Šta je novo?

Problem sa kacenjem na wifi mrezu

micairvas

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
1,865
Poena
199
Imam interesantan problem :). Sa laptopom se najnormalnije kacim ne neku free wifi mrezu, dok sa racunarom preko usb wifi adaptera ne mogu, signal je jos bolji nego na laptopu ali nece da se nakaci, izbaci da je greska do rutera koji emituje wifi signal ili do usb adaptera koji koristim, isprobao sam 2 usb adaptera i oba su 100% ispravna, zna li neko sta ovde moze biti problem, zasto preko desktop racunara ne mogu da koristim wifi?
Uredjaji sa kojim sam probao da se nakacim su: Blueway N9800 i Netgear wg111v3.
 
Imam interesantan problem :). Sa laptopom se najnormalnije kacim ne neku free wifi mrezu, dok sa racunarom preko usb wifi adaptera ne mogu, signal je jos bolji nego na laptopu ali nece da se nakaci, izbaci da je greska do rutera koji emituje wifi signal ili do usb adaptera koji koristim, isprobao sam 2 usb adaptera i oba su 100% ispravna, zna li neko sta ovde moze biti problem, zasto preko desktop racunara ne mogu da koristim wifi?
Uredjaji sa kojim sam probao da se nakacim su: Blueway N9800 i Netgear wg111v3.

Porazmisli o ovim standardim, sta tvoji USB podrzavaju i kako su setovani. Laptom se sam namesti na ono sto je sa druge strane
a ovi mozda moraju rucno da se nasetuju. Mozda laptop radi na drugoj frekveciji postoje 2 za wi-fi ili ti ruteri rade samo na IPV6
a ti imas samo IPV4.

802.11n is the newest wifi that have a bandwidth of about 300Mbps (sometime it is more than that).

802.11g have a bandwidth of 54Mbps. For routers and hot spots, this is the most supported since it had been around for awhile already.

802.11b is the oldest with a bandwidth of 11Mbps.
 
Hmm, pokusacu onda sutra rucno da ih namestim, valjda cu naci neko uputstvo na netu. Mislim da su oba adaptera 802.11n. Hvala na savetu.
 
Najverovatnije nije problem s ruterom i adapterima nego treba da podesis kompjuter. WiFi adapter je nesto novo za njega.
Znaci idi u podesavanja i podesi mrezu. Pojavi se zuti trougao ili krug kada si konektovan. Zatim mu treba neko vreme do 15 min da to dodeli adresu, zavisi od rutera..Kod otvorenih mreza ide sporije, dok sa sifrom nema problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno