Šta je novo?

LOS IZLAZNI SIGNAL IZ SBB RISIVERA

Upravo. A do preslušavanja može doći ili u izlaznom delu video enkodera ili u interkonekciji ili u ulaznom delu samog DVR-a.

Meni i tebi je sve jasno, još da ga ubedimo da nas posluša i uradi kao što smo mu rekli. :)
 
Ma ubedili ste me, ne brinite za to, nego samo da sacekam da se pojavi ovaj artefakt u signalu pa da primenim postulate i preporuke. Za sada sa ovim kablovima izgleda da sve radi ko satic. Dobri stari budilnik...he he A mozda kada padne kisa pa krene neko ludilo... inace napravio sam novi video kabl od 1 m. Metar 75 omskog koaksijalnog kabla 70 dinara i dva konektora 240 din. Isto ko na slici samo u crnoj boji. Mikroprinc opet na usluzi kad zagusti...nije ovo reklama nego svaka im cast. Video sam u Rodi dobar Hama kompozitni kabl sa 75oma na video kablu, pozlata cinceva, lepo nema sta, cena pristojna.
Inace, SBB ima jos trikova, namerno prebacuju (ne znam kako) na info kanal, tako da ako ne prijavite da vam risiver automatski prebaci na zeljeni kanal koji cete da snimate, desi se da snimite samo njihovu satnicu i trejlere...bas im hvala...e da imam noviji tv pa da popakujem digitalne kanale pa udri, ali avaj,...sta ti je standard kod nas svedjana.. :)
 
Ma ubedili ste me, ne brinite za to, nego samo da sacekam da se pojavi ovaj artefakt u signalu pa da primenim postulate i preporuke.
Pa prebaci na nešto sa tamnom pozadinom. Ako pak toga nema uvek, onda je moguće da ti neki drugi obližnji uređaj stvara tu smetnju.

inace napravio sam novi video kabl od 1 m. Metar 75 omskog koaksijalnog kabla 70 dinara i dva konektora 240 din. Isto ko na slici samo u crnoj boji.
To što je kabl 75 omski ti ne znači previše ako je slabijeg kvaliteta i pogotovo ti ne znači ako je loše terminisan ili pak ima konektore koji nisu 75-omski. Par činjenica:

- Na metar rastojanja svaki RG-58/59 će završiti posao
- Diskutabilno je da li uopšte postoji 75-omski RCA
- Potrebni su veliko iskustvo i veština da bi se dobio perfektan ručno terminisani kabl
- Taj tvoj kabl nije ništa bolji, a vrlo verovatno je i lošiji, od kabla koji si mogao kupiti za 286 dinara

Mogao si da se ložiš i sa ovako nečim, ali za tim stvarno nema potrebe jer to nije uzrok tvog problema, a i slika bi bila idalje inferiornija od one koju bi dobio preko RGB SCART konekcije.

Video sam u Rodi dobar Hama kompozitni kabl sa 75oma na video kablu, pozlata cinceva, lepo nema sta, cena pristojna.
Ova rečenica prilično slikovito pokazuje kol'ko ne razumeš šta se dešava i šta je bitno. :)

Inace, SBB ima jos trikova, namerno prebacuju (ne znam kako) na info kanal, tako da ako ne prijavite da vam risiver automatski prebaci na zeljeni kanal koji cete da snimate, desi se da snimite samo njihovu satnicu i trejlere...bas im hvala...e da imam noviji tv pa da popakujem digitalne kanale pa udri, ali avaj,...sta ti je standard kod nas svedjana.. :)
Za te "trikove" ćeš morati da vidiš sa nekim korisnikom SBB-a, ako već njihova tehnička podrška ne može da ti pomogne.

Ne znam sta se desavalo u jonosferi te noci 20.12.2014 ali evo kako izgleda seckanje o kojem sam pisao...ima li neko objasnjenje za ovu pojavu?
MPG 7.7MB:
https://mega.co.nz/#!7J8XjYzA!hVfh0L5-abn3RiIZxIR-SGwUnOscoRiYyJCq0isZDqs
Ako si to seckanje video i na TV-u, onda ono potiče ili od dekodera, ili je pak nastalo negde kod njih, čak i pre reemitovanja signala. Nebitno je i nepotrebno da sada ulazimo u spekulaciju oko toga šta je to i zašto moglo da bude - ako problem nastavi da se dešava prvo zovi SBB tehničku podršku, pa ako ti oni ne pomognu, onda ćemo da vidimo šta dalje.
 
Zamenio sam SCART kabl i nema vise "preslusavanja". Nema bar u onolikoj meri, znaci postoji minimalno gotovo neprimetno...
 
Čime si ga zamenio? Opiši tačno šta je bilo i šta je sada?

Ako sam te dobro razumeo, u onoj drugoj diskusiji, kupio si drugi SCART na CVBS adapter i koristiš RCA-RCA kabl koji si sam pravio?
 
Da. Znaci da sam sve dobro skolski uradio i bez srebra u kalaju...;)
 
Pa sad... da je školski, uzeo bi SCART na SCART kabl i imao mnogo bolju sliku bez ikakvih smetnji. :)
 
Nazad
Vrh Dno