Šta je novo?

Fx 8320 ili Fx 8320E?

uz non E morash kupiti kuler inache cjesh imati traume, ja sam sa amd na intel preshao samo zbog trauma od kulera:)
 
isto je to,cim dodju vrucine eto trauma,sa druge strane ima do vrucina vremena da se skupi za krsten kuler pa da se nacepi na bar 4,4ghz.ja bih sa druge strane trazio 8350 na oglasima,i to primerak koji trpi 1.5v. :)
 
hm,to je tacno tu negde,bojim se da ce da trazi oko 1.475v za 4,4ghz za bi bilo 100 posto stabilno,a seidon moze tacno toliko i to u push/pull-u sa solidnim ventovima.
 
APM drzi 8320E procesor na stock podesavanjima u lakom radu (browser, film, office itd) na 70w TDP (samo u igrama ide do 95w).
Dok recimo 8320 ide od 90w TDP do 125w TDP. To je znacajna razlika u temperaturama i potrosnji.
Verujem da u odnosu na obican 8320 ce se grejati znatno manje.

Naravno ako hoces da klokujes sve to pada u vodu :)

E se malo bolje klokuje do 4.8ghz imaju manji leakage.

Isprobavam za koji dan na istoj ploci pa javljam kako to radi u praksi.
 
Poslednja izmena:
super,dakle na kraju 8xxxE ispade malo utegnutija vishera,pa otud i bolje klokovanje?lep potez od amd-a da malo bolje primerke binuju kao e procesore da bi se uklopili u 70w TDP,naravno ako je to slucaj.
 
Sad nesto razmisljam da mozda ipak predjem na neki i5 4460.
Igre slabo igram treba mi najvise za surf i filmove...
Posto juce nisam porucio procesor svakako necu pre ponedeljka pa do tada mi ostaje da se odlucim izmedju nekog fx8320 ili i5 4460 recimo.
Da ne otvaram novu temu sta mi je pametnije, tj sta ce mi bolje raditi za to sto meni treba?
 
za surf i filmove ti ne treba ni i5 ni fx,skoro bilo sta ce ti zavrsiti posao.onda bih ja isao na g3258 i h81 plocu,dva haski jezgra i to klokovana ima da pojedu windows.
 
Alergican sam kada se programi pogotovo chrome ne otvara brzo, znaci to mi je od bitnijih stvari da surf i otvaranje aplikacija radi sto brze. Igrice nije bas da nikad ne igram tako da mi treba nesto i sto ce kad igram raditi dobro. Ostale komponente su dosta dobre i sve je uzeto u poslednjih 6 meseci.
 
Nazad
Vrh Dno