Šta je novo?

Cudan problem sa Asus P5K

mirza82

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2007
Poruke
4,722
Poena
485
Ploca odlicno radi sam Pentuim D 3.0 procesorom, ali kada se ubaci neki drugi a probao sam sa dva Pentium Dual Core, nece da da sliku, vrte se ventovi i to je to.
Bios je apdejtovan na zadnju verziju.
 
Ja sam imao identičan problem i u pitanju je bila ram memorija, imao sam 4 štapa izbacio sam dva i radi bez problema.
 
Probao sam bez memorije, isto se ponaša, probaću sa drugim memorijama pa javljam rezultat.
 
Iz mog iskustva sa P5k pro - neće da boot-uje bez memorije...
 
Nece ni jedna, ali hoce da pisti..
Ako ne pisti moze biti da je do ploce.
 
Da, svaka ploca nece da boot-uje bez memorije, ali zato piste bez memorije, dok ova ne pisti.
Cpu koji sam probao radi na drugoj ploci bez problema.
 
Reset biosa si predpostavljam odradio? vadjenje bios baterije, prespajanje pinova...
 
A da probas mozda da vratis neki stariji bios? Poslednji je koliko mi se cini 1201.
 
Proveri pinove na socketu, da nije neki kriv, nedostaje..
I koji je to Dual Core, da li ploca moze da ga podrzi?
 
Poslednja izmena:
Napokon sam nasao sta je problem, ploca sada radi.
Par pinova, na oko su izgledala korektno ali su bili utisniti malo vise i izgleda da tu nije bilo kontakta, malo sam ih tankim safcigerom podigao i sada radi.
Inace cpu je C2D e4500.
 
Dobro je, za ove nove mora i lupa da se koristi lako je napraviti previd.
 
Obozavao sam te 775 procesore, nikada pinove nisi mogao da im iskrivis:d Inace bas cudno da je Pentium radio a C2D nije hteo..
 
koji su to intelovi 775 procesori imali pinove? Ja koliko znam za ceo svoj zivot nisam video nijedan.
 
Druze ozivljavas temu glupim komentarom. Procitaj malo bolje post i videces da je u pitanju sala.
 
nema smajlija na kraju tapatalk ne pokazuje...a temu je neko pre mene oziveo...
 
Poslednja izmena:
ladno tapatalk pravi problem meni se pojavila kao sveza neprocitana tema...covek je rekao 775 sa pinovima...to ne postoji...moj prvi intel je bio u slotu socket 370...pentium 2 celeron na 333mhz...tako da znam svaki cpu jer mi svi prodju bar jednom kroz ruku.
 
Nazad
Vrh Dno