Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Ako nije neki softverski problem, onda ti je RAM, mada sam BF3 ne troši preko 1.5GB.
 
Uzmi gledaj zauzeće procesora, ako se zakucava na 100% onda je slab. Ali iskreno, RAM ti fali, jer usporenja verovatno uzrokuje swapping između RAM i pagefile.
 
Uzmi MSI Afterburner i uključi OSD, prati u igri zauzeće procesora, grafičke i RAM-a.
Ali očigledno CPU je i više nego dovoljan. Toms Hardware je radio test i na dual-core, koji su savim dovoljni za BF3.
 
On screen display. Da ti pokazuje na ekranu vrednosti preko igre.
 
Pretpostavio sam, hvala. Probaću večeras pa ću postaviti rezultate.
 
Predji na win 10, isti problem sam imao, fps u autu na win 8.1.
Instalirao 10-ku, igre poletele...ostao zapanjen, sve drugo na win8.1 radilo ok.
Dovoljno je to rama, sto covek rece "vidi mi masine"...
 
Predji na win 10, isti problem sam imao, fps u autu na win 8.1.
Instalirao 10-ku, igre poletele...ostao zapanjen, sve drugo na win8.1 radilo ok.
Dovoljno je to rama, sto covek rece "vidi mi masine"...
Ozbiljno? Bilo bi sjajno da i meni pomogne. Vidim i ti si na 6300, dobro grafa ti je sa X-om. Pa koliko ti je skočio fps i na kojim podešavanjima? I kako misliš fps u autu? "Out-u"? :)
 
Da u Out-u -van igre do pola atletske staze.
Imao sam r7 260x otisla na reklamaciju zbog crnih ekrana.
Pa su mi je zamenili sa r9 270x misli da je postena nadoknada za drhtanje rukica..
Tada sa 260x skok za 40% nisam verovao ocima, mislio sam da grafa jednostavno ne moze vise.
 
Znaci jos od 260x koristis Win 10? A koliki je napredak sa tom r9 koju imas?
 
Manje vise oko 20% ja zadovoljan...
 
Ja sam na 8.1 nemam nikakvih problema. Nije do OS-a.
Ugasi Origin overlay u igri. To je često problem.
 
Pa to je odlicno... Igras li ti BF3, i koliki ti je FPS i na kojim podesavanjima?
 
Ultra, povremeno padne u 50 FPS, u ekstremnim slučajevima malo manje. Inače je zakucano na 60FPS.
 
Dobro, lazem...
 
Evo malo amaterskih slika telefonom, kada nema igraca 130, u akciji 60-90
ecd8b7e9e441fae5cbcde577c1921621.jpg

10bfe782488896c5562a16373bac411f.jpg

40e75ce2be2fb15f84b6ca9dcecb0f91.jpg

653b189647cd00999d29d4d6f040ddb0.jpg
 
Poslednja izmena:
A zašto lepo ne klikneš dugme za screenshot?
 
Mrzi me da uploadujem na dodajrs a i partija nije bila losa :d valjda vidite i ovako

EDIT: Da znam da je retardirano ali je za sekundu odradjeno...
 
Poslednja izmena:
Vidi se, samo se popreko gleda u našoj zajednici kada slikaš ekran kad može screenshot.
 
Kada sma pitao da li igras, mislio sam na Vuka, ne na tebe Dark Mag. ali hvala na informaciji u svakom slucaju. Vidim ove screenshotove od Matt-a, i mogu da primetim da je opterecenje RAM-a od 3600 fo 3900, meni recimo ne prelazi 3200, mada mislim da nije to neka razlika... Jel ovo isto ocitavanje MSI Afterburner-a?
 
Samo da javim, nisam uzeo ss sinoć, nisam imao vremena a i nije bilo igrača na premium serverima gde se najbolje vidi, ali sam pratio usage na običnom bf. Primetio sam da kad mi fps skoči do ~100+ skoči i gpu usage ali ne više od 70, dok je na fpsu od ~40, gpu usage ~50. Za cpu ne mogu lepo da odredim jer meri 6 jezgra pojedinačno, pa i ako ima neke razlike ne mogu da ustanovim, mada mi se ČINI, da je opterećenje procesora uvek isto. Ram ide do 3500mb. A stavka "mem" pokazuje konstantno ~890mb.

Može li se nešto zaključiti na osnovu toga, mada cu svakako postaviti ss-ove večeras.
 
Da ti je do RAM-a, i reda radi isključi Origin u igri. Jer je poznato da zna da pravi probleme.
 
Da ti je do RAM-a, i reda radi isključi Origin u igri. Jer je poznato da zna da pravi probleme.
Već je isključeno. Ne gasim ga skroz ali je in game isključen. Pre sam ga gasio skroz ali koliko se sećam nije bilo neke razlike.. kako zaključuješ da je do rama? Ima li nekih nepravilnosti oko cpu/gpu usage-a?

I da, pagefile je ~4000?
 
Poslednja izmena:
Prosto, jer ti ni procesor ni grafička ne rade na maksimumu.
Stavi screenshot-ove da vidimo detaljno.
 
Nazad
Vrh Dno