Šta je novo?

Best buy telefon za ~300€?

rosta

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2004
Poruke
191
Poena
620
Doslo je vreme da se posle dve godine menja LG L9, pa me interesuje sta je trenutno najbolje kupiti za neku cenu od oko 300 eura? LG G2, Nexus 5,...? Ono sto mi je bitno je da ima ekran od ~5" i 2 giga RAM-a. Citao sam da Nexus ima problema sa baterijom i da je G2 u tom segmentu bolji a ima i veci ekran, sa druge strane tu je podrska za Nexus. Ne znam. Najradije bih novi Moto X, ali mi je previse skup. :) Vredi li se cimati oko OPO?
Hvala u napred!
 
Vredi se cimati oko OPO.

Što se tiče Nexusa, on nema probleme sa baterijom nego je jednostavno slabiji po tom pitanju od G2 ali zato bolji po opštem korisničkom iskustvu.

Kad prelomiš šta ti je najbitnije lako ćeš odlučiti, računaj da će biti još dosta komentara/predloga a često i protivrečnih ali suština je ta da se ne "izgubiš" u vaganju opcija nego da odlučiš šta je šta i šta ti je potrebnije i šta ti više paše.

Realno kupovina bilo kog od ta tri navedena telefona je dobra stvar i isplativa kupovina ali bez tvoje odluke o prioritetima samo ćeš se vrtiti u krug bilo da je reč o ovim modelima ili nekim drugim.
 
Vredi se cimati za OPO pa makar to bio onaj od 16Gb (naravno ako ti je to prihvatljiva kolicina memorije).
 
Eno na kupujem prodajem G3 za 330 eur, bolje dodaj jos 30 pa uzmi novije, inace ja imam g2. Brutalan mob, nekad 2 dana baterija drzi , ne moze nexus zapeti probao sam oba, cak sam g2 vratio sa 442 na 4.2.2 jer bolje radi, na antutu benchmarku mi izbaci 42000 bodova fabricki bez pipanja, nexus jedva oko 30000 , bolja kamera na g2 , baterija,ekran , jedino na strani nexusa je update. Nista drugo
 
E ako G3 na antutu izbaci 42k onda uzimaj taj LG i ne razmisljaj dalje :d :d
 
Poslednja izmena:
Naravno Ne govore o tome ali govore o hardveru i iskoriscenosti istog

Kao i auto moze bilo ko napisati sta hoce za snagu motora daj ga na dyno run da se premeri realno, koliko imaju ks
Zasto ja sa mojim autom od 150 ks manje trosim i brze idem od ostalih iste snage a i jacih, ima ipak nesto i u toj uskladjenosti
Hocu da znam sta dobijam. A ne sta je neko napisao

Sto je nexus 5 toliko slabiji od g2 A isti hardver...
 
Treba kupiti onaj telefon koji ima najvise poJena u antututututu, zlatno pravilo uspesne android kupovine :d
 
Ne chituje nego su lose softweri optimizovani, kako moze citovati objasni, kernel je zakljucan nema overclocka fabricki

Kad instaliram kitkat mob ne moze da mi izbaci 36000 i baterija duplo krace traje, zato sam se i vratio na 4.2.2

Probao sam romova i romova( cyanogen, paranoid,artmod ,cyanfox itd itd) i uvek sam se vracao na fabricki 4.2.2
Cak sam kod par drugara skidao sa kitkat na jellybean kad su videli kod mene koliko bolje radi
Iskreno se nadam da ce sa 5.0 androidom poboljsati stvari a ne pogorsati mada na 5.0 dosta problema ima na nexusu i sad treba da izbace 5.1 da to sve poprave
 
http://m.gsmarena.com/meizu_mx4-6627.php

Kinezi odlepili za tim telefonom, sto se mene tice , samsung, lg,htc itd itd su proslost

Ja prelazim na kineze, takodje sam drzao u ruci xiaomi mi4 mob je fantazija, kao iphone da se drzi u ruci na tom nivou izrade i uklapa se u tih 300 eur ali treba naruciti sa aliexpressa ker kupe tamo pa ovde bezobrazno skupo prodaju
http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
 
Vredi se cimati oko OPO.

Što se tiče Nexusa, on nema probleme sa baterijom nego je jednostavno slabiji po tom pitanju od G2 ali zato bolji po opštem korisničkom iskustvu.

Kad prelomiš šta ti je najbitnije lako ćeš odlučiti, računaj da će biti još dosta komentara/predloga a često i protivrečnih ali suština je ta da se ne "izgubiš" u vaganju opcija nego da odlučiš šta je šta i šta ti je potrebnije i šta ti više paše.

Realno kupovina bilo kog od ta tri navedena telefona je dobra stvar i isplativa kupovina ali bez tvoje odluke o prioritetima samo ćeš se vrtiti u krug bilo da je reč o ovim modelima ili nekim drugim.

Kao da me poznajes. :) Bilo sta da kupujem, toliko vagam i cimam se da na kraju vise i ne uzivam u tome. Sta cu, takav sam covek. :)
U sustini, najbitnije kod telefona mi je da ne laguje, to me nekako najvise nervira. Kad izadjem iz neke aplikacije i cekam 3 sekunde da mi se pojave ikonice, smorim se ko pas. Pored toga mi je bitno kako mi telefon lezi u ruci i zato mislim da je 5,2" krajnja granica. Kod G2 mi se jedino ne svidjaju ona klizava ledja. Kad bi bila kao kod Nexus-a ili kad bi imao da se kupi takav poklopac baterije, jer one navlake ne ponosim (gre'ota kvariti izgled telefona) bio bi mi idealan.
 
Bez navlake i folije ga nikad neces ocuvati i automatski ti je manja cena pri prodaji a + sto ta navlaka ti moze nekad sacuvati ekran koji kosta 150 eur

Ja sam vagao mesec dana izmedju nexusa i G2 , i posle drzanja u ruci oba , x youtube poredjenja i cuda prelomim na g2 i opet bih izabrao g2 bez razmisljanja

Lg pravi i nexus 5 i g2 , ali zar stvarno mislite da ce lg napraviti googlu bolji mob od svog ... kako da ne
 
Bez navlake i folije ga nikad neces ocuvati i automatski ti je manja cena pri prodaji a + sto ta navlaka ti moze nekad sacuvati ekran koji kosta 150 eur

Ja sam vagao mesec dana izmedju nexusa i G2 , i posle drzanja u ruci oba , x youtube poredjenja i cuda prelomim na g2 i opet bih izabrao g2 bez razmisljanja

Lg pravi i nexus 5 i g2 , ali zar stvarno mislite da ce lg napraviti googlu bolji mob od svog ... kako da ne
+1
 
Ne nego sam vratio jer lepse radi i duze traje baterija(da ne kazem duplo duze) i uvek vise rama imam slobodno
Sta to nudi kitkat vise od jellybeana ? Meni mob gore radi i ne samo meni vec svima, ima tema koliko oces o tome

Je l' si pogledao link uopste? Mozda ti bude jasno zasto svi ti benchmarkovi ne sluze nicemu. I veruj u sta oces, kupi Meizu slobodno ako ti se svidja nece Samsung i ostali propasti preko noci bez tebe.

Nemam nameru da ulazim u dalju diskusiju, ne pomazemo coveku da odabere telefon.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ok skrenuli smo sa teme, ali iz svih komentara neka covek izvuce pouku

Po cemu vidis dal je neki mob brzi ili ne , uglavnom mili sekunde su u pitanju, ni jedan ne trokira blikolira itd sa 2-3gb rama

Nisam fanboy ni jednog proizvodjaca, ali. Svi ti telefoni su unutra manje vise isti, isti processori, ekrani itd. I sad npr treba da placam ime proizvodjaca a ne komponente unutra ? Sto bih platio samsungu 500 eur kad npr kod lg to sve isto ima za 350 npr... to sto smo mi skeptici prema kinezima to je nesto drugo i sto njihova skart roba dolazi kod nas na pijace,imaju oni i extra stvari samo sto bi to dovlacili ovde kad hoce smeca da se rese, ali zapamtite videcete za god ili dve ko ce vladati telefonima , i volim sto ce biti konkurencija snizavace se i cene

Ni ja vise ne offujem u temi
Pricam uvek iz svog iskustva a ne rekla kazala
 
Nazad
Vrh Dno