Šta je novo?

Asus Maximus Formula 775

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Pozdrav forumasi,imam da tako napisem...vise problemcica sa pomenutom plocom.
1.Kada povezem HDD na sata ulaz,odem u bios i podesim sata na ahci,snimim i restratujem plocu,kada prikaze sliku,tako i ostane da stoji.Stisnem dell i zakuca na Auto Detecting Sata-Ahci.Pre svega toga sam normalno isao preko USB_a clean install win7 i stavio podesavanja na ahci,onda nije pravila te probleme.Sledeci prob....nece uvek da se upali i ugasi na dugme predvidjeno tasterom na samoj ploci,cak iako uradim clear CMOS.Onda,imam 2 iste memorije ddr2 od po 1gb Transcend,rade samo u poslednja dva slota.Kada hocu da ih uparim,ploca vrti kulere ali ne baca sliku.Elem,sta mislite,da li je problem hardverske ili pak neke druge prirode ?

...nisam napisao i ovo u vezi dizanja sistema sa harda...sada je namesten na sata Enhanced u biosu i normalno dize sistem.

Po treci post dosadjujem.Samo se gomilaju problemi,sada je i slika sa tackicama,nece da instalira ni windows na ssd.Grafa je potpuno ispravna.Elem,kako da re-flesujem bios sa usb_a ?Da li uopste vredi pokusavati reflash bios_a?
 
Poslednja izmena od urednika:
ako je to problem,tj ako se skakalo sa ide na ahci i/ili raid mod samo treba da se udje u sejf mod i sam win sredi.ako ne pomaze f8,onda treba instalacioni disk.usb,pa repair your computer,pa advanced startup options.
 
Otisla ploca danas u servis.Pocela je da pali orange lampicu kod sata prikljucaka,kad dodje do starting win 7,samo se restartuje.Znak windowsa je u nekim straftama.Probao grafu na drugoj ploci i radi normalno.
 
Odmah da javim...
Eh ovako...ja bih to nazvao losom karmom.
U istom momentu kad sam probao plocu,rikne mi graficka karta,koja je izbacivala linije (na prethodnoj ploci je radila par minuta pre stavljanja na Formulu),ram memorija,koja je bila u jednom od dva slota,nije bila podrzana,tako da zbog nje nisam uspevao da podignem sistem.
U servisu je zamenjen cip,koji je crkao jerbo kad se ploca skine sa napajanja,bios je gubio podesavanja...tako da...bacih uzalud 10 evrica bez potrebe.
Doneo plocu kuci,ubacio drugu grafu,zaboo drugu memaru i podigao sistem bez problema...ssd ahci i sve ostalo radi normalno,jedino mi glavi dugme na ploci za paljenje i restart,majstor nije imao druge da mi zameni,pa opet palim plocu srafcigerom...eto....
 
Nazad
Vrh Dno