Šta je novo?

Prenos podataka

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Da li neko moze da mi kaze kako da prebacim podatke sa laptopa na desktop, da li mi je potreban kabl sa obe strane da bude USB ili moze i preko HDMI kabla (njega imam)?
 
Da li neko moze da mi kaze kako da prebacim podatke sa laptopa na desktop, da li mi je potreban kabl sa obe strane da bude USB ili moze i preko HDMI kabla (njega imam)?

nemere nijednim opisanim nacinom.predpostavljam da laptop nije raskopusan,tj da nisi vadio hard disk iz laptopa.izbori su ti sledeci,da ta dva racunara spojis preko mreze,najjedostavniji nacin preko nekog rutera koji radi u oba pravca,dozvolis oba racunara da se vide i svuces sa jednog na drugi.detaljnija uputstva za to potrazi tako sto ces postaviti to pitanje u odgovarajuci podforum i/ili otvoriti tamo novu temu.skroluj malo po forumu,nece nista da ti bude,utrosi malo vise od 2 sekunde vremena ako ocekujes da neko utrosi svoje vreme zivce da ti pomogne.

drugi nacin je da te podatke prebacis sa laptopa na neki medijum (usb fles drajv,eksterni hdd,ako laptop ima e-sata port (a sumnjam) direkt na hard...) pa onda taj medijum ubacis u desktop.ali prvo nemam pojma sa kojim medijumima raspolazes,koju kolicinu podataka hoces da prebacis,dal' cu ti podatci iz vise manjih fajlova ili velikih itd.ako hoces ovako moraces opet vise informacija da das,ne postoji carobni stapic.i da,i za ovo ope treba da nadjes odgovarajucu temu da postavis pitanje.nema popusta,imas preko 800 poruka,dakle nisi pocetnik.
 
Prvo, hvala sto ste mi otvorili posebnu temu, drugo nisam imao namere da se rasplinjem sa pitanjima i podpitanjima, trazio po forumu u koju bi temu bilo pogodno da postavim pitanje i na brzinu ajde negde ali mi nije namera bila da kvarim temu, hvala jos jednom na razumevanju, e sada posto jedino imam HDMI kabl pa reko da li moze ali OK vidim da nemoze prebacicu preko USB flash-a, znaci najpouzdanija varijanta je preko lan kabla a sto se tice rutera moj je TP-LINK TL-WR841N ne verujem da moze da radi u oba smera, valjda?
 
Šta podrazumevaš pod "rutera moj je TP-LINK TL-WR841N ne verujem da moze da radi u oba smera, valjda"?!

Ako su ti oba računara povezana na ruter koji pominješ onda jednostavno omogućiš pristup datotekama na laptopu s desktop računara i kopiraš šta ti treba. Ovo radi bez obzira da li su pomenuta dva računara bežično ili žično povezana na tvoj ruter. Ukoliko nisu povezni onda je najjednostavnije da ih povežeš (opet nije bitno da li žično ili bežično) i iskopiraš podatke koji hoćeš. (Ako oba računara imaju bežičnu karticu, ne treba ti nikakav kabl.)

Ako oba računara nisu povezana na taj ruter i ne želiš da ih vežeš onda ti ostaje mogućnost da koristiš neki memorijski uređaj koji se povezuje na USB port (flash drive ili disk). Tada prvo povežeš USB uređaj na laptop, iskopiraš na njega to što hoćeš, prebaciš ga onda na desktop i s njega iskorpiraš na desktop to što si prethodno kopirao na USB uređaj.
 
Može i sa specijalnim USB cablom ali se više ne isplati (ima jedan takav), užasno spooooroooo.
 
Poslednja izmena:
citiram umart@ najjedostavniji nacin preko nekog rutera koji radi u oba pravca zato sam pomenuo TP-LINK TL-WR841N da ne verujem da moze da radi u oba smera, znaci da prima i salje podatke ali ako ti kazes da moze uredu probacu, a sto se tice sa sta na sta sa Laptopa na Desktop koji je vezan sa ruterom pomenutim. Tek veceras mogu da isprobam. U svakom slucaju hvala, CountMike hvala.
 
Nazad
Vrh Dno