Šta je novo?

Provera ispravnosti ( helth-a ) USB flesh disk-a ?

stefl

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2007
Poruke
350
Poena
319
Pozdrav cenjeni forumasi, potrebna mi je mala pomoc oko provere ispravnosti USB flesh-a ? Naime kupih povoljno " veliki " USB flesh i proverio sam ga u win-u i nije nasao greske ... E sad nije da ne verujem win-ovom chkdsk-u, ali bih hteo da ga proverim nekim ozbiljnijim alatom (po mogucnosti free) i skinuh nekoliko programcica na tu temu, ali mi treba iskustveno misljenje koji je od dostupnih na net-u da kazem najoptimalniji za proveru ?

Unapred zahvalan na savetu :wave:

Pozzz ...
 
Chkdsk si uradio.
Poteraj preporučene programe i steći ćeš realnu sliku o performansama a time i posredno o kvalitetu samog flešića, memorijskih mu čipova i kontrolera.
Ako očekuješ da saznaš koliko će potrajati taj "kinez" (ako sam dobro shvatio ta vrsta kupovine je u pitanju) nema softvera sa kojim ćeš to saznati.
 
Jeste kinez Lenovo USB stick T180 512GB :), mada " sve " je danas Kinesko ... Verovatnto si u pravu kada kazes da je tesko (ili nemoguce ?) odrediti koliko ce potrajati flesic a nisam duboko ulazio u tu problematiku jer su svi koje imam jeftini, ali ovaj od 512gb bi valjalo da potraje. Uradio sam quick scan u HD Tune-u i u redu je, pa se nadam da je to dovoljno (uz chkdsk) ...

Pozzz2014-12-19 13_26_21-HD Tune Pro 5.50 - Hard Disk_SSD Utility Flesh 512gb.jpg
 
Poslednja izmena:
Kolika je brzina za upis na taj fles? :)
 
@djidji77, verovatno ti meni mozes da budes sin ali nema veze ... Pustio sam h2test (procenjeno vreme do kraja test-a oko 22h ? ) ...
 
Poslednja izmena:
dečkonja, mogu da ti budem sin, samo ako imaš više od 75 godina (i to pod uslovom da si postao otac sa 15g).... za šta je verovatnoća par promila..... tako da samo ti pusti taj h2test pa nam javi rezulate....

p.s. sad tek videh da si Lala, tako da mi je sad jasno što ne razumeš žargon :)
 
Poslednja izmena:
dečkonja, mogu da ti budem sin, samo ako imaš više od 75 godina (i to pod uslovom da si postao otac sa 15g).... za šta je verovatnoća par promila..... tako da samo ti pusti taj h2test pa nam javi rezulate....

p.s. sad tek videh da si Lala, tako da mi je sad jasno što ne razumeš žargon :)

...

Ne znam zasto program procenjuje da mu je potrebno ovoliko vremena da zavrsi (sa screenshot-a) ?
 
Jeste kinez Lenovo USB stick T180 512GB :), mada " sve " je danas Kinesko ... Verovatnto si u pravu kada kazes da je tesko (ili nemoguce ?) odrediti koliko ce potrajati flesic a nisam duboko ulazio u tu problematiku jer su svi koje imam jeftini, ali ovaj od 512gb bi valjalo da potraje. Uradio sam quick scan u HD Tune-u i u redu je, pa se nadam da je to dovoljno (uz chkdsk) ...

PozzzPogledajte prilog 157591

Rekoh ja na pocetku, no jedino u sta sam siguran da ce tip koji mi je prodao (podvalio) vratiti i poslednju paru koju sam platio ..................
 
Koliko te je kostalo to "zadovoljstvo" ?
 
Koliko te je kostalo to "zadovoljstvo" ?

Oko 5000dinara ... Ako sam dobro razumeo ove tutorijale sa net-a, to je u stvari flesh malog kapaciteta kome je firmware izmenjen, pa se vidi u sistemu kao mnogo veci (kapacitet) nego sto u stvari jeste ???
 
U prevodu ispao sam glup, ali hajde ... Nisam bas bio upoznat sa cenama fleski tog kapaciteta (pogledah tek kada sam ga kupio i dobio) ! No neka moja greska bude nauk drugima da ne nasedaju (polakome se kao ja bez razmisljanja) na ovakve pojave !!! A ja cu se vec snaci :mad: ...
 
Pravilo je da kada kupujes na sajtovima kao sto su limundo, kupindo, KP i slicni, a cena za neki proizvod je previse niska i nerealna u odnosu na realnu cenu, 99% je u pitanju neki vid prevare :)

A imao si nove eksterne hardove od 500GB za oko 6000 dinara da biras :)
 
Pravilo je da kada kupujes na sajtovima kao sto su limundo, kupindo, KP i slicni, a cena za neki proizvod je previse niska i nerealna u odnosu na realnu cenu, 99% je u pitanju neki vid prevare :)

A imao si nove eksterne hardove od 500GB za oko 6000 dinara da biras :)

Ma znam ja to druze, nego kazem nisam znao cene a prodavala ga je neka zena uz ostale njene krpice i pomislih da ga je pokupila negde i ne znajuci za cenu ? I naravno nisam samo ja licitirao (samo sam bio najveci magarac medju mnogima) ... Uglavnom krecem u bitku za povrat novca ...

I naravno slazem se sa @poolmaker-om da treba apostrofirati temu ili otvoriti novu sa ciljem sprecavanja online lopovluka, da se drugi ne opeku kao ja :whip:

Pozzz ...
 
Moras da proveris realan kapacitet te fleske , kopiraj neki fajl od preko 32GB da vidis da li hoce pa onda ako hoce probaj preko 64GB da ubacis , nema to veze sto nema lose sektore ja imam par fleski sto nema lose sektore ali kada ubacim neke fajlove na njih neki rade par dana i posle ne rade!
 
Probaj da kopiras, ali sa onom ocajnom brzinom koja je oko 2MB/s ima da potraje to poprilicno dugo.
 
Realni kapacitet flesh-a je 8gb, probao HD Tune-om (ima jedan tutorijal na ruskom na youtube, u stvari ima ih mnogo) ...
 
Fleske od 8GB ima za 500 dinara na KP a ti koliko si dao para za taj , jos ti je brzina ocajna?
 
За 500 можеш и нову флешку од 8 гига да купиш. Некад ми те КП цене делују смешно, умеју да буду веће него у радњама.
 
Moras da proveris realan kapacitet te fleske , kopiraj neki fajl od preko 32GB da vidis da li hoce pa onda ako hoce probaj preko 64GB da ubacis , nema to veze sto nema lose sektore ja imam par fleski sto nema lose sektore ali kada ubacim neke fajlove na njih neki rade par dana i posle ne rade!

h2test je "majka mara" za te stvari ;)
 

Evo pustio sam da se kopira nekih 40-ak gb na taj flesh ( instrukcija sa sajt-a gde sam " pazario " ) i pravim screenshoot-ove kao dokazni materijal u " hajci " na prevaranta - muskarac je mada se potpisuje kao zensko :smoke: , evo kao sto se vidi naslov teme je skroz neadekvatan ali hajde da svi (kao potencijalne zrtve) nesto naucimo iz mog loseg iskustva (ili neiskustva :) ). Siguran sam da ce slicne pojave biti sve cesce, pa se valja sto bolje edukovati, vise ljudi, vise iskustava ...
 
Nazad
Vrh Dno