Šta je novo?

Groove Mikrotik

misailic

Cenjen
Učlanjen(a)
23.06.2012
Poruke
19
Poena
154
Сусрео сам се са следећим проблемом:
Интернет конекција је остварена преко Groove Mikrotik уређаја (не знам који је) са рачунаром PC1 и то све лепо ради, додели аутоматски адресе PC1. Проблем је када прикључим уместо PC1, други рачунар. Тај други рачунар такође добије све исправне адресе (IP, DG, DNS), али нема излаза на интернет. Пошто се не разумем баш у микротик, претпостављам да је постављена MAC забрана или код провајдера или на Groove Mikrotiku? Groove Mikrotuku не могу да приступим јер га је провајдер поставио и заштитио, једино да га ресетујем али онда ће бити муке око конекције на AP провајдера?

PS Мрежне картица другог рачунара је 100% исправна.
 
Poslednja izmena:
Za takvo nesto bi trebalo da kontaktiras provajdera prvo, mada nijedan provajder ne radi MAC zabranu na lokalnom nivou niti to ima neke svrhe... Ocigledno je neki drugi problem, ali opet, prvo zovi provajdera.
 
Najverovatnije na njemu nije uključen NAT. Sve je to do toga kako je provajder podesio sam uređaj.
 
Da nije ukljucen NAT nebi radilo ni na jednom racunaru. Moze da bude da je problem i do samog racunara ili su ti namestili rucno dodavanje ARP-a. Nikad se ne zna. Probaj nakaci jos neki racunar ako imas. Jesi probao da pingujes npt 8.8.8.8?
 
Проблем је што то није код мене него код мог рођака, могао је да пингује гуглов днс сервер, а што се тиче рачунара он је 100% исправан јер је код мене исти радио (тј. мрежа и нет). Значи може да буде да је до ARP-a, да провајдер дода код њега на опреми моју MAC адресу?
 
Пошто се не разумем баш у микротик, претпостављам да је постављена MAC забрана или код провајдера или на Groove Mikrotiku? Groove Mikrotuku не могу да приступим јер га је провајдер поставио и заштитио, једино да га ресетујем али онда ће бити муке око конекције на AP провајдера?
Rest tu nista ne pomaze, jer ili ti nece pomoci ili tek onda nista nece raditi :)
Jel na tom racunaru dobijes od DHCP servera ip adresu? (sad vidim da dobija)

Da li sigurano znas da li je pristup mrezi dozvoljen drugim racunarima?
 
Poslednja izmena:
Нисам сигуран јер не могу да уђем у подешавања Микротика. Што би ми доделио ИП адресе све исто као и на рачунару на коме ради нет а да има недозвољен приступ мрежи.
 
Што би ми доделио ИП адресе све исто као и на рачунару на коме ради нет а да има недозвољен приступ мрежи.

ne znam kako je podesen MT, ali adrese dodeljuje DHCP server, a pristup moze da bude filtriran i ogranicen po mac adresi ili IP adresi.
Tako da to sto je racunar dobio adresu ne znaci da je dobio pristup interentu.

Zato pitam da li je tom racunaru dozvoljen pristup.
Najbolje da kontaktirate onog ko je postavio mrezu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno