Šta je novo?

Iskljucivanje porta 80

zoki1606

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2011
Poruke
4
Poena
151
Kao što naslov kaze postoji li mogućnost da se isključi port 80 a da posle toga mogu na internet u pitanju je bezični internet.
 
Naravno da možeš, to je dolazni saobračaj. Ono što mora da ostane otvoreno to je odlazni saobračaj ka portu 80 na nekom računaru koji se ne nalazi kod tebe. Ne znam zašto je uopšte port 80 otvoren za dolazni saobračaj osmi kao nemaš neki HTTP server kod sebe u lokalu kome hoćeš da se pristupa iz celog sveta.

Pretpostavljam da je reč o konfiguraciji nekog rutera koji koristiš.
 
Upravo tako, po defaultu za dolazni saobraćaj mora biti zatvoren.

Pretpostavljam @Zoki da si ovo pitao zato što si čitao/čuo o portu 80, ne treba da te zabrinjava osim ako nije otvoren za dolazni saobraćaj a ti ga nisi tako konfigurisao.
Upravo zato sto mi je otvoren kako i zasto neznam a ja neznam kako da ga zatvorim
 
Isto je i na windowsu 7 ako ga koristiš, samo ukucaj u start windows firewall.
Ako ne pomogne i ostane uključen inbound saobraćaj na portu 80 tada je najbolje da vidiš sta uzrokuje to ponašanje a ako ne pronađeš šta je u pitanju u krajnjem slučaju reinstal windowsa da uradiš.
www.thewindowsclub.com/block-open-port-windows-8-firewall

Edit:
Možeš probati i identifikaciju šta ti koristi inbound saobraćaj na portu 80 ali je pitanje da li ćeš išta saznati na donji način ako su pokretač saobraćaja "podstanari".

technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897437.aspx
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno