gomilom memorije (4 modula 8GB Dual Rank x4 PC3L-10600 registred). Ono sto sam uspeo da nadjem u specifikacijama je da je ovo registrovana memorija i da nece raditi na obicnim plocama.
E sad ono sto mene zanima je obzirom da mi toliko memorije ne treba u masini, da li je ikako moguce prebaciti jedan modul u drugi racunar (GA 990fxa UD3 ploca sa FX procesorom).
Koliko vidim, naponi i broj pinova su isti, ali nekako sam se istripovao ukoliko krenem odmah da probam mozda ostetim plocu...
 
Nema to veze, ne možeš da oštetiš ploču ako je isti tip memorije u pitanju (DDR3). Ali može da se desi da ti se sistem restartuje isl. Sa druge strane, te memorije nisu namenjene performansama nego sasvim drugim zahtevima. Shodno tome, pa i ako rade bez problema, praktično bi ti odziv sistema bio sporiji.
Inače, da li će ih prepoznati i korektno raditi sa njima, uopšte ponašanje, zavisi od čipseta, proizvođača ploče, biosa...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice odziva spominje se samo malo (neprimetno) usporenje zbog baferovanja zbog cega se i postavlja pitanje kompatibilnosti, sto znaci da mozda i nije tako malo:)
Nego forumi ko forumi, pa se negde spominje i mogucnost ostecenja ploce.
Hvala na odgovoru, ne ostaje mi nista drugo nego da probam.
 
Nazad
Vrh Dno