Šta je novo?

Nova MTS prevara - "besplatni Facebook i Twitter"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@mihailo998
Koristio sam preko Chrome na Jelly Bean ali iskljucivo m.facebook.com. Za drugara kojeg spominjes, neka proveri da li mu skidaju kredit ili ne, jer i ja sam "ulazio na face najnormalnije" sve dok nisam ostao bez celokupnog kredita

Nema potrebe za daljom raspravom ovim je sve receni covek je ulazio preko chroma i nije koristi face vec chrome :)
 
I ja sam Telekomu otkazao pored mobilnog i fiksni i internet zbog finansiranja jednog privatnog kosarkaskog kluba. :D
 
Nekad davno se ja žalio na njih, isto tako nisu napisali čak ni sitnim slovima nešto... ne sećam se više o čemu se tu radilo znam da je vrednost bila beznačajna tipa 100 din. I ladno su mi ovi iz nadležnih institucija rekli da će preuzeti nešto tek ako mi ovi ne vrate novac, bez obzira što se ja žalim na to što su me doveli u zabludu ne informišući me, tj. ne dajući mi prave informacije. Od tada ta firma za mene ne postoji! Mnogo su jaki pa još i državni, u prevodu niko im ništa ne može! Ja pouzdano znam da jedna fabrika hrane ima jako puno prijava po raznim osnovama, čak počnu i neki članci po novinama da se pišu ali ubrzo se sve zataška, mnogo su moćni iako su privatni i mnogo manji od mts-a. Ali i ja se nadam da če doći, možda ne nemci ali bilo bi dobro bar kinezi;)
A alfaunits, kad kažeš da uštediš za flagship svake dve godine po broju jel misliš za nešto što se može kupiti ovde u Srbiji zvanično? Ili možda misliš da kupiš taj flagship u Koreji, Kini? Ako je ona prva varijanta, aj prosvetli i mene, čisto me zanima ta računica...(naravno pretpostavljam da ne koristiš one najskuplje pakete, pošto si spomenuo većinu ovde - a većina sigurno nije na najskupljim paketima)

Eh da, konačno otkazujem telekomu i fiksni - što bi rekli ovi iz dm-a: "idem tamo gde me cene"
 
Poslednja izmena:
emtees rulz ....

čekamo da li ima još nekog sa ovim problemom.

Interesantna mi je bila rečenica samo:

par dana kasnije kupujem nov mobilni telefon sa memorijskom karticom, kako bih uživao u blagodetima "besplatnog Facebook-a i Twitter-a"

znači, carski ... kakva reklama za face i twitice...
 
Ne, aLti ima jedinstvene probleme sa mts-om. Smisljaju prevare samo bi njega jednog prevarili.

Covek otvori temu sa uputstvom kako oteti neciji broj u mts-u, pa onda objavi da je njemu ukraden broj na takav nacin, potom ga nema neko vreme (valjda je sve to vreme trazio da kupi sim karticu sa besplatnim net-om za tapatalk, ali preko opere, ne preko tapatalk-a![emoji15] ), i onda se pojavi i o celoj prici otimanja kartice napise ovo:
Pocetkom nedelje sam se vratio iz inostranstva i pre dva dana sam karticu preregistrovao na sebe. Danas me je MTS opet prevario (ne samo mene, vec sve korisnike, o cemu cu detaljno pisati malo kasnije u posebnoj temi) i tokom razgovora sa seficom filijale potvrdjeno mi je da su stare registracije jednostavno "isparile" zbog prelaska na novi sistem. U medjuvremenu, znajte da je MTS-ov "Besplatni Facebook i Twitter do kraja 2015. godine" teska prevara, a uskoro cu detaljno napisati sve.

Yeah right. [emoji6]
 
@mihailo998
Nema potrebe za daljom raspravom ovim je sve receni covek je ulazio preko chroma i nije koristi face vec chrome :)

Pa sta ako je koriscen Chrome? Jesi li pogledao prvi link sa pocetka teme, gde jasno pise: "Besplatan pristup ovim drustvenim mrezama sa vaseg mobilnog telefona bice vam omogucen putem mobilnih portala (m.facebook.com; mobile.twitter.com) i Facebook i Twitter mobilnih aplikacija." Nisam koristio aplikaciju nego sam isao preko mobilnog portala, pa...?

Ne, aLti ima jedinstvene probleme sa mts-om. Smisljaju prevare samo bi njega jednog prevarili.

Covek otvori temu sa uputstvom kako oteti neciji broj u mts-u, pa onda objavi da je njemu ukraden broj na takav nacin, potom ga nema neko vreme (valjda je sve to vreme trazio da kupi sim karticu sa besplatnim net-om za tapatalk, ali preko opere, ne preko tapatalk-a![emoji15] ), i onda se pojavi i o celoj prici otimanja kartice napise ovo:


Yeah right. [emoji6]

Pa sta sad ocekujes, da ti dam sken pasosa mozda? Ti covece sam sebe demantujes na svakom koraku. Pitam te za konkretan primer, a ti izmisljas neke viceve. Ajde pogledaj malo sta si napisao. Prvo kazes da tvrdim da su "samo mene jednog prevarili", a onda citiras recenicu gde kazem da je MTS prevario sve korisnike? Onda tvrdis da izmisljam, pa kasnije u istom postu pises da osobe sa pola mozga to mogu da vide. Dakle, javno priznajes da imas pola mozga, ili sta? :)
 
Poslednja izmena od urednika:
A alfaunits, kad kažeš da uštediš za flagship svake dve godine po broju jel misliš za nešto što se može kupiti ovde u Srbiji zvanično? Ili možda misliš da kupiš taj flagship u Koreji, Kini?
Ja mislim nesto sto se u Srbiji moze sa placenim porezom koristiti. To znaci da je legalno uvezen.
A iskreno sam posle fijaska sa Samsungom kod nas odlucio da vise ne kupujem telefone zvanicno uvezeno od strane nasih "firmi", vec rucno radimo uvoz iz Nemacke ili neko donosi (posto smo firma, nista nas ne kosta da bude zvanicno uvezen, sta vise, isplativije je nego kes na ruke)
Dakle, zvanicna varijanta, a kome smeta to, moze i u oglase.
Te garancije su se pokazale ozbiljno vrednijim nego bilo sta kod nas. U EU sam bez problema dobio zamenu na licu mesta za telefon, bez neke pomuke "credit" za uredjaj koji je u toku garantnog roka crkao, ali ga nemaju vise na lageru (mogao sam dobiti refund na karticu, znaci efektivno kes, ili da iskoristim za nesto drugo, dakle skroz koretktno).


Ako je ona prva varijanta, aj prosvetli i mene, čisto me zanima ta računica...(naravno pretpostavljam da ne koristiš one najskuplje pakete, pošto si spomenuo većinu ovde - a većina sigurno nije na najskupljim paketima)
Racunica vise ne vazi toliko, jer je MTS najzad poskupeo pakete. Deo racunice je vezan za KT i roming (firma), sto pretpostavljam da ne pogadja ni 5% foruma. (KT roming je najisplativiji roming za SMS/minute u Evropi a i sire, meni licno najbitniji u Koreji, gde se registracijom ranije jos 50% popusta dodatno dobijalo, pa je ispalo da se placa samo 25% zvanicne cene - sto dodje jeftinije nego da uzmem prepaid u Koreji)
Ne koristimo internet u romingu, ne pada nam na pamet, jer nijedan nas operater ne daje ista realno korisno za <10e, tako da se uzmu lokalne prepaid kartice za 5-10e.

Sto se licnih paketa tice, ja sam bio na MixNetS, 330RSD, moji na MixNetL i 2xKT.
MixNetL je 1000RSD bio, kod Telenora bi se za njega placalo 3040 RSD:
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-k...aketi/Stari-Postpaid-paketi/Prenesi-i-Surfuj/
To je 2000 mesecno, 48.000 na 2 godine, uz evro oko 110 u proseku tih 4 godina. Znaci ~440e po ugovoru.
Za MixNetS alternativa je bila tek PiS500, jer je PiS150 bas bio premali, dakle ~670RSD mesecno, ~16.000 na 2 godine.
Jedan KT500 broj je naspram Telenora ustedeo preko 6000/2g.
KT1000 je ustedeo preko 12000/2g. Necu ulaziti u detalje za KT.
To je za 4 licna broja, koja koristim kao fizicko lice.
Za sve ove godine nemam nijedno negativno reseno iskustvo. Imao sam natezanja, iskreno, i nailazio na tutubane prave, pisao sam o tome negde. Ali na kraju, ako ne odustanem, to ipak dodje do nekog normalnog, koji odmah resi.

Neko je sve vreme tutnjao kako kod Telenora ima "neogranicen" net, dok kod MTSa te rasture sa racunima... desilo se jednom, zamalo ~30.000 da se plati, jer je keva stvarno na MixNetS broju napravila taj racun... (iako joj je receno da ne radi to sto je radila :D), ali su to stornirali. Cak i da nisu.... ja sam opet u plusu 48000*2 (na 4 godine) + 16.000*2, manje tih 30.000.... hvala!

I ja sam navikao moje da budu prilicno konzervativni po pitanju telefona. Ko trosi vise, vece su razlike bile.

Nazalost, posto su Telenorovci pokazali da Telenor moze da povecava cene, i korisnici odobravaju to, jer ne zele u Telekom, ili sta vec... i MTS je poskupeo :( Vise nije tolika razlika, i ne bi mogao flagship ustedeti po ugovoru.


Bez price o 50% kod Telenora, ja bi prvo mora ici 3 meseca kod njih po 3000, MOZDA dobio popust (verovatno ne..), a onda placao 1500 umesto 1000... opet bi bio u minusu.




P.S. Ovo dole je i moje misljenje, ali je teletabis ispao manji teletabis od mene recima :)
Iznesen problem je samo jedna od mnogih varijacija problema koje sam video sa dotičnim operaterom. Zašto je tako? Razlog nisu ni kradje, ni prevare, ni neka treća negativna stvar... razlog je što je u pitanju glomazna firma, loše organizovana, sa nestručnim osobljem i ono najbitnije: sve te greške idu iz džepa korisnika tako da operater nema interesa da te greške svede na najmanju moguću meru. Pre nego što krene rasprava o mojoj proceni operatera da napomenem da sam sa njima, kao i sa drugim ogranicima te firme, imam dosta iskustva i na polju infrastrukture a ne samo kao krajnji korisnik. Ono što je najbitnije je da nisu samo oni problem. Svi operateri imaju u manjoj ili većoj meri ove probleme... i slično se ponašaju u rešavanju istih.

Gde realno leži problem? Problem je u nesprovodjenju zakona. Sve ove situacije imaju svoje zakonsku regulativu ali se nesprovode jer uvek postoji neki veći problem u ovoj zemlji. Najveći problem sa operaterima je na marketinškom planu. Svi oni sprovode nedozvoljeni marketing koji jasno dovodi korisnika u zabludu. Krajnje je nebitno da li se radi o "neograničenom internetu" ili "ceni od samo 5din za minut razgovora" ili nečemu trećem. Dok se takve stvari ne budu sankcionisale kako treba imaćemo problema ovakvih ili sličnih i to baš iz razloga koji sam gore naveo: svaka greška je na teretu korisnika i operateri nisu zainteresovani da ih rešavaju.
 
aLti, da ti nije ukljucena kompresija u Chrome-u?:)
 
Pa dobro, za nekoga iz sela poput tebe verovatno i jesam lazov. Koliko sam video na jednom od topica, ti koristis mesecni paket od 500 i kusur dinara kod MTS-a. Ja dajem duplo vece napojnice konobarima u Beogradu i stvarno nemam nameru da se raspravljam sa takvima poput tebe. Znaju me ljudi sa foruma, znaju gde sam u inostranstvu, neka ti kazu gde radim i koliko zaradjujem, pa onda vidi da li lazem...
 
Ovo iznad se odnosi na Ilion-a, ti si Alfa postovao u medjuvremenu :)
 
Ma jeste, sad se vadis ;D
 
Alfa, ja koliko sam čuo Samsung jedini ima neki kakav takav servis ovde. A sad ako si ti i sa njim imao fijasko.... a za pakete si u pravu, nisam pratio duže vreme ali evo sad pogledah, svuda su skoro iste cene.
Inače smo se razumeli (iako si rekao drugačije:)) - nisam ja baš mislio plaćeni porez, legalno uvezen. I na telefon iz Kine se plati porez i legalno uveze (dobro možda neko i ne plati, a neko preplati). Više sam mislio baš na tu podršku i servis ovde, garanciju.
A iz tih razloga što si naveo i ja kažem kad neko spomene garanciju, da upravo zbog garancije i naručujem telefon iz Kine, jer dobijam garanciju, a ako ga kupim ovde garancije nema:). Mislim jasno je meni da nije ništa jača garancija ni iz Kine, tj. skoro ko i da je nema, ali bar znam na čemu sam i znam da neću gubiti živce ako se pokvari:)))
 
@hedgehog

Vec sam napisao da ne mogu da placam postpaid racune jer radim u inostranstvu. Imao sam i par postpaid ugovora ali to vec godinama nije opcija za mene.

A pa jeste, nece da prime uplatu putem ebanking-a ili preko "plastike"...
Ma zaostali, sta da se radi. Mozda bi ti KT paket dobro dosao i zbog rominga.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, pazi, sad mozemo do sutra da mlatimo praznu slamu oko prepaid vs. postpaid. Kao prvo, prepaid ima skuplje tarife u romingu, dakle niko ga ne koristi u inostranstvu godinama da bi stedeo. Ja ga koristim jer mi je tako lakse, bez obzira na cenu poziva. Dopunu vrsim jednostavnim slanjem SMS poruke iz bilo kog dela sveta. Dakle, po tebi, koje bi bile konkretne prednosti koriscenja postpaida u inostranstvu?
 
Ovo za prepaid roming si lupio za desetku:) :) :) :) :) :) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno