Šta je novo?

Nova MTS prevara - "besplatni Facebook i Twitter"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

aLti

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2006
Poruke
209
Poena
320
Nedavno mi MTSInfo šalje poruku sledeće sadržine:

"Kao poklon za dopunu od 200 i vise din, 14-12-2014 u 12:20 aktiviran je besplatan pristup Facebook-u, Facebook Messenger-u i Twitter-u, do kraja 2015."

Poverovavši u ovu šarenu lažu, par dana kasnije kupujem nov mobilni telefon sa memorijskom karticom, kako bih uživao u blagodetima "besplatnog Facebook-a i Twitter-a". Podešavam telefon i pratim uputstva sa sledećih linkova:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/promocije-pojedinacna/items/besplatan-facebook-i-twitter.html
http://www.mts.telekom.rs/index.php/podesavanje-telefona.563.html

Obratite dobro pažnju na sadržaj prvog linka, jer očekujem da će uskoro biti izmenjen ili čak izbrisan u potpunosti.

Krećem da koristim m.facebook.com i nakon određenog vremena... MTS mi skida celokupan kredit sa računa! Zovem Call Centar, krenu da me farbaju, pričaju mi gluposti, klasika. Naplatili mi lepo sve ono za šta su tvrdili da je besplatno. Odlazim u poslovnicu i podnosim pritužbu. Stanje u poslovnici kao u zoološkom vrtu, tu je stvarno svaki komentar suvišan. Na moj zahtev mi izdaju potvrdu o primljenoj pritužbi, a prema rečima devojke sa šaltera, rok za odgovor je 24h. Prođe dan - ništa, prođoše dva - isto ništa. Zovem opet Call Centar - kažu nemaju evidentiranu nikakvu pritužbu. Tu već oteram operatera u p.m. (bukvalno) i odlazim opet u zoološk... pardon, poslovnicu preko puta ETF-a gde sat vremena ne mogu da pronađu moju pritužbu. Na kraju me obaveštavaju da je pritužba rešena i da su mi "legalno" skinuli kredit sa računa jer sam koristio "gprsinternet" APN umesto "gprswap". Pitam ih gde piše taj uslov, oni ćute. Apsolutno nigde to nije istaknuto, ni u uslovima promocije, ni u uputstvima za konekciju, ni na MTS-ovom sajtu, ma nigde. Dakle, u donetom rešenju se pozivaju na uslove koji NIGDE nisu bili istaknuti. Pa, isto tako su mogli i da mi kažu da dotična promocija ne važi za osobe koje nose crne cipele ili imaju kratku kosu. Drugim rečima, ne mogu se oni sada pozivati na neke nepostojeće uslove promocije, ma koliko želeli. Tražim da mi daju dotično rešenje i to u pisanoj formi - oni odbijaju. Na kraju podnosim novu prijavu u kojoj zahtevam da mi se rešenje na prethodnu žalbu dostavi u pisanom obliku. Rok za dostavljanje je 8 radnih dana, nakon čega nameravam da to rešenje prosledim Zaštitniku građana Republike Srbije i drugim institucijama (naravno, pod uslovom da mi MTS ikada zapravo i dostavi dotično rešenje).

Ovom prilikom želim da obavestim korisnike i javnost da se MTS služi veoma prljavim trikovima pomoću kojih ih dovodi u zabludu i nanosi im štetu pozivajući se na nepostojeće uslove promocije tzv. "besplatnog Facebook-a i Twitter-a". Ovakvo ponašanje je ZAKONOM ZABRANJENO i predstavlja pravu sliku i priliku dotičnog preduzeća! Radi se o klasičnom primeru prevare koju MTS masovno sprovodi.

Za kraj, da napomenem i to da je u praksi gotovo nemoguće pristupiti Facebook-u ili Twitter-u preko wap proxy servera, radi se o tehnologiji staroj 15 godina baziranoj na tekstu, a ne na grafici, i čija je brzina realno uporediva sa 14,4 kbit/s dialup modemom. Skoro nigde na svetu se wap više ne koristi. Dakle, radi se o dvostrukoj prevari, jer preko wap-a možete da uživate u Facebook-u i Twitter-u baš kao što i gluva osoba može da uživa u audio kasetama.

Komentari?
 
Komentar je da ti previse imas problema sa MTSom, a cim si i dalje u njemu, i imas vremena da se posle puta u inostranstvo (znaci da nisi salabajzer) bakces sa besplatnim FB/TW na prepaidu, ocigledno imas nesto protiv njih politicko.

Ili zelis da kupis TS pa spustas cenu ovakvim stvarim.


Oladi... jedno je da se neko zali sto MTS ne da izmenu Box mobilne tarife i slicno tokom promene ovog leta, ali ti imas ocigledno neki drugi problem.

(hteo si komentar)
 
Zanimljiv komentar... Dakle, po tebi, ovakvo ponasanje MTS-a je sasvim opravdano, a ja imam problem politicke prirode :)

Kao prvo, na prepaidu sam iz dva razloga. Pod jedan, ne zelim ugovorni odnos sa prevarantima. Imao sam par ugovora sa njima i jedva sam cekao da isteknu. Pod dva, puno vremena provodim van zemlje i logicno, ne mogu da placam racune koji bi stizali za postpaid. Sa druge strane, prepaid mogu da dopunim uvek, u svakom trenutku iz bilo kog dela sveta, jer mi je broj mobilnog vezan za platnu karticu i samo posaljem poruku na 8585 u kojoj navedem iznos dopune. To radim evo vec 10 godina. Jesi uopste znao da postoji ovako nesto?

Sto se besplatnog FB/TW tice, pa oni su sami to ponudili i meni i drugim korisnicima, nisam ih ja terao, a sada neka se ne prave blesavi. Zasto izmisljaju opravdanja da ne ispune obecano? Mene licno ne interesuju te pare sto su mi pokrali, nego me strasno nervira to lopovsko ponasanje, taj prevarantski mentalitet u glavama tih zatucanih ljudi. Zato je i ova zemlja tu gde jeste.
 
aLti da si to rekao za Telenor imao bi punu podrsku Alfe. Ovako, udario si na nase nacionalno blago Telekom, to se brani svim sredstvima :)
inace, ne znam koja je to promocija u pitanju posto mts za mene odavno ne postoji kao opcija kojoj bih dao svoj tesko steceni dinar, ali slicno sam i ja prosao pre vise godina. aktivirao dodatak za net preko call centra, oni ga nisu nikada aktivirali, naplatili mi regularno koriscenje, podneo sam zalbu, kao odgovor na istu sam dobio telefonski poziv: Telekom ovde, vasa zalba je odbijena... od tada smo zavrsili, nadam se sto pre Nemci da ih kupe i da poizbacuju bagru.
 
Za nas sirotinju mts je zakon. [emoji106]
 
Zanimljiv komentar... Dakle, po tebi, ovakvo ponasanje MTS-a je sasvim opravdano
Ne, taj deo nisam komentarisao. To sto ne sam dao komentar na tebe, ne znaci da sam dao komentar na samo stanje u MTSu.


, a ja imam problem politicke prirode :)
pa da :D


MTS je previse nezainteresovan da cini prevare vise, sada se zaradjuje po principu... korisnici ne menjaju mrezu :D

Kao prvo, na prepaidu sam iz dva razloga. Pod jedan, ne zelim ugovorni odnos sa prevarantima. Imao sam par ugovora sa njima i jedva sam cekao da isteknu. Pod dva, puno vremena provodim van zemlje i logicno, ne mogu da placam racune koji bi stizali za postpaid. Sa druge strane, prepaid mogu da dopunim uvek, u svakom trenutku iz bilo kog dela sveta, jer mi je broj mobilnog vezan za platnu karticu i samo posaljem poruku na 8585 u kojoj navedem iznos dopune. To radim evo vec 10 godina. Jesi uopste znao da postoji ovako nesto?
Jesam. Ali sam takodje i znao da mi se nikako ne isplati MTS prepaid od svih mogucnih ponuda na trzistu, jer je vec godinama najskuplji i bez ikakve korisne promocije (sve je razgovori u okviru mreze....)

Zasto izmisljaju opravdanja da ne ispune obecano? Mene licno ne interesuju te pare sto su mi pokrali, nego me strasno nervira to lopovsko ponasanje, taj prevarantski mentalitet u glavama tih zatucanih ljudi. Zato je i ova zemlja tu gde jeste.
Ne verujem da je prevara u pitanju, prosto, nikome se ne radi tamo, takvi su ljudi.... verovatno ti je lupila/lupio sta god im je prvo palo na pamet, kao opravdanje (u sustini, proveri da li radi na gprswap, ako uopste radi...).


Ne opravdavam ih... tromi su, primedbe cita neki bot koji prodje prvi red, i ne gleda dalje, i onda salje glupe odgovore... (znam, dobijao sam ove godine 3x isti odgovor, nakon cega je bilo ocigledno da se uopste ne cita dalje od prve linije :)).
Ali sa druge strane, evo za 4 godine, cak i sa prekoracenjem neta dok nije bilo neogranicenog (keva koristila broj, i zeznula se pa na MixNetS napravila 1.4GB prometa), koji je retroaktivno anuliran, ja sam za 3-5 licna broja u MTSu dao manje nego sto vecina ovde da Telenoru za 6 meseci. Izracunao sam da sam ustedeo po jedan flagship telefon po broju na 2 godine, a kada se doda jos 10-20 brojeva (kako koje godine) u firmi, iskreno, moji zivci vrede tih sacuvanih flagship telefona sve ovo vreme. (sa <10 primedbi za ove 4 godine za sve te brojeve)

Da li je ovo sto si pomenuo korektno? Naravno da ne... ali otvaranje teme o prevarama MTSa trenutno su ocigledno samo neka licna motivacija.
 
od tada smo zavrsili, nadam se sto pre Nemci da ih kupe i da poizbacuju bagru.
Pa uz ovakve postove (OP), ne samo da ce se to desiti, nego ce se i prilicno spustiti cena :)

Posto su sada cene vec povecane (hvala @Telenorovce), slobodno neka ih kupe Nemci, zavedu jos gore tarife, uvedu FUP za internet, a zemlja ne vidi ni dinara koristi od toga....
 
Ne razumem zašto poneki ljudi potežu za vređanjem kada nemaju ništa (pametno) da kažu...



Edit:
@aLti
Ma tvoj slučaj je "sitan" za mts čim se radi o par stotina dinara, a ne o par desetina hiljada dinara, kako su do skora ojađivali ljude, pa im onda ako se žale "izlazili u susret" i uvaljivali dodatak od ~1000din. Još ljudi morali da budu srećni zbog toga i priznaju da su krivi...
 
Poslednja izmena:
Kao pripejd korisnih svih 3ju mreza, citam komentare i ne verujem. Ukoliko bi meni neko uradio to isto, a dopunio sam kredit i aktivirana mi upravo ta promocija, ne bih se osecao prijatno. Isterao bih to do kraja, do poslednje pare. Slazem se potpuno sa altijem oko ovoga. To je klasicno dovodjenje kupca u zabludu i krsenje zakona o zastiti potrosaca za sta su zaprecene sankcije. Ne razumem kako neko moze da uvlaci politiku u sve ovo. A imao sam par nedoumice pre izvesnog vremena oko podesavanja na gprsinternet. Ipak necu da eksperimentisem, dok ne istrosim kredit na mts kartici.
 
Naravno, zali se RATELu za obmanu. Ne sumnjam i da ce biti pozitivno reseno onda.

A za politiku, polako, kroz koju godinu, ako ne i vec sledece cete plakati za Telekomom :)
 
Poslednja izmena:
Svako ko je prevaren i treba da se zali, u ovom slucaju Ratelu. Dosta je vise lopovluka, poluinformacija ispisanih ili neispisanih na sajtovima operatera.
 
Ne ocekujte da je stvarno neispisana informacija, pre ce biti glup sistem i nezainteresovan radnik.

Ne opravdavam ih, ali da se ima malo perspektive. Kradja je organizovana (npr. ono ubacivanje 3G pretplate svakome uz postpaid kad bese...), a ovo... sanse nema da je namerno ovako glupo smisljena neka kradja. Vec prosto NIJE osmisljeno do kraja! (u oba slucaja - zalite se)
 
Ne ocekujte da je stvarno neispisana informacija, pre ce biti glup sistem i nezainteresovan radnik.

Ne interesuje me sve to, zakon je jasan, a radnik i sistem su deo MTSa, jedne celine koja prodaje nesto i dovodi me u zabludu jer o tome nema nista napisano na sajtu. Boing! Klasicna kradja. Da mi se dogodilo isto, naravno da bih se zalio Ratelu. Dosta je bilo shisanja i lopovluka sva 3 operatera.
 
Poslednja izmena:
E je...be mi se za Telekonja,mogu sutra da ga odesele,teleportuju ili sta vec
Vip ima perfektnu pripejd ponudu,uplatis 500 din na kiosu i ima se vise nego dovoljno 150 min itd.
Opusteno,nema ugovora,racuna,ugovora,penala,prekoracenja ili sta vec
 
Nije stvar u parama, stvar je da ce to isto sto rade sa malim prevarama uciniti i na mnogo vecim. Braca Mtel su isti, ako ne jos i gori, ovakve stvari im prolaze komotno ovde u RS. Najvece smece od firme u okviru od 10 000 km.
 
Moraće oni nakon žalbe da vrate taj kredit. Inače, stvarno mislim da nije nikakva organizovana prevara u pitanju, već nepotpuna ponuda; odraz nezainteresovanosti ljudi koji su radili na tome.
 
Imam ja jedno pitanje je si li koristio face preko aplikacije ili preko chrome, opere...?
 
Jedno je biti nezadovoljan kvalitetom usluge koju pruza operater, a sasvim drugo smatrati da se doticna firma smisljeno i namerno sluzi prevarama kako bi izvukla sto vise para od korisnika. Mislim da je normalno da covek bude ogorcen ukoliko smatra da je prevaren i mislim da je normalno da preduzme sve zakonom predvidjene mere da radi zastite svojih prava. Ne bih ja tu mesao politiku, bez obzira o kom operateru se radi.
Nije mi samo jasno zasto, uprkos takvom misljenju o Telekomu, ne promenis operatera i izbegnes mogucnost da te dalje varaju?! Imas jos dva operatera na trzistu, pa odaberi onog koji najbolje odgovara tvojim zahtevima. Ja, licno, nikada ne bih nastavio saradnju sa nekim za koga smatram da je neposten i da me potkrada.
Ovako kako se ti ponasas, stvarno ispada kao da imas nesto licno protiv pomenute firme. Nezadovoljan si njihovom uslugom, smatras ih prevarantima, a i dalje si njihov korisnik. I istovremeno ih javno pljujes........priznaces da tu nema bas mnogo logike.
 
Poslednja izmena:
jer mi je broj mobilnog vezan za platnu karticu i samo posaljem poruku na 8585 u kojoj navedem iznos dopune. To radim evo vec 10 godina. Jesi uopste znao da postoji ovako nesto?

Možda idem malo u off al me strašno interesuje na koj način si uspeo mobilni broj kod Mts-a da povežeš sa platnom karticom?

Treba mi to i važno mi je a nikako da rešim.

Koja je procedura za tako nešto koga treba da cimam za to?
 
Ne razumem zašto poneki ljudi potežu za vređanjem kada nemaju ništa (pametno) da kažu...


Edit:
@aLti
Ma tvoj slučaj je "sitan" za mts čim se radi o par stotina dinara, a ne o par desetina hiljada dinara, kako su do skora ojađivali ljude, pa im onda ako se žale "izlazili u susret" i uvaljivali dodatak od ~1000din. Još ljudi morali da budu srećni zbog toga i priznaju da su krivi...
Vip i dalje to radi pa nista.
Clan aLti je obican bot neke prljave marketinske kampanje.

E da, u VIP nemas mogucnost uplate dodatka.

Inace, ovu temu sam prijavio. Nadam se da benchmark administracija nece dozvoliti ovako tendenciozne i optuzujuce naslove zasnovane na lazima i poluinformacijama.
 
Poslednja izmena:
Znaci ako se to desava i u Vip, onda je sve OK...??
A covek je bot jer su ga zajebali i skinuli mu sav kredit?
 
Covek daje poluistinite, tendenciozne i nekompletne informacije.

Jedini cilj mu je kampanja protiv jedne firme. Covek je bot. Tacka.

Pogledaj kako je zakljucio poslednju temu. Svakome sa pola mozga je jasno da ne pise istinu.
 
Poslednja izmena:
Možda idem malo u off al me strašno interesuje na koj način si uspeo mobilni broj kod Mts-a da povežeš sa platnom karticom?

Treba mi to i važno mi je a nikako da rešim.

Koja je procedura za tako nešto koga treba da cimam za to?

Odes u banku i registrujes karticu da se veze za mobilni. Ne mogu sve kartice i ne mogu sve banke. A i ako si u Intesi verovatno i nece znati kako bez duzeg ceskanja glave:(
 
Covek daje poluistinite, tendenciozne i nekompletne informacije.

Jedini cilj mu je kampanja protiv jedne firme. Covek je bot. Tacka.

Pogledaj kako je zakljucio poslednju temu. Svakome sa pola mozga je jasno da ne pise istinu.
A možeš li da nam kažeš na osnovu čega si zaključio da su neistinite informacije? Jesi li probao oba navedena APN sa promocijom pa znaš ili imaš neki drugi izvor informacija?
Interesantno mi je kako ti smeta to što "bot" tendenciozno ima nešto protiv konkretne firme a ne uočavaš tendencioznog drskog bota koji mesecima unazad teroriše forum i dozvoljava sebi da drugime deli savete tipa "oladi" etc. a sam u ovoj temi objašnjava krađu od strane Telekoma! Pre će biti da si ti tendenciozan zar ne?

On topic: iz mog iskustva prilikom natezanja sa operaterima kada je problem od značaja u pitanju mnogo se bolje pokazalo slanje opisa reklamacije poštom. Ako ništa drugo bar nisu u mogućnosti da prave nekoga majmunom i serviraju fore poput ovih da zahtev nije zaveden i slično. Preporučeno sa povratnicom i gotovo. Jeste da možda duže traje ali sačuva bar malo dostojanstva po kome gaze operateri poput Telekoma.
 
Nepotrebno da kažem kako sam dosta razmišljao da li da napišem ovo ali...

Kao prvo da odmah kažem da ne želim da se ovo pretvori u pro/kontra prepucavanje što se lako može desiti čitajući do sada napisane poruke. Sve vaše naklonosti/odbojnosti prema mobilnom operateru ostavite po strani.

Iznesen problem je samo jedna od mnogih varijacija problema koje sam video sa dotičnim operaterom. Zašto je tako? Razlog nisu ni kradje, ni prevare, ni neka treća negativna stvar... razlog je što je u pitanju glomazna firma, loše organizovana, sa nestručnim osobljem i ono najbitnije: sve te greške idu iz džepa korisnika tako da operater nema interesa da te greške svede na najmanju moguću meru. Pre nego što krene rasprava o mojoj proceni operatera da napomenem da sam sa njima, kao i sa drugim ogranicima te firme, imam dosta iskustva i na polju infrastrukture a ne samo kao krajnji korisnik. Ono što je najbitnije je da nisu samo oni problem. Svi operateri imaju u manjoj ili većoj meri ove probleme... i slično se ponašaju u rešavanju istih.

Gde realno leži problem? Problem je u nesprovodjenju zakona. Sve ove situacije imaju svoje zakonsku regulativu ali se nesprovode jer uvek postoji neki veći problem u ovoj zemlji. Najveći problem sa operaterima je na marketinškom planu. Svi oni sprovode nedozvoljeni marketing koji jasno dovodi korisnika u zabludu. Krajnje je nebitno da li se radi o "neograničenom internetu" ili "ceni od samo 5din za minut razgovora" ili nečemu trećem. Dok se takve stvari ne budu sankcionisale kako treba imaćemo problema ovakvih ili sličnih i to baš iz razloga koji sam gore naveo: svaka greška je na teretu korisnika i operateri nisu zainteresovani da ih rešavaju.
 
@mihailo998
Koristio sam preko Chrome na Jelly Bean ali iskljucivo m.facebook.com. Za drugara kojeg spominjes, neka proveri da li mu skidaju kredit ili ne, jer i ja sam "ulazio na face najnormalnije" sve dok nisam ostao bez celokupnog kredita :)

@Srle22
Jos uvek sam njihov korisnik jer ni preostale dve kompanije nisu nista bolje. Primera radi, bas pre nekoliko dana ostanem bez SBB signala i odem do Telenora (jer mi je bio najblizi) da kupim neku karticu za Internet na brzaka. Devojka sa saltera mi nudi da kupim karticu sa 4 GB prenosa podataka, kupujem, dolazim kuci, konektujem se, kad ono imam samo 1 GB, proveravam na sajtu Telenora - uz taj paket koji su mi ponudili zaista i dolazi 1 GB, a ne 4 kao sto su mi rekli. Dakle, polupismena salterska pojava koja ni ne zna sta prodaje... Da li zaista treba da postanem njihov stalni korisnik? Ako nista drugo, MTS je drzavna kompanija, pre cu tu da stavim pare nego u dzep M. Slafa i slicnih...

@armon+
Ranije je procedura bila sledeca. Prvo, banka mora da ima ugovor o saradnji sa MTS-om. Ne znam koje imaju i koje nemaju, to moras sam da proveris. Ako se ispostavi da ga tvoja banka ima, onda ides u poslovnicu i popunjavas jedan jedini formular gde navodis broj tvoje platne kartice, broj mobilnog telefona, itd. Sve se vezuje za platnu karticu, a ne za racun, pa tako moras ponovo da popunis taj formular kad god podignes novu karticu. I ne mozes bas svaku karticu za vezes, to isto moras da proveris u banci, mada mislim da klasicna Visa prolazi bez problema.

@Ilion
Na osnovu tvojih komentara, jasno je da ili radis za MTS, ili imas nekog od clanova rodbine koji su se ucepili tamo. Mene ne interesuje sta i kako radi VIP jer ja nisam korisnik VIP-a. Ako i oni varaju ljude, slobodno napisi, ali zapamti da lopovsko ponasanje drugih kompanija svakako ne opravdava ovakvo ponasanje MTS-a. Ne razumem na osnovu cega tvrdis da iznosim "poluistine i nekompletne informacije", moze li neki primer toga? Sta ti to fali od informacija, evo odmah da ti napisem? Jesu ti mozda potrebna imena ljudi iz MTS-a sa kojima sam razgovarao u poslovnici? Njima sam odrzao takvu vakelu da su svi ostali korisnici cutali i slusali sta pricam, ako se potrefilo da je neko od tih salterasa koje sam verbalno pregazio tvoj rod - tvoj problem covece. Kazes "svakome sa pola mozga je jasno da ne pise istinu". Moze li neki primer toga?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno